Unboxing novinek Himalaya od PrimaPrize

21.10.2021

V tomto vysílání Povídání u klubíčka jsme si nejen rozbalili novinky Himalaya, ale u příležitosti listování knihou Háčkované čepice a šály jsme si prakticky ukázali, jak vzít míru na háčkovanou čepici. Pojďte mrknout.

Ve video podcastu jsme si rozbalili krabice od PrimaPrize.cz hned dvě, ale z té druhé jsem vydělala jen část obsahu balíčku a tajemnou černou tašku jsem pro nás nechala na příště. Co budu povídat – do černé tašky jsem se ani nepodívala a celý balíček pro jistotu znovu olepila páskou. No a co na nás vykouklo z té rozbalené části? Novinky od Himalaya!

Třeba luxusní nopková nadýchaná příze Himalaya Arya, 50g/80m, barva 76613, ve složení 62% akryl, 18% polyamid, 10% merino a 10% alpaka. Už jsem ji hodila na háček a tvořím dospěláckou homelesku a tunel. Zkoušela jsem hned několik vzorů, ale díky přimotanému vláknu s nopky nejvíce vynikne obyčejný sloupek. Vzala jsem háček devět a PDS do mezer udělají vyloženě parádu. Video návod na oboje pro Vás připravuji. Příze je krásně jemná, vyloženě hřejivá a přitom nesmírně nadýchaná a lehoučká. Na homelesku padlo pouze klubíčko 50g a kousek ze druhého! Věřím, že se Vám příze bude líbit. Vím, že se opakuju – ale byl by z ní krásný svetr, třeba kombinovaný s obyčejnou jednobarevnou přízí, ale ještě jsem nezjistila, s jakým klubíčkem by to šlo. Arya každopádně vzoruje do pruhů.

Dále jsme si rozbalili novinkovou Himalaya Medical Baby, 100g/310m, barva 79243, ve složení 70%akryl a 30% amicor. Co je amicor? Patentované tzv. inteligentní vlákno, díky kterému je Medical Baby anti alergenní, antibakteriální, anti plísňová a bez zápachová – a to musíme zkusit. Mám tři klubíčka což by mohlo vyjít na vestičku nebo možná crop svetřík pro dítko. Uvidím. Klubíčko je nadýchané a jemné, bude mu slušet od ponča po deku do kočáru cokoliv.

Nejen na hračky je jemná a měkoučká Himalaya Himagurumi, 50g/145m, složení 50%akryl a 50%bavlna, barvičky malina 30118, světle šedá 30174, tmavě šedá 30178, růžová 30116 a tyrkys 30151. Vlákno je typově jako klubíčka Jeans, ale zdá se mi jemné, v parádní škále barev a bude krásná nejen na hračky, ale třeba i na oblečení, deky do kočárku nebo homedekor.

Tak nějak bokem, kde se vzala, tu se vzala přimotala se mi do objednávky akrylová duhová tří nitka Stenli Muffin Fresh. Klubíčko má 430g/2000m a bude krásná na šátky, plédy, svetříky, ponča či zimní šatky. Zaujala mě barvou, ale hlavně poměr návin-cena. A stejný náhodný osud potkal i Kokonki Soft, 1000m, třínitka, 100% akryl, která se mě ne a ne pustit, a že si ji musím vzít také. Tak jsem je doma ubytovala obě holky a budou v pořadí na realizaci nápadů.

Klubíčka zakoupíte na PrimaPrize.cz a jestli máte cestu kolem Kornatic, tak se stavte i pro osobní odběr.

Dále jsme si prolistovali knihou Háčkované čepice a šály, kde najdete 19 návodů na čepice, šály a barety a také ukázku, jak měřit a přepočítat vzor na čepici. Knihu zakoupíte na Knihcentrum.cz a samostatnou recenzi s ukázkou z knihy zde.

V souvislosti s listováním knihy jsme si ve vysílání Povídání u klubíčka také ukázali, jak vzít míru na háčkovanou čepici, jak spočítat základní placku, jaké jsou vzorečky na přepočet vzoru a jak správně placku změřit. A protože tato část měla vyloženě úspěch, zpracovala jsem ji do samostatného článku zde.

Pohodové nakupování a čerpání inspirace.

Ať s háčkem vše daří.

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA 18: Novinky u PrimaPrize a měření čepic

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..