Homeleska Bali

23.8.2020

V dnešním video návodu si spolu vytvoříme dětskou homelesku na podzimní či jarní sezónu. Budeme tvořit z příze YarnArt Bali.

YarnArt Bali se prodává ve 100 gramovém klubíčku v návinu 215 metrů. Co do složení je to 80% bavlna a 20% polyester a hodí se na jarní a podzimní tvoření plus hračky či homedekor. Její silnější „sestra“ YarnArt Havana je k dostání v úplně stejné barevné melírové škále, ale v jednom tak silnějším provedení, tj. 200 g/215 metrů. Tu bych doporučila vyloženě na homedekor. Z Havany jsem tvořila kobereček a je suprový, video návod zde .

YarnArt Bali nám věnoval eshop www.bezvapleteni.cz, výhradní dovozce YarnArt do České republiky a s 15% slevou tuto přízi zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk. Video z rozbalování balíčku naleznete zde.

Co se týče homelesky, vzoreček je možná krapet technicky náročnější, ale když vychytáte vedení předního reliéfního sloupku, nemůže Vás vůbec nic překvapit. Použila jsem dva křížené přední reliéfní dlouhé sloupky a mezi sloupci jsem použila řetízkové očko. Vzorek je neuvěřitelně pružný. U uvedeného počtu oček jsem čepici nasadila na hlavu já (56 cm) i dcera (50 cm), aniž by cokoliv utrpělo. Nevýhodou tohoto vzorečku je, že potřebuje tzv. ukončit, jinak se okraj čepice kroutí. Použila jsem jednak menší háček a jednak jsem vynechala řetízkové očko mezi sloupci. Tím se čepice stáhla a už byla určena pouze pro velikost 50 cm. Pro poslední řadu jsem přízi zdvojila a použila kombinaci předních reliéfních a polodlouhých sloupků, a tím se okraj srovnal.

Spotřeba na čepičku je sympatická. Na obvod 50 cm a délku 23 cm padlo necelé klubíčko. Předpokládám, že ze zbytku byste ještě minimálně jednu řadu vykouzlili. No a my se pustíme do tvoření.

Homeleska Bali
Příze: YarnArt Bali č. 2108, zakoupíte www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk
Spotřeba: jedno klubíčko na tuto velikost
Háček: 4 mm a 5 mm
Rozměry: obvod 49-50 cm (3-5 let), délka čepičky 23 cm, šířka v lemu 21 cm
Jehla s velkým ouškem, knoflík nebo štítek na ozdobení
Časový rozpočet: 3 hodiny
Pro mírně pokročilé začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek
PRPDS – přední reliéfní polodlouhý sloupek
PRDS – přední reliéfní dlouhý sloupek

Čepice se háčkuje od MK po řadách. Řadu ukončíme PO a začínáme náhradou N, tj. první sloupek v řadě, tj. 2 ŘO za PDS/DS. Řada končí PO. Náhrada není součástí vzorku. Jak na magický kroužek naleznete v samostatném videu zde.

Homeleska Bali, háček 5 mm
1. řada: N za DS, 12 DS do MK, spojíme PO (12 DS).
2. řada: N za DS, háček vedeme do sousedního očka a uháčkujeme DS, dále zdvojíme každé očko pomocí DS, opakujeme, končíme PO (24 DS).

3. řada: N za DS, +PRDS, PRDS, k poslednímu PRDS uháčkujeme ještě 2 DS+, opakujeme a řadu končíme 2 DS k náhradě a PO.

4. řada: N za DS, v této řadě háčkujeme pouze křížené PRDS, tj. sloupek přeskočíme, háček vedeme kolem následujícího sloupku a uháčkujeme PRDS, háček vedeme kolem přeskočeného PRDS a uháčkujeme druhý PRDS, dále stejný postup aplikujeme i u těch dvou DS, tj. jeden DS přeskočíme a háček vedeme kolem následujícího sloupku a uháčkujeme PRDS, háček vedeme kolem přeskočeného DS a uháčkujeme druhý PRDS, opakujeme, máme základ pro 24 sloupců, končíme PO.

5. řada: N za DS, rozšiřujeme ve vzoru, tj.+křížený PRDS, křížený PRDS, křížený PRDS, dva DS k poslednímu kříženému PRDS+, opakujeme schéma do konce řady, poslední dva DS k náhradě neděláme, končíme PO.
6. řada: N za DS, v této řadě háčkujeme pouze křížené PRDS, a to i kolem dvou DS z předchozí řady, opakujeme, máme základ pro 31 sloupců, končíme PO.
7. řada: N za DS, v této řadě upravujeme vzor, tj. háčkujeme křížené PRDS a mezi sloupci přidáme jedno ŘO, opakujeme, končíme PO.
8. – 22. řada: N za DS, háčkujeme křížené PRDS a ŘO

Homeleska Bali, háček 4 mm
23. – 26. řada: N za DS, háčkujeme křížené PRDS ALE BEZ ŘO!

Homeleska Bali, háček 4 mm, ZDVOJÍME PŘÍZI
27. řada: N za PDS, PDS k náhradě, PRPDS kolem PRDS a PDS mezi sloupce, opakujeme, řadu končíme PO, přízi ukončíme.

Dokončení homelesky
Volné konce zapošijeme, homelesku dozdobíme knoflíky nebo látkovou cedulkou.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..