Jaroletní Gazzal Cotton XL

Brouzdám brouzdám po Pinterestu a najedou na mne vyskočí zajímavý nákres vzorečku. Neváhám ani minutku, vezmu háček a sáhnu po Gazzalce a raději hned natočím, co kdyby na mne vyskočil jiný vzorek a tento by mi doma zapadl v poznámkovém sešitku. To by byla věčná škoda.

Vzoreček je poměrně jednoduchý, začíná od čtvrté řady a čepička je zpracovaná pro velikost 41-42 cm, tj. pro miminko 3-6 měsíců. Pro ty, co potřebují větší velikost, mají dvě možnosti. Buď přidávat v ŘO mezi pecičkami nebo přidat jednu-dvě řady PDS v základní placce a poté napojit vzoreček dle návodu.

Na čepičku jsem zvolila přízi Gazzal Baby Cotton XL. Je to silnější příze kombinace bavlna-akryl, krapet nitkuje, ale má úžasné barvičky a rozumnou cenu. Gazzalky zakoupíte výhradně na www.tureckeprize.cz nebo www.rajklubicek.cz a existuje i tenší varianta. XLko je vhodné na jaro nebo podzim a je to velice příjemná a jemná příze.

Tak se do ní pustíme.

Jaroletní čepička Gazzal Cotton XL, obvod 41-42 cm/14 cm délka
Příze: Gazzal Baby Cotton XL, jedno klubíčko od barvy, zakoupíte na www.tureckeprize.cz nebo www.rajklubicek.cz
Háček: 6 mm čepička, 5 mm okraj

Na dozdobení knoflík, štítek, případně dovyrobit kytičku
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
S videem i pro začátečníky

MK – magický kroužek, jak na magický kroužek naleznete zde
PO – pevné oko
KS – krátký sloupek
ZR KS – zadní reliéfní krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
pecička – 3DS spojené do jednoho očka

Náhrada N jedno ŘO za KS, volné ŘO za PDS, 2 ŘO za DS. Čepička je háčkovaná po řadách, končí PO a začíná N.

Gazzal Cotton XL, háček 6 mm
1. řada: 9 PDS do MK, PO
2. řada: zdvojíme každý PDS, tj. 18 PDS, PO
3. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, tj. 27 PDS, PO
4. řada: N za KS, ŘO, do následujícího očka vějířek 2 PDS ŘO 2 PDS, dále ŘO a jedno očko vynechat, KS, ŘO, do následujícího očka vějířek 2 PDS ŘO 2 PDS, dále ŘO a jedno očko vynechat, tento vzoreček se opakuje na třech očkách, opakujeme, máme základ pro osm sloupců
5. řada: pecička do KS (N za DS plus 2 DS spojené do jednoho očka), 3 ŘO, KS pod ŘO ve vějířku, 3 ŘO, pecička (3 DS spojené do jednoho očka) do KS z předchozí řady, PO
6. řada: vějířek do jednoho očka tj. N za PDS, 2 PDS, ŘO, 3 PDS, dále ŘO, KS do KS z předchozí řady, ŘO a vějířek (3 PDS ŘO 3 PDS) do pecičky z předchozí řady, PO
7. řada: pomocí PO přejdeme do středu vějířku a pod ŘO začneme N za KS, 3 ŘO, pecička do KS z předchozí řady, 3 ŘO, KS pod ŘO ve středu vějířku, opakujeme, PO
8. – 12. řada: střídáme řadu s pecičkami a řadu s vějířky, PO
13. řada: při obháčkování čepičky střídáme 3 PDS (místo mezi vějířky) a 5 KS (vějířek), tj. 64 oček, PO

Háček 5 mm, kontrastní barva
14. – 16. řada: KS dokola, tj. 64 KS

Háček 5 mm, původní barva
17. řada: ZR KS dokola čepičky, tj. 64 KS

Dokončení
Zapošijeme volné konce, dozdobíme kytičkou, knoflíkem nebo cedulkou.

Návod je chráněný autorským zákonem a je určen pro háčkování pouze pro vlastní potřebu. Pro komerční využití mne prosím kontaktujte. Zneužití návodu pro komerční účely bez souhlasu autora je v rozporu s autorským zákonem.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

%d blogerům se to líbí: