Retro gumička do vlasů

31.8.2019

Někdy mne zachvátí vzpomínky. Tak tomu bylo i u tvoření této retro gumičky z 80-90 let. Vzpomínka na dětství a pubertu. Kdo totiž neměl sametovou gumičku ve vlasech, byl těžce out.

Mé ročníky si určitě vzpomenou. Širší pruh sametu nebo jiné látky, uvnitř gumička, pruh sešitý a tím pádem nakrabacený a módní hitovka byla na světě. Často se stalo, že gumička uvnitř praskla, takže se vše muselo párnout a gumičku vyměnit. Na tu dobu byla sametová gumička i celkem drahá, vyšla na cca 50 Kč. Po devadesátých létech naopak, kdo nosil tuto ozdobu ve vlasech byl opět těžce out. Každopádně, vše se vrací a i tento typ vlasového doplňku se objevuje na prodejních pultech v současné době, téměř 25 let od jejího boomu.

My si jednu takovou rychlou gumičku vyrobíme. Může to být dárek pro holčičky do školky nebo zkrátka maličkost pro ty naše cácorky. Díky dostupnosti barviček můžeme sladit celkový outfit do detailů.

Gumička Dolce
Příze: YarnArt Dolce, zbytek příze, celá klubíčka zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk
Háček: 5 mm 
Gumičku, kterou budeme obháčkovávat (raději pevnější), nůžky
Hodinový rozpočet: cca 15 minut včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek

Náhrada N jsou 2 ŘO za DS.

Základy háčkování naleznete zde.

Dolce, háček 5 mm
1. řada: přepůlíme volný konec příze, na něj položíme okraj gumičky a vše provlečeme háčkem s nahozením vytvoříme očko, tj. máme přízi na gumičce, na háčku máme dvě nitky, přízi rozdělíme, volný konec budeme přiháčkovávat ke gumičce, s druhým koncem pracujeme. Háčkujeme KS dokola gumičky, u konce vše poposuneme rukou na stranu a doháčkujeme zbytek KS tak, abychom pokryli celou gumičku.

2. řada: 3 ŘO (místo prvního DS), do stejného místa 3 DS, do následujícího očka KS, do následujícího očka vějířek ze 4 DS, do dalšího očka KS, opakujeme do konce řady, končíme PO.

TIP: pro delší „okraj“ můžeme ve druhé řadě uháčkovat do každého KS dva PDS a ve třetí řadě mezi obloučky a KS vynechávat očka.

Dokončení
Volný konec prošijeme několika očky, pak očistíme od žinylky, rozpojíme nitky a jeden konec provlečeme sousedním očkem a zasukujeme, případně ještě jednou nitky zapošijeme.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..