Prima Šňůry a taburetek

24.10.2019

Když Vám domů dorazí super novinka v podobě populárních šňůr přímo s etiketou e-shopu a k tomu v druhé várce taburetek, nezbývá nic jiného, než to hezky zkombinovat dohromady. 

V dnešním kraťoučkém videu si ukážeme, jak si vyrobit moderní a vkusný povlak na taburet. Volba a kombinace barev záleží čistě na Vás. Podnožka může sloužit jako praktická součást zákoutí s křeslem v obýváku nebo jako sedátko pro malá dítka v dětském pokojíku. V mém případě se jednalo o dárek pro kamarádku a doufám, že jí růžová veselá kombinace bude dělat hezkou náladu po celý rok. Pro Vás se může jednat i o tip již na vánoční dárek. Jak vypadá taburet bez povlaku, se můžete podívat na video zde.

Pro mne to byla první zkušenost se šňůrami jako takovými. Konkrétně tyto nesou etiketu e-shopu www.primaprize.cz a prodávají se ve dvou variantách. Tenčí – 3.5 mm a silnější – 5 mm. U obou velikostí se jedná o vnější 100% bavlnu a vnitřní 100% akryl. Na taburet, který mimochodem zakoupíte ve stejném e-shopu, jsem použila šňůry silnější a vyzkoušela jsem nádherné melange provedení. Je to velice nadčasová barevná záležitost, kdy se ve šňůře objevuje jakoby bílý melír. Mrkněte na video na rozbalování balíčku zde. Na tuto velikost taburetu a použitý vzorek je potřeba necelá 2 klubíčka. No a my se pustíme do práce.

Povlak na taburet
Příze: PrimaPrize Prima Šňůry, 5 mm, dvě klubíčka, zakoupíte na www.primaprize.cz, 1 ks TABURET, zakoupíte tamtéž
Háček: 12 mm 
Na dozdobení knoflík, štítek
Hodinový rozpočet: cca 4 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
PPDS – propichovaný polodlouhý sloupek

Základy háčkování naleznete zde.
Náhrada N jedno volné ŘO za KS, 2 ŘO za PDS. Povlak je háčkovaný dokola bez ukončení PO.

Prima Šňůry 5 mm melange, háček 12 mm
1. řada: 9 PDS do MK, PO
2. řada: 2 ŘO N za PDS, PPDS do stejného místa, dále 2 PPDS do každého očka, tj. 18 PPDS, řadu neukončíme a pokračujeme do další řady
3. řada: háčkovací schéma 2 PPDS – 1 PPDS, tj. 27 PPDS
4. řada: rozšíříme 10tý a 20tý PPDS, tj. 29 PPDS
5. řada: háčkovací schéma 2 PPDS – 1 PPDS – 1 PPDS, tj. 38 PPDS
6. řada: háčkujeme PPDS dokola, tj. 38 PPDS
7. řada: háčkovací schéma 2 PPDS – 1 PPDS – 1 PPDS – 1 PPDS, tj. 47 PPDS
8. – 12. řada: háčkujeme PPDS dokola, tj. 47 PPDS

Prima Šňůry 5 mm světle růžová, háček 12 mm
13. řada: háčkujeme PPDS dokola, tj. 47 PPDS

Prima Šňůry 5 mm melange, háček 12 mm
14. řada: háčkujeme PPDS dokola, tj. 47 PPDS

Prima Šňůry 5 mm světle růžová, háček 12 mm
15. – 18. řada: háčkujeme PPDS dokola, tj. 47 PPDS
19. – 20. řada: háčkujeme KS dokola, tj. 47 KS
21. řada: háčkujeme 2 KS, ŘO, očko vynechat, opakujeme, necháme dostatečně dlouhý volný konec na zapošití, šňůru ustřihneme

Poznámka
POZOR! Vzor je velice náchylný na jiné utahování. Pokud se Vám povlak kroutí a vlní, tj. utahujete jinak než já, je potřeba zvolit jiný způsob přidávání a rozšiřování (pozvolnější).
Při střídání barev u háčkování tzv. dokola budete mít viditelný zub. Lze vyřešit použitím nášivky nebo širší cedulky „handmade“. Pokud budete háčkovat dokola a řady ukončovat PO a začínat N, zub bude minimálně viditelný, ale budete mít šev po celé délce povlaku.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Okýnky v poslední řadě provlékneme šňůru a tím povlak zabezpečíme a stáhneme na spodní straně taburetu, volné konce prostrčíme dovnitř. Dozdobíme štítkem.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Vždy prosím uvádějte ZDROJ tohoto návodu, tj. www.krampolinka.cz.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

 

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Háčkovaná vějířková čepička - www.krampolinka.cz 25.9.2021 at 9:48

    […] Přízi NAKO Denim nám věnoval e-shop http://www.primaprize.cz, moc děkuji. PrimaPrize.cz je krásný obchůdek, kde naleznete krásný výběr nejen přízí NAKO. Mrkněte. Nakoupila jsem zde například už několik čtyřnohých stoliček na obháčkování, videonávod zde. […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..