Srdíčko Cordy Macrame

24.12.2022

V dnešním video návodu si ukážeme, jak si uháčkovat jednoduché srdíčko z příze Vlna Hep Cordy Macrame.

Vlna Hep Cordy Macrame je cívkové klubíčko 250g návin 160 metrů 100% recyklovaná bavlna. Vyrábí se v pestré škále barev a šířka šňůry je cca 2.5 mm. Pokud máte chuť vyzkoušet háčkování ze šňůr, tak tato tloušťka je to pravé pro Vás. Hodí se na spoustu projektů od háčkovaného prostírání, tašek, košíků, drobností, vloček, zkrátka jakýkoliv typ homedekoru. Na stránce naleznete třeba video návod na háčkovanou obálku na dárkové poukazy Cordy Macrame nebo háčkovaný list Cordy Macrame. Dnes mám pro Vás jednoduchou rychlovku. Srdíčko, které zvládne i začátečník.

Srdíčko háčkujeme do magického kroužku menším háčkem, než obvykle. Háčkujeme jednu řadu, kterou obháčkujeme pevnými oky. Tím se srdíčko jednak dotvaruje a navíc zpevní. Srdíčko můžeme použít jako dekoraci na vánoční stromeček, na Valentýna, MDŽ, Den matek/otců, ale i jako drobnou dekoraci či dáreček na oslavy, svatby či narození miminka.

Ať se Vám srdíčko podaří a máte z něj radost.  Hotovými výrobky se určitě pochlubte v naší FB skupince Krampolinka pro inspiraci ostatním. Pro rady a tipy pro ostatní a Vaše foto prosím vkládejte i do společného vlákna ve FB skupince Krampolinka zde. Na Instagramu prosím používejte #srdickocordymacrame

Srdíčko Cordy Macrame
Příze: Vlna Hep Cordy Macrame č. 8224, zakoupíte na MojeGalanterka.cz
Spotřeba: zbytky z klubíčka
Háček: 3 mm
Rozměry: 6.5 cm šířka, 5.5 cm výška
Jehla s velkým ouškem na zapošití
Časový rozpočet: cca 15 minut
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
KS – krátký sloupek
MK – magický kroužek

Srdíčko háčkujeme od magického kroužku. Háčkujeme dvě řady.

Srdíčko, háček 3 mm
1. řada: Do MK háčkujeme ŘO, KS, KS, 10 ŘO, 4 DS, 3 ŘO, 4 DS, 10 ŘO, PO za zadní nitku prvního oka. Pořádně stáhneme magický kroužek.
2. řada: Háčkujeme PO za zadní nitku sloupků nebo za nitku řetízkového očka. PO do KS, PO do KS, 10 PO za nitky ŘO, PO do DS (4x). Ve špičce háčkujeme PO za ŘO, 2 ŘO, PO za ŘO. Dále PO do DS (4x), 10 PO za nitky. PO do PO. Přízi ukončíme, protáhneme k nitce, která vede od magického kroužku a zauzlíkujeme. Tím se střed srdíčka ještě lépe vytvaruje.

Dokončení srdíčka
Ustříhneme cca 20 cm příze. Protáhneme háčkem za středovou nitku, kolem které uvážeme mašličku. Dále pomocí liščí smyčky vytvoříme poutko na zavěšení, buď ze stejné nebo tenčí příze.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Háčkovaná srdíčka nejen na Valentýna 31.1.2024 at 20:02

    […] Srdíčko Cordy Macrame (2022) je vyrobené ze šňůr šířka 2 mm, video návod zde. […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..