Vločka Moonlight

19.12.2023

V dnešním video návodu si uháčkujeme vločku. Budeme háčkovat z příze Vlna Hep Moonlight.

Vlna Hep Moonlight je oblíbená tenká 100% bavlněná příze, 100g/550m, která se používá na háčkované dečky, ubrusy a vánoční ozdoby. Na léto je však perfektní na háčkované oblečení. Dnes si z této příze uháčkujeme vánoční vločku. Může být ozdobou vánočního stromečku nebo zkrášlí zabalený vánoční dárek. Bude krásná nalepená na kartonovém Vánočním přání.

VIDEO NÁVOD

  • Co se týče vločky, zvládne ji uháčkovat i začátečník. Háčkujeme háčkem 2 mm do kruhu. Jakmile máme vločku hotovu, stačí naškrobit. Na škrobení používám trošku zředený škrob Alba Efekt, jako podložku polysteren potažený potravinovou fólií a ozdobu špendlím injekčními jehlami. Nepouštějí rez.
  • Co se týče vzoru, budeme háčkovat řetízkové očko, krátký a dlouhý sloupek. Vločku dozdobíme třeba tenkou mašličkou nebo jutovým provázkem. Můžete poprášit i třpytkami a zafixovat lakem na vlasy.

TIPY PRO VÁS:
Můžete vyzkoušet i jiné barvy Vlna Hep Moonlight. Třeba červená bude vypadat také vánočně.

Ať se Vám vločka Moonlight podaří. Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s háčkováním vločky Moonlight? Fotečky vkládejte prosím do SKUPINKY KRAMPOLINKA na FB . Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #vlockamoonlight .

VLOČKA MOONLIGHT
Příze: Vlna Hep Moonlight, bílá
Spotřeba: jedno klubíčko na spoustu vloček
Rozměr: cca 12 cm
Háček: 2 mm
Jehla s ouškem, škrob, podložka, zdravotnické jehly
Časový rozpočet: cca 60 minut
Pro začátečníky

KS – krátký sloupek
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
PO – pevné oko
MK – magický kroužek

Vločka, 2 mm
1. řada: do MK háčkujeme ŘO, které nepočítáme do vzoru. Dále 12 KS, spojíme PO.
2. řada: 3 ŘO místo DS, 2 ŘO do vzoru. Dále háčkujeme DS, 2 ŘO. Řadu končíme ŘO a KS do očka náhrady. Tímto způsobem zůstaneme ve středu obloučku.

3. řada: ŘO místo KS, KS pod ŘO, 4 ŘO. Opakujeme vzor KS pod ŘO, 4 ŘO. Poslední oblouček háčkujeme 2 ŘO a PDS. Tímto způsobem končíme ve středu obloučku.
4. řada: 3 ŘO místo DS, DS pod stejný oblouček, 5 ŘO. Háčkujeme 2 DS pod oblouček a 5 ŘO. Řadu končíme PO.

5. řada: ŘO místo KS, KS do očka náhrady, KS do DS, (6)7 ŘO. Háčkujeme KS do DS, KS do DS, 7 ŘO. Řadu končíme PO.
6. řada: ŘO místo KS, KS do očka náhrady, KS do DS, 3 ŘO, DS pod ŘO. Vrchol vločky tvoří 4 ŘO, PO do DS, 5 ŘO, PO do DS, 4 ŘO, PO do DS, DS pod ŘO, 3 ŘO. Vzor tvoří KS do KS, KS do KS, 3 ŘO, DS pod ŘO. Vrchol vločky tvoří 4 ŘO, PO do DS, 5 ŘO, PO do DS, 4 ŘO, PO do DS, DS pod ŘO, 3 ŘO. Opakujeme do konce řady. Řadu končíme PO.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, naškrobíme.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, video podcast, tipy a triky můžete sledovat:

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..