Adventní kalendář plný háčko dobrot

24.12.2017

Na virtuálním adventním kalendáři budeme tady v tomto článku od prvního prosince otevírat okýnko po okýnku až do Štědrého dne. Každý den na Vás bude čekat jedno překvapení v podobě návodů, video návodů, školy háčkování, užitečných tipů nebo recenzí. Letos si spolu pěkně advent užijeme a co se nestihne před svátky, určitě s háčkem doženete do konce roku .

Aby Vám žádné překvapení neuniklo, můžete se přihlásit k odběru Youtube kanálu zde nebo se stát odběratelem webové stránky (Subscribe to this blog), kde stačí zadat Váš email a budou Vám chodit upozornění přímo do Vaší emailové schránky.

Háčkem, přízí a dobrou náladou budeme společně čelit vánočnímu shonu.

Zde se každý den na jedné pozici objeví novinka. Stačí kliknout a adventní kalendář ukáže své překvapení 🙂

1. prosinec 

Dnes mám narozeniny. Jako opravdu. Naši si dovedli vybrat hezké datum. Velká výhoda vždycky byla, že jsem svůj adventní kalendář dostala zpravidla už k narozeninám, a tak jsem se nemusela na Mikuláše přecpávat pěti čokoládkami najednou. A protože mám narozeniny, tak ten náš háčko adventní kalendář hnedle zkraje hezky rozjedeme. Přináším video návod na háčkované kozačky Dolphin, velikost 10-11 cm. A když mrknete do záložky „čepičky“, najdete tam k nim i stejnou čepulku. Tak děvčata, krásný advent a hlavně se neuhnat 🙂 A já jdu bouchnout šáňo.

2. prosinec

Dnes přináším krátké video, jak tvořím magický kroužek. Věřím, že každá z nás máme svůj způsob. Já používám tyto dva. Pokud se někomu nezadaří, nezoufá. Stačí udělat tři-čtyři řetízková očka, která se spojí do kroužku a pak se již postupuje podle návodů. Dírku stáhnete volným koncem příze po dokončení čepičky. Hodně zdaru při tvoření a moc děkuji všem gratulantům. Snad se mi povedlo odpovědět všem. Krásný adventní víkend 🙂

3. prosinec

Žinylky, téměř stálice posledních let na českém trhu. Dnes přináším videopřehled dostupných druhů. Mrkněte na tloušťku, barevné rozdíly či složení. Vše přehledně a na jednom místě.

4. prosinec

Dnes něco pro začátečníky. Jak na řetízkové očko se dozvíte ve videu. Není to nic složitého, ale bez toho to v háčkování úplně nepůjde. Tak s chutí do toho a půl je hotovo. Hodně štěstí a pohodový pracovní týden.

5. prosinec

Uff a je tady Mikuláš, to nám to ten advent ale letí. Dnes ve videu přináším ukázku dvou způsobů jak pohodlně zapravit konce žinylkových přízí typu Dolphin, Dolce, Bambi apod. U nitkového způsobu utahujte tak, že kdy natáhnete daný výrobek, nitky nejsou moc našponované, aby nepraskly. To by byl vážně průšvih 🙂 Krásné tvoření a hezký den Vám všem.

6. prosinec

Mikuláše jsme přežili ve zdraví a doufám, že vám čert neodnesl háček. To by byla věčná škoda, teda za předpokladu, že nemáte objednánu novou kovovou sadu háčků z Aliexpresu jako já. Dnes si v krátkém videu ukážeme dva způsoby háčkování krátkého sloupku. Video je určeno především začátečníkům a jakmile zvládnete tento základní vzoreček, můžete se směle pustit nejen do hraček, ale například i do kulišanky Batole s videonávodem. Dnes trénujeme a zítra se můžeme těšit na nový návod, kde krátký sloupek určitě uplatníme. Hodně zdaru a pa zítra.

7. prosinec

Copak se dnes skrývá pod šťastným číslem? No přeci videonávod na sovičku Dolphin. Včera jsme si natrénovali krátký sloupek a dnes ho rovnou uplatníme. Sovička může sloužit jako dekorační závěs do kočárku, postýlky, může zdobit přebalovací tašku, baťůžek nebo klíče. Když do sovičky vložíte pískací či hrkací komponent, hned jí stoupne přidaná hodnota. A jestli nemáte tip na rychlý dárek pro kamarádku, tak tady je. Stačí přeskočit část s poutkem a připravit si jednu špejli a hnedle máte zápich do květináče. Dárek ze zbytků na poslední chvilku je prostě nej. Tak ať se dílko podaří.

8. prosinec

A je tady třetina našeho adventního háčkokalendáře. Dnes si ve videu ukážeme jak na sedlo a rukáv kabátku Dolphin. Návod na „tělo“ kabátku naleznete třeba zde, ale já věřím, že všichni hýříme předvánoční tvořivou náladou a vznikne spoustu kabátků nevídaných vzorečků a střihů. Tak směle do toho, zima má být tuhá a dlouhá :).

9. prosinec

Už vás omrzela Dolphin nebo ještě ani nezačala? V dnešním videu si ukážeme přehled dostupných a vcelku populárních zimních klubíček, které Vás jistojistě v chladu zahřejí. Určitě tam nenaleznete všechny, to by nám jedno odpoledne ani nestačilo, ale snad video pomůže těm, které chtějí zkusit něco jiného než je žinylka. Tak vzhůru do světa zimních klubek.

10. prosinec

A máme tady druhou adventní neděli a s ní videonávod na kulíšek. Co si ukázat jak na ombré efekt? Zvolila jsem přízi Tulip dvojmo a neonové barvičky. Tak kdyby náhodou bylo někde pošmourno, hned Vám bude určitě veseleji. Kulíšek v dospělácké velikosti zvládne už i začátečník, jen se nebát a vyzkoušet a pod stromečkem můžete mít s partnerem krásný zářivý čepičko-tandem. Tak krásné háčkování a užijte si pohodovou neděli.

11. prosinec

Dnes něco pro začátečníky a to krátké sloupky do předního nebo zadního očka. Tento typ háčkování vytvoří zajímavou linku, při použití většího háčku kolikrát ani nejde poznat, že se jedná o krátký sloupek. Vyzkoušejte sami :). Krásný pracovní týden.

12. prosinec

A jsme v půlce. To by mi an i tak nevadilo, ale že jsou za 12 dnů Vánoce mě lehce děsí :). Dnes přináším přehled efektních střapatých přízí, ze kterých si doma můžete pohodlně vyrobit háčkované bambulky. Jejich výhodou je, že si vyrobíte barevnou kombinaci na přání a především ve velikosti, kterou zrovna potřebujete. Videonávody jak na háčkovanou bambulku naleznete v samostatném článku na webu v záložce jak jinak než bambule a videopřehled a srovnání efektních přízí zde.

13. prosinec

Takový datum – ještě, že není pátek, to by se nikomu do háčkování nechtělo. Dnes si ukážeme jak háčkovat přední a zadní reliéfní krátký sloupek. Ve svých návodech ho ráda používám, dělá totiž hezký dekorační okraj a navíc jakoby stáhne okraj k hlavičce, takže čepule hezky sedí. Není to nic těžkého, stačí vyzkoušet a můžete s reliéfním vyrazit do akce.

14. prosinec

Do Vánoc už jen deset dnů, většina eshopů bude mít brzy zavřeno. Jedna z posledních možností zásobit se na svátky. Proto dnes přináším slibovaný videonávod na spirálovou čepičku. Vzorek vznikl poměrně náhodou, odzkoušenou mám Baby Best nebo Joy, ale tento návod je zpracovaný pro novinku od Vlna-Hep a tou je Vesuv. Je to akryl s protižmolkovou úpravou, v návodu ve dvojitém provedení. Jedná se v podstatě o tenší verzi Tulip stejného výrobce, takže pro příznivce, určitě stojí za vyzkoušení. Já bych přirovnala k silnější přízi Batole. Cenově velmi příjemná záležitost v 50 gramovém návinu, takže pro jednu čepičku stačí od barvy klubíčko a budete dělat parádu. Tak vzhůru na ni.

15. prosinec

Dnes si ve videu ukážeme přehled huňatých a chlupatých přízí. Jsou krásně jemňoučké a heboučké, výrobky doslova zvou k pomuchlování, jen ne každému sednou. Ale těm, co vytrvají, je pak odměnou luxusní a jedinečný kousek ať už v podobě čepičky, vestičky, svetříku, polštářku nebo krásného plyšového zvířátka. Mrkneme na ně, ať můžete ještě napsat rychle Ježíškovi.

16. prosinec

Po včerejším videu plném huňatých přízí přináším dnes ouškovou čepičku. Je ve střihu čepušanky, kombinace ušanky a čepičky, a je vyrobena z příze YarnArt Happy. Příze vyžaduje háčkování hmatem, ale určitě stojí za vyzkoušení. Hodně zdaru, do Vánoc se dá jistojistě stihnout.

17. prosinec

A máme tu adventní neděli. Dnes na nás v kalendáři čeká video pro začátečníky. Mrkneme na to, jak se háčkuje polodlouhý sloupek. Je to můj nejoblíbenější „steh“ v háčkování. Pro mne je tak trochu kouzelný. Tolik možností a variability vám ani krátký ani dlouhý sloupek nenabídne. Tak pojďme objevovat jeho krásy společně.

18. prosinec

V dnešním videu si ukážeme, jak háčkovat polodlouhý sloupek do mezer. Je to velice snadné a efektní, při použití hrubší příze a vhodného háčku můžete vzhledem téměř napodobit křížené vzory. Pohodové vykročení do posledního předvánočního týdne.

19. prosinec

Jak na žrabovaný lem u čepiček? No přeci s reliéfním polodlouhým sloupkem. V dnešním videu si ukážeme, jak na něj.

20. prosinec

Tak nám Ježíšek skoro klepe na dveře a pro ty, co ho nahánění na poslední chvilku, přináším jednoduchý návod na dospěláckou Homelesku Show z báječné příze Alize Show Punto Batik Design. Je to 100% akryl a ve 100 g klubíčku naleznete krásných 170 metrů a pokud Vám vyhovuje délka homelesky cca 27-28 centimetrů, tak vám bude stačit jedno klubíčko. Cestou z práce skákněte do nejbližší galanterky a můžete večer vytvořit dáreček, který je super unisex a pod stromečkem potěší kohokoliv z vaší rodinky.

21. prosinec

Dnes si ve videu pro začátečníky ukážeme, jak se háčkuje polodlouhý sloupek za různé nitky. Uvidíte jak se háčkuje za přední/první nitku, za zadní/druhou nitku nebo za tzv. třetí nitku. Určitě natrénujte, do konce adventního kalendáře určitě ještě využijeme rovnou na jednom super návodu.

22. prosinec

V dnešním okénku na nás čeká povídání o pletacích kruzích a pletacích mlýncích. Sice máme těsně před Ježíškem, ale třeba se jedno nebo druhé dostane do top nominace na vánoční dárek na příští rok.

23. prosinec

Jsme krok od Ježíška. Vše nachystáno, nakoupeno, napečeno, naklizeno a už nám začíná Vánoční pohoda a relax ideálně s háčkem. A kdo si chce střihnout jednu noční a má po ruce nějaké pěkné klubíčko, stihne ještě jeden dárek na poslední chvilku. Dnes si ve videu ukážeme jak na tunel na dvě omotání s pružným vzorem. A pokud ho nemáte komu věnovat, tak určitě vyrobte minimálně pro sebe. Je potřeba se odměnit za to, jak jste všechno zvládli a navíc udělat v poličce místo na jarní klubíčka :).

24. prosinec

Dnes si k Ježíškovi nadělíme puntíkovou kulišanku pro velikost 37-38 cm.Tak snad se Vám povede na první dobrou a potěšíte miminka ve svém okolí.

Když se ohlédnu zpátky, nápad s adventním kalendářem přišel z čistajasna v půli listopadu a považovala jsem ho celkem za velkou výzvu. Dnes mohu říci, že máme za sebou krásných čtyřiadvacet dnů, kdy vzniklo spoustu nových videonávodů, a to mám pocit, že se do kalendáře ani nevešlo všechno, co bych chtěla. Jestli by ten advent v zájmu háčkování neměl mít alespoň třicet dnů :). Ale i tak jsme si to báječně užili a je čas loučení. Poslední okénko je poslední okénko, proto vám všem přeji poklidné prožití vánočních svátků a štěstí a zdraví ať Vás provází po celý rok 2018.

Pohodové chvilky s háčkem přeje Katka

www.krampolinka.cz

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply Bohunka 1.12.2017 at 22:31

  To je krásné.
  K narozeninám vše nej, ať ti jehlice cinkají a háček frčí pro radost. A hlavně hodně klubíček.
  Krásné adventní dny.
  Bohunka

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..