Přehled přízí podle návinu – Lanoso, Gazzal, Kartopu

28.7.2018

Na sociální síti ve skupince tureckeprize.cz jsem narazila na prima vychytanou tabulku – přehled přízí podle návinu z nabídky tohoto eshopu. V tabulce tedy naleznete turecké značky jako jsou Gazzal, Lanoso nebo Kartopu.

A jelikož mi tato vychytávka přijde jako velmi užitečná nejen pro začátečníky, poprosila jsem paní Magdičku o sdílení tabulky s vámi všemi. Co se týče těchto tureckých značek, určitě jste si všimli, že je nejen průběžně testuji, ale i používám. Například známá homeleska v melíru (návod zde) byla vyrobena z Kartopu Bambu, pecičkový šáteček z Kartopu Baby Natural, návod zde. Gazzal Baby Cotton XL jsem použila hned ve dvou návodech (jednoduchá čepička návod zde, jaroletní Gazzal návod zde). Z přízí značky Lanoso jsem si oblíbila Bambum Class, což je suprová jarní/podzimní záležitost, vyzkoušeno na setu pro miminko nebo Mercerized Mucize viz foto setu (toto je opravdu luxuska). A obávám se, že ani nadcházející měsíce se má syslírna bez klubíček výše jmenovaných značek neobejde.

V tabulce naleznete výčet přízí podle „tloušťky“. Čím tenčí, tím teplejší sezóna. Pokud ovšem začnete míchat barvičky příze různě zdvojovat-ztrojovat, dosáhnete nejen zajímavého efektu, ale i silnějšího návinu a tedy se postupně z letních sezón dostáváte k těm chladnějším. Zajímavý článek na toto téma naleznete zde .

Věřím, že vám tabulky pomohou s výběrem. Příze zakoupíte na www.tureckeprize.cz.

Krásný tvořivý den

K.

Zeleně podbarvený text jsou bavlněné příze nebo příze s podílem bavlny.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..