Velikonoční zajíček Happy nejen na focení

15.3.2017

Dnes jen v rychlosti nakouknu a hned přiložím návod na super rychlého zajdu, jelikož nemám ani na papíře, jen v hlavě, tak ať nezapomenu.

Čepička je ve velikosti pro ty úplně nejmenší a já ji vyráběla na zakázku pro jednu paní fotografku na focení „velikonočních“ miminek. Jedná se o přízi YarnArt Happy, 100% Mikro polyester, 100g, návin 175 metrů a na tuto nádheru padlo 3/4 klubíčka bílé a kousek růžové. Háčkovala jsem háčkem 6 a poslední dvě řady háčkem 5. Ouška jsou háčkem 5. Materiál je to nádherně měkoučký a jemňoučký. Dovedu si z něj krom čepičky představit deku, fusak, šáteček na krk, rukajdy nebo kabátek. U capáčků se obávám, že nebudou úplně držet tvar, ale určitě to výrazně vadit nebude. Bude super i na háčkovanou bambuli (tam bych zvolila KS do mezer co nejmenším háčkem Vám to půjde) nebo olem jakéhokoliv zimně laděného výrobku.

Svou chlupatostí a drobným třpytivým efektem je zdobná natolik, že bych se nepouštěla do žádného výrazného vzorku. Já sama si vystačila s PDS do mezer. Do mezer proto, že se opravdu nedá řídit zrakem, nýbrž jen a pouze hmatem, a tedy příze nebude asi pro každého.

Velikonoční zajíček, obvod 35-36 cm

Příze: YarnArt Happy bílá 770 a růžová 789, koupíte zde
Háček: 6 mm a 5 mm
Jehla a nit
Označovač nebo kousek příze
Časový rozpočet: 2 hodiny včetně úprav
Pro mírně pokročilé

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
DDS – dvakrát nahozený dlouhý sloupek

Pouze první dvě řady ukončujeme pevným okem a začínáme náhradou (tj. 1 ŘO = PDS). Od třetí řady háčkujeme stále dokola s použitím označovače.

Tělo čepičky, háček 6
1. řada: 9 PDS do MK
2. řada: 2 PDS do PDS z předchozí řady (18 PDS)
3. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS (27 PDS), háčkujeme do mezer, tj. prsty nahmatáme mezeru mezi PDS z předchozí řady a tam uháčkujeme nový PDS, do posledního očka vložíme označovač a pokračujeme dokola
4. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS, PDS do mezer (36 PDS)
5. řada: PDS do mezer (36 PDS)
6. řada: Zdvojíme první, devátý, osmnáctý a 27 PDS, tj. 40 PDS celkem
7. – 9. řada: PDS do mezer dokola, nezapomeneme počítat a předělávat označovač (40 PDS)

Háček č. 5
10. řada: PDS do mezer dokola
11. – 12. řada: KS do mezer dokola

UŠI, háček č. 5, bílá (2x)
1. řada: 21 ŘO, píchneme do 19 očka od začátku a uděláme KS, dále háčkujeme 5 KS, 6 PDS, 6 DS, 1 DDS, 5 DDS do posledního očka a háčkujeme dokola zpátky, 1 DDS, 6 DS, 6 PDS, 6 KS
2. řada: 6 PDS, 6 DS, 7 DDS, 5 x 2 DDS a háčkujeme dokola zpátky 7 DDS, 6 DS, 6 PDS
3. řada: 12 DS 17 DDS a háčkujeme dokola zpátky 7 DDS, 12 DS

Mrkněte na grafický nákres, třeba pomůže

Háček č. 5, růžová (2x)
1. řada: 17 ŘO, píchneme do 15 očka od začátku a uděláme PDS, dále háčkujeme 4 PDS, 5 DS, 5 DDS, 5 x DDS do posledního očka a háčkujeme dokola zpátky 5 DDS, 5 DS, 5 PDS
2. řada: 10 DS, 5 DDS, 5×2 DDS a háčkujeme dokola zpátky 5 DDS, 10 DS.

Dokončení
Růžový vnitřek našijeme na bílý podklad ouška a ouško našijeme na čepičku. Můžeme dozdobit knoflíčkem, stužkou, mašličkou.

A to je celé. Ať se čepička podaří. Návod prosím používejte k výrobě výrobků pro vlastní potřebu. Pro prodej výrobků dle tohoto návodu mne prosím kontaktujte (souhlas ohledně Autorského zákona). Pokud se Vám návod líbí, prosím volně sdílejte na sociálních sítích, ať může háčkovat více lidiček.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Loucillé 11.10.2017 at 11:36

    Děkuji mnohokrát za krásné, jednoduché a ňuňací návody. Zrovna tato čepulka je naprosto úžasná. Dlouho jsem přemýšlela, co bych handmade darovala své malé neteřince. A jelikož mám doma celé klubíčko příze Happy a v sobotu slaví své první narozeniny, chtěla bych jí zajíčkovou čepulku uháčkovat. Jen bych potřebovala radu, na kolik ok do MK začínat, když potřebuji větší obvod. A to je další kámen úrazu, nevím obvod hlavičky, předpokládám, že 46 cm by mohlo na roce být? Poradíte mi i v tomto, moc prosím.. 😉 Přeji Vám krásné podzimní dny. L.

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..