Prostírání Braided

6.12.2023

V dnešním video návodu si uháčkujeme prostírání ze šňůr YarnArt Macrame Braided. 

YarnArt Macrame Braided  jsou šňůry 3-4 mm šířka, váha 250g a 67 metrů. Co do složení se jedná o směs 55% bavlna a 45% polyester. Tyto šňůry se hodí na výrobu košíků, homedekoru nebo na tašky. Ve videu háčkuji prostírání z barvičky 753. Z Braided jsem vyráběla skřítka z kalendáře Yarnart, ale na webu návod žádný ještě nemáme. Teď to napravíme a uháčkujeme si prostírání, které oceníte nejen na Vánoce, ale i během roku.

Klubíčka jsme si představili v tomto videu a článek o ostatních klubíčcích YarnArt si můžete přečíst zde.

VIDEO NÁVOD

  • Co se týče prostírání, budeme háčkovat dokola bez ukončení řady. Pokud budete přidávat v pravidelných místech, místo kruhového prostírání Vám vznikne osmiúhelník. Pokud budete přidávat vždy do středu přidávání z předchozí řady, vznikne Vám kruhové prostírání. Na jedno prostírání o průměru 30 cm padlo necelé klubíčko.
  • Co se týče vzoru, budeme háčkovat vzor rybí kost z krátkých sloupků háčkovaných za zadní nitku. Doporučuji shlédnout video. Díky zvolenému vzoru nejdou vůbec vidět místa rozšíření, takže celkový dojem prostírání a vzoru působí hladce.

TIPY PRO VÁS:
Místo zapravení šňůry doporučuji zakrýt koženým štítkem.

Ať se Vám prostírání Braided podaří. Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s háčkováním prostírání Braided? Fotečky vkládejte prosím do SKUPINKY KRAMPOLINKA na FB . Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #prostiranibraided.

PROSTÍRÁNÍ BRAIDED
Příze: YarnArt Macrame Braided, barva 753, klubíčka v balení po čtyřech za výhodnou cenu pořídíte zde
Spotřeba: jedno klubíčko na průměr 30 cm
Háček: 8 mm
Označovač, kožený štítek
Časový rozpočet: cca 120 minut
Pro odvážné začátečníky

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
KSRKZN – krátký sloupek rybí kost za zadní nitku, nabereme nitku z předchozího krátkého sloupku, háček vedeme za zadní nitku následujícího očka, protáhneme přízi přes první dvě očka na háček, s nahozením dokončíme krátký sloupek
KS – krátký sloupek
PORKZN – pevné oko rybí kost za zadní nitku, nabereme nitku z předchozího krátkého sloupku, háček vedeme za zadní nitku následujícího očka, protáhneme přízi přes všechna očka na háčku

Prostírání
1. řada: do MK háčkujeme ŘO a označíme ho označovačem, 7 KS, do další řady přejdeme vzorem. (8)
2. řada: do prvního KS háčkujeme dva KSRKZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále háčkujeme do každého očka dva KSRKZN. (16)

3. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSRKZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSRKZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSRKZN – 1 KSRKZN. (24)
4. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSRKZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSRKZN, KSRKZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN. (32)

5. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSRKZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN. (40)

6. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSRKZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN. (48)

7. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSRKZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN + 1 KSRKZN. (56)
8. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSRKZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN + 1 KSRKZN – 1 KSRKZN. (64)
9. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSRKZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN + 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN. (72)

10. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSRKZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN + 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN. (80)

11. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSRKZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN, KSRKZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN + 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN – 1 KSRKZN. (88) V poslední řadě před koncem řady háčkujeme dvě PORKZN. Přízi ukončíme.

Dokončení
Stáhneme magický kroužek a volný konec z MK protáhneme v rubové části přes několik ok. Druhý volný konec protáhneme v rubová části a na místo, kde jsme končili v poslední řadě našijeme kožený štítek.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, video podcast, tipy a triky můžete sledovat:

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..