Videorecenze VlnaHep Perla a Elba

5.6.2017

Zdravím všechny zvědavky jako jsem já. V minulém týdnu se na českém trhu objevila nová příze s názvem Perla a Elba. Příznivci kvalitních přírodních materiálů určitě zajásali. VlnaHep Perla je totiž příze se zastoupením bambusu a Elba s viskózou, takže obě super ideální na letní případně podzimní sezonu.

Nemohla jsem se dočkat, až příze dostanu do paciček a konečně bylo pondělí a já se dočkala. A tady je něco málo slovy a ve videu více vizuálně. Tak šup, jdeme se představit.

VlnaHep Perla

60% bambusová viskóza, 40% bavlna, 50g/125m, cena kolem 38 Kč, zakoupíte zde

Na omak příjemná, vlákna hezky zatočená a kdybych neviděla obal, jednoznačně dle hmatu přirovnám k Himalaya Deluxe Bamboo (60% bambus, 40% bavlna, 100g/250g). Vzhledem k téměř totožnému složení (viskóza u VlnaHep by měla být bonusem), všechny návody, které mám nakalkulovány na Himalaya Deluxe Bamboo nebo Kartopu Bambu jdou jednoznačně nahradit touto přízí. Zde je jen potřeba pamatovat při objednávání, že Perla má 50g a Deluxe Bamboo má 100g. Na tuto přízi používám háček 3,5 – 4, ale záleží na každém jak utahuje. Za mne nadšení a spokojenost. Jako největší bonus se mi jeví dostupnost světle šedé, která je velmi populární, a kterou Himalaya stále nedováží. Příze je bezvadná na čepičky, bačkůrky (dělávám dvojitou), šatičky, svetříky, kalhotky i hračky. Dle hustoty vzorku na jaro a léto, dvojitá příze na chladnější podzim případně mírnou zimu. Cenově je sice trošku dražší než např. bavlna, ale vzhledem k přírodnímu materiálu a vlastnostem přízí s bambusem za mne definitivně palec nahoru.

VlnaHep Elba

60% bavlna, 40% viskóza, 50g/120m, cena kolem 41 Kč, zakoupíte zde

Na omak příjemná, jemná příze, vlákna jsou lehce zatočená, pokud budete háčkovat dvojmo předpokládám sem tam zatahání za nitku. Překvapil mne lesk. Viskóza bývá chladivá a splývavá, takže očekávám u výrobků stejné vlastnosti. Návinem je o krapet silnější než Perla, vzhledově opticky rozšíření vlákna dopomáhá lesk. Určitě sáhnu po háčku 3,5 – 4. Předpokládám, že návody zpracované na Himalaya Deluxe Bamboo nebo Kartopu Bambu budou aplikovatelné i na tuto přízi bez sebemenšího úhonu.

Z této příze si dovedu představit spíše svetříky, halenky, sukýnky, šatičky. Za mne, jelikož ráda experimentuji, půjdu i do klasických čepiček, bačkůrek a podobně, jen se asi vyhnu kloboučkům s rovnější krempou, nemusela by úplně držet tvar, ale je to o vyzkoušení.

Další bambusovou přízi, kterou jsem prostě musela zkusit je NAKO Hosgeldin Soft.

Jedná se o směsovou přízi 60%Bambu a 40%Polyamid, návid 100g/230m, cena kolem 79 Kč, koupíte zde

Jedná se o bambusovou přízi, velmi jemnou, ale současně spíše hřejivou. Vhodná bude na jarní, podzimní teplejší čepičky případně na mírnou zimu ve dvojité úpravě. Bambusové vlákno zajistí vzdušnost, polyamid stálou hřejivost. Předpokládám, že vlákno se bude chovat lehce antipillingově, což žádná bambusovka doposud neměla. Takže rozhodně stojí za vyzkoušení už nejen proto, že má suprový výběr barviček včetně mé oblíbené šedé. Na můj vkus budu na tuto přízi používat háček 4 až 4,5.

Více o vzhledu a srovnání naleznete ve videu zde. Příze zakoupíte na www.mojegalanterka.cz.

Krásné tvořivé dny s háčkem v ruce přeje Kačka Krampolínka.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..