Retro gumička do vlasů

Někdy mne zachvátí vzpomínky. Tak tomu bylo i u tvoření této retro gumičky z 80-90 let. Vzpomínka na dětství a pubertu. Kdo totiž neměl sametovou gumičku ve vlasech, byl těžce out.

Mé ročníky si určitě vzpomenou. Širší pruh sametu nebo jiné látky, uvnitř gumička, pruh sešitý a tím pádem nakrabacený a módní hitovka byla na světě. Často se stalo, že gumička uvnitř praskla, takže se vše muselo párnout a gumičku vyměnit. Na tu dobu byla sametová gumička i celkem drahá, vyšla na cca 50 Kč. Po devadesátých létech naopak, kdo nosil tuto ozdobu ve vlasech byl opět těžce out. Každopádně, vše se vrací a i tento typ vlasového doplňku se objevuje na prodejních pultech v současné době, téměř 25 let od jejího boomu.

My si jednu takovou rychlou gumičku vyrobíme. Může to být dárek pro holčičky do školky nebo zkrátka maličkost pro ty naše cácorky. Díky dostupnosti barviček můžeme sladit celkový outfit do detailů.

Gumička Dolce
Příze: YarnArt Dolce, zbytek příze, celá klubíčka zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Háček: 5 mm 
Gumičku, kterou budeme obháčkovávat (raději pevnější), nůžky
Hodinový rozpočet: cca 15 minut včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek

Náhrada N jsou 2 ŘO za DS.

Základy háčkování naleznete zde.

Dolce, háček 5 mm
1. řada: přepůlíme volný konec příze, na něj položíme okraj gumičky a vše provlečeme háčkem s nahozením vytvoříme očko, tj. máme přízi na gumičce, na háčku máme dvě nitky, přízi rozdělíme, volný konec budeme přiháčkovávat ke gumičce, s druhým koncem pracujeme. Háčkujeme KS dokola gumičky, u konce vše poposuneme rukou na stranu a doháčkujeme zbytek KS tak, abychom pokryli celou gumičku.

2. řada: 3 ŘO (místo prvního DS), do stejného místa 3 DS, do následujícího očka KS, do následujícího očka vějířek ze 4 DS, do dalšího očka KS, opakujeme do konce řady, končíme PO.

TIP: pro delší „okraj“ můžeme ve druhé řadě uháčkovat do každého KS dva PDS a ve třetí řadě mezi obloučky a KS vynechávat očka.

Dokončení
Volný konec prošijeme několika očky, pak očistíme od žinylky, rozpojíme nitky a jeden konec provlečeme sousedním očkem a zasukujeme, případně ještě jednou nitky zapošijeme.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

 

%d blogerům se to líbí: