Šála Lolly Pop

10.12.2020

Šála kam se podívám. Asi módní revival, jinak si to nedovedu vysvětlit. Každopádně šála byla a je stálicí v našem šatníku. Pro tuto jsem použila přízi Gründl Lolly Pop.

Gründl Lolly Pop německého výrobce se prodává v klubku 150g a návinem 240 metrů. Jedná se o 100% akryl, který vzoruje do pruhů. Díky tloušťce, je příze vyloženě předurčena pro zimní sezónu. Kromě čepic, nákrčníků a tunelů z ní bude pěkný svetřík či pončo.

Klubíčko Lolly Pop k nám doputovalo z e-shopu U nezbedných klubíček a video z rozbalování balíčku naleznete zde. Moc děkuji za možnost přízi vyzkoušet. Článek o klubíčcích naleznete zde.

Co se týče dětské šály, je velice jednoduchá. Střídají se dva přední a dva zadní reliéfní polodlouhé sloupky. Frčí třásně, takže jsem konce šály dozdobila klasickými střapci. Spotřeba na tuto šálu je jedno klubíčko Lolly Pop a zbytek z druhého, které mi zůstalo po ušance, video návod zde. Na třásně doporučuji odstřihnout přízi předem (14x130cm). Můžete tak háčkovat až do úplné spotřeby klubíčka. Doporučuji ponechat dlouhý konec na začátku a konci šály, který použijeme na prošití střapců.

No a my se pustíme do háčkování. Za dva filmy máme hotovo.

Šála Lolly Pop
Příze: Gründl Lolly Pop modrá č. 3582-02, zakoupíte U nezbedných klubíček
Spotřeba: jedno klubíčko a zbytek z druhého ze setu s ušankou
Háček: 10 mm a 8 mm
Rozměry: šířka šály 8 cm, délka bez třásní 175 cm, spotřeba materiálu na jednu třásní je 130 cm
Jehla s velkým ouškem, knoflík nebo štítek na ozdobení
Časový rozpočet: 4 hodiny
Pro začátečníky

ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek
PR PDS – přední reliéfní polodlouhý sloupek
ZRPDS – zadní reliéfní polodlouhý sloupek

Šála se háčkuje od klasického řetízku, který háčkujeme menším háčkem. Šálu háčkujeme po řadách tam a zpět. Řadu začínáme na dvě řetízková oka, což je náhrada za první PDS. Následuje jeden reliéfní sloupek, a poté dva a dva reliéfní sloupky. Končíme na jeden reliéfní a klasický PDS, kdy háček vedeme do druhého očka náhrady z předchozí řady.

Šála Lolly Pop, háček 8 mm
1. řada: klasický řetízek 13 oček + 2 na otočení
2. řada: háček vedeme do třetího očka a uháčkujeme PDS, dále PDS do každého očka. Včetně náhrady máme 14 sloupků, otočíme.

Šála Lolly Pop, háček 10 mm
3. řada: N za PDS, PRPDS, 2 ZRPDS, 2 PRPDS, 2 ZRPDS, 2 PRPDS, 2 ZRPDS, PRPDS, PDS do druhého očka náhrady z předchozí řady, otočíme. (14)
4. řada: N za PDS, háčkujeme ZRPDS, 2 PRPDS, 2 ZRPDS, 2 PRPDS, 2 ZRPDS, 2 PRPDS, ZRPDS, PDS do druhého očka náhrady z předchozí řady, otočíme. (14)
5. – 166. řada: opakujeme řady 3 a 4.

Šála Lolly Pop, háček 8 mm
167. – 170. řada: opakujeme řady 3 a 4 až do spotřebování klubíčka a zbytku ze druhého.

Dokončení a střapce
Na velkou krabičku od zápalek „na výšku“ pětkrát omotáme pruh příze o délce 130 cm. Prostřihneme spodní část, tam, kde máme volné konce. Pomocí háčku protáhneme na konci šály přeložený střapec očkem a pomocí liščí smyčky připevníme na šálu. Volným koncem na začátku a konci šály prošijeme všechny střapce, aby při údržbě nedošlo k jejich uvolnění. Šálu dozdobíme třeba štítkem.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..