Kulich Tulip z véček: ombré či melír

19.1.2020

Máte rádi kreativitu a sháníte rychlou čepici do zimy? Dnes pro Vás mám kulich ze zdvojené příze VlnaHep Tulip, takže s novými barvičkami ve vzorníku můžete krásně čarovat.

Stálice VlnaHep Tulip se nám vloni rozšířila o neskutečnou řádku barviček. Oblíbená příze se prodává ve 100 gramovém klubíčku o 170 metrech. Jedná se o 100% akryl s antipillingovou úpravou, která se v klasickém provedení hodí na podzim a jaro a ve zdvojeném provedení se téměř rovná Tulip Big, takže je super do zimy. Navíc má atest TZÚ o nezávadnosti pro děti do tří let. Unboxing přízí Vlna-Hep Tulip zde. My jsme si ze zdvojené Tulip uháčkovali již neon ombré kulíšek, videonávod zde.

Dnes si pro milovníky véček uháčkujeme melírové nebo ombré provedení, podle toho, kolik máte klubíček. Háčkovat budeme po řadách, takže čepice má šev a ukážeme si, že to není žádná hrůza. No a připravte se na fičák. Návod je zpracovaný pro dospěláckou velikost 56-57 cm a za hodinku a půl můžete vyrazit na koulovačku. Takže hurá na ni.

Kulich Tulip z véček, obvod 56-57 cm
Příze: VlnaHep Tulip, antracit 4236, ledově růžová 4003, šedavá 4435, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Spotřeba: jedno klubíčko od barvy
Háček: 8 mm, 7 mm, 6 mm
Rozměry: výška 20 cm, šířka volně rozložené čepice 26 cm
Bambule: na obou kulíšcích zakoupíte od Katky tvoření
Jehla s velkým ouškem, knoflík
S videem zvládnou i začátečníci

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý slupek
PDS véčko – nahodíme, háček vedeme do mezery před véčko (pod ŘO), nahodíme, háček vedeme do mezery za véčko (pod ŘO), s nahozením sháčkujeme do jednoho očka, ŘO
KS véčko – háček vedeme do mezery před véčko (pod ŘO), háček vedeme do mezery za véčko (pod ŘO), s nahozením sháčkujeme do jednoho očka, ŘO

Kulich začínáme od MK a háčkujeme po řadách. Řadu ukončíme PO a začínáme náhradou N, tj. první sloupek v řadě, tj. 2 ŘO za PDS, 1 ŘO za KS. Základy háčkování zde.

Kulich, Tulip, antracit, DVĚ VLÁKNA, háček 8 mm
1. řada: N za PDS, 8 PDS do MK, spojíme PO (9 PDS).
2. řada: N za PDS, háček vedeme k náhradě a uháčkujeme PDS, dále zdvojíme každé očko pomocí PDS, opakujeme, končíme PO (18 PDS).
3. řada: N za PDS, 17 PDS véček, končíme PO.

4. řada: N za PDS, rozšiřujeme ve vzoru, tj. PDS véčko – PDS véčko – PDS véčko – rozšíření. Pro rozšíření využijeme spojovací očko z předchozí řady, tj. nahodíme, háček vedeme před véčko pod ŘO, nahodíme, háček vedeme do spojovacího očka, nahodíme a sháčkujeme do jednoho očka, ŘO a dále nahodíme, háček vedeme do spojovacího očka, nahodíme, háček vedeme za véčko pod ŘO, nahodíme a sháčkujeme do jednoho očka ŘO a pokračujeme s klasickým véčkem. Končíme PO. Na konci řady máme 21 PDS véček.
5. řada: N za PDS, PDS véčko, rozšíření, od tohoto místa háčkujeme ve schématu, tj. PDS véčko – PDS véčko – PDS véčko – rozšíření. Končíme PO. Na konci řady máme 26 PDS véček.

Kulich, Tulip, VLÁKNO antracit, VLÁKNO ledová růžová, háček 8 mm
6. řada: N za PDS, rozšiřujeme ve vzoru, tj. PDS véčko – PDS véčko – PDS véčko – PDS véčko – rozšíření. Končíme PO. Na konci řady máme 31 PDS véček.
7. řada: N za PDS, v této řadě rozšíříme jen třikrát, tj. rozšíříme každé osmé PDS véčko. Končíme PO. Na konci řady máme 34 PDS véček.
8. – 9. řada: N za PDS, 34 PDS véček, končíme PO.

Kulich, Tulip, ledová růžová, DVĚ VLÁKNA, háček 8 mm
10. – 11. řada: N za PDS, 34 PDS véček, končíme PO.

Kulich, Tulip, ledová růžová, DVĚ VLÁKNA, háček 7 mm
12. – 13. řada: N za PDS, 34 PDS véček, končíme PO.

Kulich, Tulip, VLÁKNO antracit, VLÁKNO ledová růžová, háček 6 mm
14. řada: N za KS, 34 KS véček, končíme PO.

Kulich, Tulip, antracit, DVĚ VLÁKNA, háček 6 mm
15. – 16. řada: N za KS, 34 KS véček, končíme PO.

Dokončení
Volné konce zapošijeme (pokud jsme je nezaháčkovali v průběhu háčkování), dozdobíme knoflíčkem a přišijeme bambuli.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply Ája 9.5.2020 at 0:43

  Jak udělat dětskou velikost? 4-5 let?

  • Reply Krampolinka 9.5.2020 at 6:25

   Ja jsem bohuzel menší nedělala tak nemam ani poznámky

 • Reply Háčkovaná dvoubarevná ušanka Tulip - www.krampolinka.cz 6.9.2022 at 11:04

  […] výrobky pro miminka do tří let. Z Tulipu naleznete na webu spoustu návodů na čepice, třeba véčková nebo ombre, případně čelenku, ale lze použít i na svetříky, deky, šály, tunely či vesty. […]

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..