Jak kreslí háčkování umělá inteligence

22.8.2023

Určitě jste si všimli, že ráda experimentuji. Když to nejsou klubíčka a nové vzory, tak zkouším technologie. Třeba umělou inteligenci.

První “pokec” s umělou inteligencí GPT 3-4 a nápady na háčkování si můžete přečíst v tomto článku. Uplynulo pár měsíců a technologie se nám posouvají. Tentokrát se podíváme na to, jak umělá inteligence podle zadání tvoří fotografie a kreslí obrázky. S online aplikací Bing Create máte 25 pokusů po přihlášení u Microsoftu zdarma . Jak Bing Create funguje se můžete podívat v tomto krátkém instruktážním videu. S umělou inteligencí jsme si vytvořili ilustraci háčkované čepice.

Postup, aneb jak na to:

  • Otevřete Bing Create a přihlaste se údaji do Microsoftu – pozor vzhled aplikace se v telefonu a v počítači diametrálně liší, byť dále se program chová stejně.
  • Do rámečku napište pokyn pro umělou inteligenci, tj. jednou větou co chcete, aby Vám umělá inteligence nakreslila nebo vytvořila. Pokyn by měl být jasný a stručný. Přesnější obrázky jsou tvořeny, pokud pokyn zadáte v angličtině. Ale určitě vyzkoušejte i češtinu, program to zpracuje. Klikněte na VYTVOŘ.
  • A čekáme, co program vytvoří. Je to dobrodružství i adrenalin. Pokud je to možné, umělá inteligence představí 4 návrhy, které si můžete stáhnout a uložit do svého zařízení. Obrázky se používají k soukromým účelům .

Zde přináším přehled toho, co jsme společně s umělou inteligencí vymysleli. 

Třeba na pokyn vytvoř ilustraci Krampolinky s klubíčky vypadl tento obrázek. Nenechte se zmást “kočičím” výrazem. Kdysi dávno jsem na profilové fotce na sociálních sítích měla naši kočku Sisi, která je bílá. Takže to vypadá, že si program dal jedna a jedna dohromady a vytvořil toto.

Vytvoř ilustraci veselého klubíčka, háčkované dýně nebo čepice.

Pokud nemusíte ilustrace, můžete zkusit fotografii klubíčka v šálku, klubíčka uprostřed levandulového pole nebo háčkovaného medvídka.

No a až jsem se “vyřádila”, tak mne napadlo nechat umělou inteligenci vytvořit fotografie toho, jak by vypadaly futuristické háčkované svatební šaty nebo futuristické háčkované dámské oblečení. A tomu říkám výzva!

Pokud máte chuť zkusit tvořit obrázky s umělou inteligencí, v naší FB skupince jsem vytvořila chlubící vlákno pro tuto příležitost. Pochlubte se ostatním, co se Vám s Bing Create podařilo vytvořit.

Budu se těšit. Pohodový kreativní večer ať už s háčkem nebo bez.

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Katka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.