Věnec Marshmallow

16.6.2018

Připravte cedníky děvčata, háčkujeme! Nedělám si legraci, ale na tento věnec Vám budou stačit ruce nebo druhá strana cedníku.

Při testování novinky YarnArt Marshmallow došlo i na háčkování cedníkem. Jednak to byla výzva, ale hlavně, neměla jsem doma dostatečně silný háček, pokud se tedy vůbec vyrábí, takže jsem sáhla po čemkoliv, co bylo po ruce. Značku cedníku vám bohužel neprozradím, jelikož není uvedena, ale možná si tuto techniku nechám patentovat.

Ve videu uvidíte tři různé techniky zpracování věnce. Spotřeba na věnec je od 4/5 metrů až po 6 metrů u toho posledního typu. Vzhledem k tomu, že YarnArt Marshmallow klubíčko má metrů třicet, můžete pohodlně obdarovat celou rodinu. Navíc, věnec stačí dozdobit podle sezóny a můžete mít jarní, velikonoční, valentýnský, vánoční, podzimní – no zkrátka, jak Vás napadne. Jdeme na to!

Věnec Marshmallow
Příze: YarnArt Marshmallow (37% bavlna, 63% polyamid, 30 m, 750g), zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk, z klubíčka cca 5-6 věnců
Na dozdobení knoflíky, kytičky, aplikace, vločky, mašle, krajky, štítek
Hodinový rozpočet: cca 1 hodina včetně úprav
Pro začátečníky

První typ – pletený rukou. Na začátku si ponecháme 30-40 cm volný konec a začneme uzlem a pokračujeme v pletení tzv. nekonečného uzlu. Používali jsme v práci na sofistikované balení šňůr od padáku, aby se nezamotaly do sebe, když se padák po seskoku ukládal do brašny. No vida, jak se to hodilo. Důležité je, aby jsme po upletení copánku do požadované délky pletací přízi předělali ze vnitřní části do vnější a vzniklým očkem protáhneme volný konec, viz fotka.

Druhý typ – háčkovaný cedníkem. Na počátku necháme volný konec 30-40 cm a začínáme uzlem. Tak tato technika je pro zaryté příznivce háčkování. Druhým zahnutým koncem cedníku nabíráme očka jako při klasickém háčkování řetízku. Důležité je, aby jsme po upletení copánku do požadované délky pletací přízi předělali ze vnitřní části do vnější a vzniklým očkem protáhneme volný konec, viz fotka.

Třetí typ – pletený ze čtyř pramenů. Ustřihneme dva prameny o délce 3 metry. Prameny přepůlíme a svážeme cca 18 cm od okraje přízí ve stejném odstínu. „Uši“ budou tvořit očka mašle, takže ani velké, ani malé. Zbytek, tj. čtyři prameny, zapleteme do pletýnky, viz video.

Dokončení
Volné konce buď zapošijeme a necháme tak, nebo propleteme věncem a zapošijeme z rubu. Dozdobíme.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Ať se Vám dekorace podaří. Hodně štěstí a zdraví v předvánočním čase přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..