Skřítek Jeans

15.12.2022

V dnešním video návodu si uháčkujeme jednoduchého skřítka z příze Vlna Hep Jeans Big.

Vlna Hep Jeans Big je je klubíčko 100g/160 metrů, 55% bavlna a 45% akryl. Příze se hodí na čepice na podzim a jaro a různý homedekor, třeba polštáře. Jedná se o silnější sestru oblíbené příze Vlna Hep Jeans. Pokud nemáte doma Jeans Big, můžete použít dvě vlákna klasické Jeans.

Rozbalování balíčku s Vlna Hep Jeans Big můžete shlédnout ve videu zde, nebo si přečíst více v článku zde.

Co se týče skřítka, budeme háčkovat dva jednoduché trojúhelníky, které sháčkujeme po dvou stranách dohromady. Spodní část dozdobíme páskem s chloupkem, který vytvoří vousy. Při přišívání vousů současně našijeme korálek jako nos. Skřítkovskou čepici dozdobíme bambulkou nebo knoflíkem ve tvaru hvězdičky. Pokud nemáte Jeans Big, stačí použít dvě vlákna příze Vlna Hep Jeans.

Věřím, že tento jednoduchý video návod zvládne i začátečník. Skřítek se hodí jako samostatná dekorace na stromeček, věnec nebo jinou vánoční výzdobu. Vyzdobí i zabalený dárek nebo skřítek může být sám o sobě dárečkem třeba na vánoční jarmark do škol a školek. No a my se pustíme do háčkování. Z jednoho klubíčka Jeans Big vyrobíte minimálně 8 skřítků.

Hotovými Skřítky Jeans se určitě pochlubte v naší FB skupince Krampolinka pro inspiraci ostatním. Pro rady a tipy pro ostatní foto prosím vkládejte i do společného vlákna ve FB skupince Krampolinka zde. Na Instagramu prosím používejte #skritekjeans.

Moc děkuji, že si radíte a povzbuzujete se navzájem. Ať se skřítek podaří.

Skřítek Jeans
Příze: Vlna Hep Jeans Big, č. 8171, klubíčko pořídíte v oblíbeném e-shopu
Spotřeba: zbytek z klubíčka
Háček: 5 mm
Rozměry: 7 cm šířka lemu čepice, 17 cm celková délka od spodní hrany vousů až po hvězdičku
Jehla s velkým ouškem, knoflík hvězdička, dřevěný korálek, pásek s chloupkem
Časový rozpočet: cca 30 minut
Pro začátečníky

PO – pevné oko
MO – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko, pružný řetízek
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
2NDS – dvakrát nahazovaný dlouhý sloupek

Čepici skřítka háčkujeme od magického kroužku po řadách. Řada končí pevným okem. Náhrada za 2NDS jsou 3 řetízková oka. Vznikne trojúhelník.

Trojúhelník – čepice skřítka, háček 5 mm
1. řada: Do magického kroužku uháčkujeme 3 ŘO, DS, PDS, KS, PDS, DS, 2NDS, DS, PDS, KS, PDS, DS, 2NDS, DS, PDS, KS, PDS, DS, PO.

2. řada: 2 ŘO místo DS, 2 ŘO. Do očka k náhradě háčkujeme KS, dále 5 KS do následujících sloupků. V rohu háčkujeme KS-2ŘO-DS-2ŘO-KS do jednoho očka a pokračujeme 5 KS do následujících sloupků. V následujícím rohu háčkujeme KS-2ŘO-DS-2ŘO-KS do jednoho očka a pokračujeme 5 KS do následujících sloupků. Končíme KS do očka k náhradě, 2 ŘO a PO do druhého očka náhrady. Přízi ukončíme v dostatečné vzdálenosti (poutko).

Uháčkujeme druhý trojúhelník, kde v poslední řadě přízi neukončíme.

Sháčkování, háček 5 mm
Trojúhelníky přiložíme k sobě rubovou stranou, lícovou k sobě a sháčkujeme pomocí pevných ok vně na lícové straně trojúhelníků. Sháčkujeme dvě boční strany dohromady. Dále se pomocí pevných ok přesuneme na jednom z trojúhelníků k protilehlému konci, přičemž háčkujeme PO pod ŘO, PO do následujících sloupků (7), PO pod ŘO, PO do DS. Opět háčkujeme pevná oka skrz oba trojúhelníky. Končíme pevným okem a necháme si volný konec, který spojíme uzlíkem s volným koncem prvního trojúhelníku. Vznikne jednoduché poutko.

Dokončení
Volné středové konce utáhneme a zkrátíme. Necháme je uvnitř čepice. Ustřihneme pásek s chloupkem na šířku trojúhelníku a pomocí jehly a nitě přišijeme mezi oba trojúhelníky. Delší, pevnými oky obháčkovaný trojúhelník je zadní strana čepice. Při přišívání ve středu trojúhelníku nezapomeneme přišít i korálek jako nos. Čepici dozdobíme bambulkou nebo knoflíkem ve tvaru hvězdičky.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..