Kulišanka Bambi s videonávodem

28.10.2017

Kulišanka napravo, kulišanka nalevo, mám ji prostě ráda a tak zkouším různé typy přízí, kombinuji, testuji a baví mě to. Je to taková malá háčkovací alchymie a když se nic nepokazí, tak vznikne slušivý model.

Na Bambi od Vlnapu jsem slyšela jak chválu tak kritiku. Byla to výzva hodná pokoření, a tak vznikla první kulišanka vínová a vzápětí zelenkavá. Bambi, ačkoliv se tváří jako dvojče Dolphin Baby nebo Dolce, je jim pouze sestrou. Není identická návinem leč na omak téměř totožná. Na čepičku jsem však zvolila o půl čísla větší háček než běžně a dobře jsem udělala. Ale možná to bylo i zvoleným vzorečkem (propíchnutý PDS), který lehce stahuje. Nicméně se mi konečný vzhled líbil a tady je slíbený návod.

Kulišanka Bambi
Velikost: 37-38 cm, 1-2 měsíce
Příze: Vlnap Bambi, spotřeba jedno klubíčko od barvy, zakoupíte zde 
Háček: číslo 6,5 mm a 6 mm
Označovač nebo kousek příze
Na dozdobení knoflík a bambule kupovaná nebo háčkovaná (návod na háčkovanou bambuli zde na webovce v zálože „Bambule“)
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PR KS – přední reliéfní krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
PDS-P – polodlouhý sloupek píchnutý doprostřed PDS v předcházející řadě, háček vedeme mezi první a zbylými dvěma nitkami skrz.

Začínáme vždy tzv. náhradou, tj. 1 ŘO = KS/1 volné ŘO = PDS. Čepička je od druhé řady háčkovaná dokola, lem je háčkován tam a zpět.

Zelenkavá (88213), háček číslo 6.5 mm
1. řada: 9 PDS do magického kroužku, PO
2. řada: 2 PDS do každého PDS z předchozí řady (18 PDS), do posledního očka vložíme označovač, uděláme KS, který se započítává do součtu řady následující a háčkujeme dokola
3. řada: háčkovací schéma 2 PDS-P – 1 PDS-P, háčkujeme PDS-P, tj. propíchneme PDS z předchozí  řady háčkem mezi první a zbylé dvě nitky a uděláme PDS, (27)
4. řada: háčkujeme PDS-P do každého PDS z předchozí řady (27)
5. řada: háčkovací schéma 2 PDS-P – 1 PDS-P – 1 PDS-P, (36)
6. – 11. řada: háčkujeme PDS-P do každého PDS z předchozí řady (36), v poslední řadě bude třicátý pátý KS a třicátý šestý bude PO

LEM, háček 6 mm
1. řada: N za PDS, 4 PDS-P do následujících 4 oček, 20 KS, 5 PDS-P, otočíme (zůstane nám na zátylku 6 oček, které neháčkujeme)
2. řada: N za PDS 4 PDS-P do následujících 4 oček, 20 KS, 5 PDS-P, otočíme
3. řada: N za PDS 4 PDS-P do následujících 4 oček, 20 KS, 5 PDS-P, otočíme
4. řada: N za KS, háčkujeme KS, otočíme
5. řada: čepičku olemujeme PR KS ideálně kontrastní přízí.

Ukončíme. Volné konce zapravíme tak, že očistíme přízi od žinylky  a nitky spojíme s nejbližším sousedním volným koncem na dva suky. Šňůrky jsou tvořeny copánky upletené ze stejné příze. Ustřihneme přízi cca 80 cm dlouhou, cca 5 ks pro jednu pletenou šňůrku. Připevníme v rozích lemu a zapleteme do pletýnky. Přišijeme cedulku a bambulku, případně dozdobíme bambulkami i šňůrky čepičky.

Návod prosím používejte k výrobě výrobků pro vlastní potřebu. Návod je pro Vás zdarma, avšak netýká se prodeje. Pro prodej výrobků dle tohoto návodu mne prosím kontaktujte (souhlas ohledně Autorského zákona a upřímně bych nerada, aby někdo profitoval na mých nápadech :-)). Pokud se Vám návod líbí, prosím volně sdílejte na sociálních sítích, ať může háčkovat více lidiček.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEONÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: