Povídání u klubíčka 74 s Pro Háčkování

1.11.2023

V podcastu Povídání u klubíčka jsme si představili novinky značky DROPS, které pořídíte v e-shopu Pro Háčkování. Pojďte načerpat inspiraci na podzim a zimu.

E-shop s více než 5000 klubíčky a kamennou prodejnu Pro Háčkování najdete v Kostelci nad Labem. S e-shopem jsme již spolupracovala dvakrát a úplně první článek s představením e-shopu a rozhovor si můžete přečíst zde. Tentokrát jsme si představili klubíčka norské firmy DROPS a pletené gumy třeba na podzimní a zimní sukýnky.

Povídání u klubíčka #74

V balíčku dorazila stálice v nabídce DROPS, která se však nově rozšiřuje o nové barvičky. Jedná se o ponožkovou přízi DROPS FABEL a DROPS FABEL PRINT. Tato ponožková příze je velice jemná, klubíčko má 50g/205m a je to klasické složení 75% vlna a 25% polyamid. Skvělé je, že jednobarevná i melírovaná klubíčka můžete skvěle kombinovat a díky velikosti 50g je i plánování barevných kombinaci jednodušší. Ponožkovou přízi mám velmi ráda. Je výborná nejen na ponžky. Hodí se od čepic, šál, rukavic, plédů, svetrů až po sukýnky od podzimu po chladné jaro. Například sukýnky drží hezky tvar, neprosedí se a krásně hřejí. Drops Fabel pořídíte zde.

Proto jsme si představili i PLETENOU GUMU, šíře 5 cm. Pletená guma se od tutu gumy liší tím, že je pevnější a tím pádem výrobek v pase krásně udrží. Na sukýnku velikost 40-42 stačí pouze metr (ještě zůstane) a práci začínáme tak, že háčkujeme přímo do gumy. Největší úskalí je správně odhadnout délku gumy do pasu. To uděláme tak, že si dáme gumu kolem pasu, případně boků a natáhneme ji do požadovaného pružícího tvaru. Nesmíme to mít v pase volné, jinak výrobek bude padat. Úpravu přes boky dále řešíme postupným přidáváním. Barvu gumy ladíme dle první použité barvy. Díky tomu krásně guma s výrobkem splyne. Gumy pletené koupíte v krásné barevné škále zde

Dále v balíčku přicestovala úplná novinka DROPS DAISY, což je klubíčko 50g/110m, 100% merino vlna z Jižní Amerika. Jedná se o jemné a hlavně hřejivé vlákno. Daisy nemá povrchovou úpravu a o to více vyniknou vlastnosti vlny. Jen výrobek pereme v ruce. Na zimní čepici potřebujeme 2-3 klubíčka. Merino běžně při práci mírně pruží. Drops Daisy pořídíte zde.

Na vybrané příze DROPS určené pro zimní tvoření právě běží 30% sleva. Mezi klubíčka v akci patří například úžasná DROPS ALPACA, kterou jsem tedy měla v ruce poprvé. Jedná se o klubíčko 50g/167 metrů a je to 100% vlna alpaka. Hodí se na hřejivé oblečení od podzimu do jara. V létě například na pléd s krajkovým vzdušným vzorem. Drops Alpaca bude parádní na čepice, šály, plédy, bude krásně hřát. Krásný výběr barev naleznete zde.

Poslední vzorek také v zimní akci je DROPS NEPÁL. Jedná se o silnější přízi 50g/75 metrů směs 65% vlna a 35% alpaca. Na hřejivou čepici budeme potřebovat cca tři klubíčka. Nepál za super cenu pořídíte zde.

Mezi jarní a letní tipy můžeme zařadit vlajkovou loď, a tou je DROPS PARIS. Jedná se o silnou 100% bavlněnou přízi v návinu 50g/75m. Hodí se od oblečení až po homedekor.  Krásnou barevnou škálu naleznete zde. Velice zajímavá se jeví DROPS BOMULL-LIN, což je příjemná směs 53% bavlny 47% lnu. Klubíčko má 50g a 85m bude se hodit na jarní oblečení. Pořídíte zde.

A co jsme si již uháčkovali z přízí od PRO HÁČKOVÁNÍ nebo z DROPS?

  • Taška Bobilon Micro, video návod zde
  • Pončo Soft Cake, video návod zde
  • Svetřík pro miminko, video návod zde
  • Čepička pro miminko, video návod zde

Pro háčkování můžete sledovat i na sociální síti FB nebo na Instagramu.

Pohodové háčkování a tvoření přeje

Katka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.