Homeleska Pacific Chunky

7.2.2020

Barevná až téměř duhová je příze YarnArt Pacific Chunky. Z novinkového klubíčka si uháčkujeme homelesku se zajímavým vzorečkem.

YarnArt Pacific Chunky je nadýchané klubíčko s podílem vlny, kterou bych v přízi podle hmatu vůbec neočekávala. Příze má mírný chloupek, takže při párání vyžaduje krapet trpělivost. Vyrábí se však v překrásných barvičkách, takže z jednoho klubíčka vykouzlíte samovzorovanou čepici doslova jedním tahem. Pacific Chunky se prodává ve 100 gramovém klubíčku s návinem 200 metrů a jedná se o 80% akryl a 20% vlnu. Hřeje a řekla bych, že je příze ideální od podzimu, přes mírnou zimu do zimojaří. Chunky je zesílená verze YarnArt Pacific, ze které si také brzy uháčkujeme jarní čepici.

Jak vypadá Pacific Chunky se můžete podívat na video z rozbalování balíčku zde. Přízi věnoval e-shop www.bezvapleteni.cz, výhradní dovozce přízí YarnArt do České republiky. Moc děkuji.

Co se týče střihu, čepice je háčkovaná od magického kroužku háčkem č. 7 mm, poté ke konci přechází v 6 mm. Pokud utahujete jinak než já, doporučuji vzít háček 6 mm a ke konci přejít v 5 mm. Lem jsou obyčejné krátké sloupky. Tady přidám jedno vyzkoušené doporučení. Pokud máte homelesku před háčkováním lemu na hlavě spíše volnější, pokračujte posledním použitým háčkem. Pokud máte homelesku tak akorát, vezměte na lem číslo háčku, kterým jste začínali. Krátké sloupky lem zpevní tak jako tak.

Co se týče vzoru, budeme střídat reliéfní DS, ŘO a PO a v následující řadě se schéma jakoby posune o jedno očko. Vzoreček je řekla bych unikátní, zatím jsem podobný jinde neviděla. A není vůbec těžký, předpokládám, že s videem zvládnete levou zadní. Tak se do homelesky pustíme.

Homeleska Pacific Chunky, obvod 55-56 cm
Příze: YarnArt Pacific Chunky č. 306, zakoupíte na e-shopu www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk
Spotřeba: jedno klubíčko na uvedenou velikost
Háček: 7 mm, 6 mm
Rozměry: výška 27 cm, šířka volně rozložené čepice 24 cm
Jehla s velkým ouškem, knoflík
S videem zvládnou i začátečníci.

Pozn. Pokud použijete jinou přízi, jiný háček nebo utahujete jinak než já, návod nemusí odpovídat.

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek
PRDS – přední reliéfní dlouhý sloupek

Homelesku začínáme od MK a háčkujeme po řadách. Řadu ukončíme PO a začínáme náhradou N, tj. první sloupek v řadě, tj. 1. ŘO za KS, 2 ŘO za DS. Základy háčkování zde.

Homeleska, Pacific Chunky, háček 7 mm
1. řada: N za DS, 9 DS do MK, spojíme PO (10 DS).
2. řada: N za DS, háček vedeme k náhradě a uháčkujeme DS, dále zdvojíme každé očko pomocí DS, opakujeme, poslední DS opět vedeme k náhradě, končíme PO (20 DS).
3. řada: N za DS, PRDS kolem DS z předchozí řady, ŘO a PO hned vedle reliéfního sloupku, opakujeme, končíme PO (N+19 sloupců vzorku).

Tip pro začátečníky – pod ŘO umístíme označovače (např. pod každý druhý).

4. řada: N za DS,  vzor: kolem pevného oka začínáme háčkovat PRDS, ŘO, PO hned vedle reliéfního sloupku, opakujeme, končíme PO (N+19 sloupců vzorku).
5. řada: N za DS, háčkujeme vzor, tj. kolem pevného oka háčkujeme PRDS, ŘO, PO hned vedle reliéfního sloupku. V této řadě budeme rozšiřovat ve vzoru ve schématu 3 vzory – rozšíření. Pro rozšíření využijeme PRDS z předchozí řady, tj. háčkujeme PRDS kolem PRDS, ŘO a PO a hned pokračujeme PRDS kolem PO z předchozí řady, ŘO a PO, poslední zdvojení neprovedeme, končíme PO (N + 23 sloupců vzorku).

6. řada: N za DS, háčkujeme vzor, tj. PRDS kolem PO, ŘO a PO. V této řadě budeme rozšiřovat ve vzoru ve schématu 3 vzory – rozšíření. Pro rozšíření využijeme PRDS z předchozí řady, tj. háčkujeme PRDS kolem PRDS, ŘO a PO a hned pokračujeme PRDS kolem PO z předchozí řady, ŘO a PO, končíme PO (N + 28 sloupců vzorku).

Tip: pokud se Vám „placka“ v této řadě vlní, tak v šesté řadě nepřidávejte, tj. 6. řada = 23 sloupců a schéma z řady 6 z návodu aplikujte až v řadě sedm.

7. řada: N za DS, háčkujeme vzor, tj. PRDS kolem PO, ŘO a PO, opakujeme, končíme PO. (N + 28 sloupců vzorku)
8. řada: N za DS, háčkujeme vzor, tj. PRDS kolem PO, ŘO a PO. V této řadě budeme rozšiřovat ve vzoru a rozšíříme každý šestý sloupec, tj. celkem 4x. Pro rozšíření využijeme PRDS z předchozí řady, tj. háčkujeme PRDS kolem PRDS, ŘO a PO a hned pokračujeme PRDS kolem PO z předchozí řady, ŘO a PO, končíme PO (N + 32 sloupců vzorku).
9. řada: N za DS, háčkujeme vzor, tj. PRDS kolem PO, ŘO a PO, opakujeme, končíme PO. (N + 32 sloupců vzorku)

10. – 19. řada: N za DS, háčkujeme vzor, tj. PRDS kolem PO, ŘO a PO, opakujeme, končíme PO. (N + 32 sloupců vzorku)

Homeleska, Pacific Chunky, háček 6 mm
20. – 27. řada: N za DS, háčkujeme vzor, tj. PRDS kolem PO, ŘO a PO, opakujeme, končíme PO. (N + 32 sloupců vzorku)

LEM, Homeleska, Pacific Chunky, háček 6 mm 
28. řada: N za KS, KS pod ŘO, KS do PO, končíme PO (64 KS)
29. – 38. řada: N za KS, KS do KS, končíme PO (64 KS)

Tip: homelesku před háčkováním lemu nasadíme na hlavu. Pokud je čepice volná, pokračujeme v háčkování lemu háčkem 6 mm, pokud je spíše akorát, pokračujeme háčkem 7 mm. KS lem zpevní.

Dokončení
Volné konce zapošijeme, dozdobíme knoflíčkem nebo štítkem.

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Celosezónní kruhová vesta Pacific - www.krampolinka.cz 24.9.2022 at 7:52

    […] YarnArt Pacific je loňská novinka. Klubíčko má 50 gramů a návin 200 metrů ve složení 80% akryl a 20% vlna. Příze je tenoučká a přitom stále hřeje. Navíc díky návinu mi na dětskou vestičku stačilo necelých deset deka, na dospělou necelá čtyři klubíčka. Pacific má mírný chloupek, s páráním je to tedy loterie, ale jinak je nádherně měkoučká, nadýchaná a dovedu si kromě vestičky/kardiganu představit i pléd, širokou šálu přes ramena či šátek. Určitě mrkněte na vzorník na http://www.pletemesi.cz nebo http://www.pletiemesi.sk. Věřím, že si naleznete svou TOP barvičku.Pacific má zesílenou variantu Pacific Chunky, ze které máme již homelesku, videonávod zde. […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..