Povídání u klubíčka: unboxing YarnArt

14.4.2021

Premiérové rozbalování balíčku na mém YouTube kanále a nová rubrika Povídání u klubíčka. Tentokrát jsme si rozbalili YarnArt Tulip.

Minulý týden jsme si společně rozbalili klubíčka YarnArt, rozbalování zde a článek zde, které nám zaslal výhradní dovoce YarnArt www.bezvapleteni.cz. Klubíčka YarnArt zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk. Při rozbalování mě doslova nadchla příze YarnArt Tulip. Jenže, Tulip z balíčku byla určena jako cena do výherního balíčku. Naštěstí mi PletemeSi.cz dalo možnost si vybrat z katalogu a my jsme si tak mohli Tulip rozbalit a doslova online osahat znovu.

YarnArt TULIP, což je 100% mikrofiber (mikrovlákno), 50g/250m. Tulip má vysoký lesk, na omak připomíná satén, vyrábí se v jednobarevné a melirové variantě a číslo tohoto klubíčka je 476. Tulip se hodí na vzdušné vzory, letní halenky, topíky, ponča, ale i homedekor typu dečka na stůl. Pozor, lesklé příze opticky rozšiřují postavu. Hned v přímém přenose jsem Tulip hodila na háček. Někoho může trápit, že klouže po háčku. Já zvolila háček 2 mm a myslím, že je to akorát velikost vs síla příze. Po háčku mi naopak krásně klouzala a na vzor, co jsem náhodně vybrala v knize, můžete mrknout v galerii. 

Současně jsme se mrkli na tabletu přímo do eshopu www.pletemesi.cz, jaké druhy Tulip mají právě skladem a do katalogu YarnArt, jaké druhy Tulip se vyrábí. Kromě melange, kterou jsme si rozbalili, se YarnArt Tulip vyrábí i v jednobarevném provedení.

Dále jsme si ve vysílání ukázali proces tvorby ze zbytků YarnArt Flowers Vivid. Na svetr Vivid jsme použily dvě klubíčka. Z každého klubka jsme spotřebovali polovinu a zde druhé poloviny jsem slíbila „něco“. No a to něco se z topu a tuniky vyšvihlo na letní šaty na plavky. Takže kromě svetříku velikost 40-42 vytvoříte i plážovky ve stejné velikosti. Což je super zpráva a návod pro Vás pilně připravuji.

V neposlední řadě jsme se mrkli na poklad a skvost, který jsem v týdnu objevila v antikvariátu Krásná čtenářka. Jedná se o časopis z roku 1958 „Příručka časopisu Žena“. V časopise jsou střihy, návody na pletení a něco málo na háčkování. Zkrátka vhled na módu roku 1958, která byla a stále je nadčasová. No a napadlo mne, že buď nějaký střih nebo nějaký návod z časopisu pro Vás zpracuji z nějaké současné moderní příze. Co říkáte?

V průběhu vysílání na YouTube mi můžete psát na chat, který mi běží před očkama. Můžete se ptát nebo komentovat vysílání. Pokud zazní otázka k tématu háčkování, kterou nezachytím, vrátím se k ní a ráda odpovím v dalším vysílání. Rozbalování balíčku a rubrika Povídání u klubíčka v prostředí YouTube se Vám podle ohlasů velmi líbilo, takže bych u něj ráda zůstala, a to hned z několika důvodů:

    • Dříve jsem vysílala rozbalování balíčku na FB a vzápětí byl refresh na Instagramu. Část háčkařek totiž používá jen Facebook a část jen Instagram. Společným jmenovatelem obou skupin je však YouTube, kam se chodíte dívat na video návody. Takže to byl jeden důvod – sjednotit platformu, která je k videím a vysílání super připravená. Navíc můžete komentovat online i offline. K videu mohu přidávat text (stačí rozkliknout název) a doplnit, o čem vysílání bylo, kde klubíčka zakoupíte a plus časovou osu, takže můžete „přetáčet“ a přeskakovat ve videu na to, co Vás zrovna zajímá.
    • Po vysílání na FB jsem klubíčka nafotila a napsala post s komentářem, dále stáhla video, střihla a upravila v programu, doplnila o fotečky a popisy, napsala článek a teprve poté cca 2 až 3 týdny jsem z časových důvodu video umístila na YT. Možná se to nezdá, ale časová dotace byla cca 4 – 6 hodin od rozbalení po následnou úpravu a posting. Tentokrát jsem to zvládla cca za 90 minut i s háčkováním vzorečku ze zaslané příze. Suma sumárum, ušetřený čas mohu věnovat buď přípravě dalšího vysílání nebo natočení videonávodu ze zaslané příze.
    • Ráda bych, aby naše rubrika Povídání u klubíčka byla co nejvíce pravidelnou aktivitou, tj. YouTube kanál Krampolinka, nedělní dopoledne, cca 10.00 hodin frekvence minimálně 1×14 dnů.
    • Současně by bylo moc fajn, kdyby nová rubrika Vám byla co nejvíce užitečná. I kdybychom neměli balíček k rozbalení, mohli bychom si něco společně zkusit online uháčkovat, popovídat s kávičkou o nějakém oblíbeném klubíčku nebo zkrátka prolistovat nějakou knihu se vzory, mrknout na inspiraci na netu, no zkrátka, co Vás napadne. Upoutávka na vysílání bude vždy uveřejněna na mém Instagramu nebo na FB. Pokud se však přihlásíte k odběru mého kanálu nebo kliknete na čelní stránce na zvoneček, upoutávka Vám vyskočí automaticky v momentě vysílání. Jinak vysílání na YouTube ponechám, takže budete vědět, kde ho vždy najdete.
    • Ve FB skupince jste si sice odhlasovaly název Pohoda s klubíčkem. Trénovala jsem to, ale vždycky jsem to zkomolila. Povídání u klubíčka mi tak nějak lépe šlo z pusy. Omlouvám se tedy všem, kteří se zapojili do ankety. Snad změna názvu rubriky moc nevadí.

 

A na co se můžete těšit příště? Kdo sleduje YarnArt, tak zaznamenal novinkovou duhovku RoseGarden. A balíček od výhradního dovozce BezvaPleteni.cz na Vás čeká a mou trpělivost zkouší u mne doma již od včera. Kroužím tady kolem něj celá nedočkavá. S rozbalováním ale vydržím na neděli 18. 4. 2021 a potkáme se opět v 10:00 hodin na mém YouTube kanálu Krampolinka. Novou duhovku můžete zatím prozkoumat na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk. Těším se na Vás.

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA

Kniha ve videu – 300 japonských vzorů, zakoupeno na Aliexpressu.

Kovové nůžky, zakoupeno na Aliexpressu.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..