Podkafíčko v krajkách

28.7.2019

Objednala jsem si dřevěné čtverečky na Aliexpressu. Původně jsem z nich chtěla udělat dekoraci na zeď. Ale nakonec z nich mám podkafíčka s krajkovým okrajem.

Praktické to asi moc není – podkafíčko nejde prát, ale zato to vydrží. Tácek je dřevěný o rozměru 6,5×6,5 cm s kraječkou 8×8 cm a vypadá hrozně romanticky. To se to kafíčko pije jedna báseň. Návod je zpracován pro tyto konkrétní čtverečky, zakoupeno zde. Ale samozřejmě se fantazii meze nekladou – ono lze obháčkovat cokoliv. Každopádně se jedná minimálně o tip na dárek třeba pro kamarádku.

Na olem podkafíčka jsem použila zbytek YarnArt Begonia, 100% mercerovaná bavlna (50 g/169 m) a háček č. 2 mm.

Podkafíčko
Příze: YarnArt Begonia, zakoupíte na  www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk
Velikost: 8 cm
Háček: 2 mm
Hodinový rozpočet: cca 15 minut
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek

Základy háčkování naleznete zde. Náhrada N jedno volné ŘO za KS, 2 ŘO za PDS/DS. Olem na podkafíčku je háčkovaný po řadách, končí PO a začíná N.

Podkafíčko Begonia, háček 2 mm
1. řada: začneme háčkovat v rohu podkafíčka, kde uděláme N za KS+5 KS, dále 2 delší KS, dále 3 KS, dále 2 delší KS, dále 3 KS, dále 2 delší KS a v rohu opět 5 KS a takto olemujeme podkafíčko dokola. Končíme PO v rohu.

2. řada: N za DS, dále DS do stejného očka, 3 ŘO, 2 DS a háček vedeme do stejného místa, dále háček vedeme do „delšího“ KS, kde uděláme vějířek z 5-6 DS (záleží jak utahujete), poté háček vedeme do dalšího „delšího“ KS a zopakujeme, a pak ještě jednou. V rohu opět háčkujeme 2 DS do třetího KS z předchozí řady, 3 ŘO a 2 DS opět do třetího KS v rohu. Opakujeme. Končíme PO a přízi ukončíme.

Dokončení
Zapošijeme volné konce a máme hotovo.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Adventní kalendář 2022 Háčkování na každý den - www.krampolinka.cz 18.12.2022 at 8:40

    […] YarnArt Begonia – co třeba šátek ze čtverců, cedulka na dárek, svetr na baňku, svetr na víno, klobouček Begonia, kuřátko Begonia, skřítek na utěrku, podkafíčko […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..