Rozbalování ručně barvených klubíček od JaBa Klubka

12.6.2020

Ručně barvené krásky nám v balíčku doputovaly od paní Jany Balogh ze severní Moravy. Rozbalování proběhlo online ve skupince Krampolinka na Facebooku. Rozhovor a povídání o koníčku, který přerostl v umění ručního barvení přaden si s paní Janou popovídáme v tomto článku.

Na rozbalování balíčku můžete mrknout na YouTube sem nebo na Instagramu na IGTV sem.

V balíčku na nás vykoukla přadénka s názvy, které kopírují náladu autora a vzhled barvených klubíček:

Čerstvý vánek, přadénka 100g/400 m ve složení 44% merino, 11% hedvábí, 22.5 % bavlna a polyamid. Klubíčko bude luxusní na chladné jaro a podzim, pokud zdvojíte, čepice Vás v mírné zimě určitě zahřeje. Můžeme si vyrobit svetříky, deky, plédy, šatovky, tunely, čepice, rukavice nebo šátky.

Skalní útesy, přadénko 100g/320 m ve složení 40% len a 60% bavlna. Příze je téměř celoroční, takže od jara do podzimu můžeme tvořit halenky, šatovky, šatičky, třička, tílka, ale i deky do kočárku, vzdušné oblečení, plédy a kardigany.

Zlaté časy, přadénko 100g/320 m ve složení 67% bavlna, 33% hedvábí. Opět je to příze téměř celoroční, od jara do podzimu unosíme svetříky, šaty, šatovky, topíky, tílka, šátky i plédy. Můžeme vyrobit i deku do kočárku.

Přadénka je potřeba namotat na klubíčka, a z těch se pak pustit do práce. Ptali jste se, zda-li se z příze dá háčkovat? Rozhodně dá, každopádně ruční barvení nejlépe vynikne na úplně obyčejných vzorech jako jsou krátké sloupky, tzv. mech, či polodlouhé sloupky do mezer. Zkrátka zkuste zvolit vzory, na kterých vyniknou detaily příze a barevné přechody.

Luxusní přadénka pro Vás ručně barví paní Jana Balogh a zakoupíte přímo u paní Jany ve skupince na Facebooku Levné pletací příze od Jany, JaBa Klubka nebo na Fleru. Práci paní Jany můžete sledovat i na instagramu JaBa Klubka.

Osobně jsem se s paní Janou potkala na výstavě Kreativ v Ostravě vloni a byla jsem z klubíček doslova unesená. Mám velkou radost, že si luxus ručně barvených přadének můžu dopřát už i já. A zde je malý rozhovor.

Jani, proč JaBa klubka? Je název značky odvozen od jména a příjmení?

Trefila jste to přesně. Je to odvozeno od mého jména, pozor, příjmení mám stejně jako vy bez -ová 🙂

Co Vás vedlo k barvení přadének?

Jsem pletařka/háčkařka, která nemá klubíček nikdy dost. 🙂 Na istagramu mě zaujala ručně barvená přadýnka, a jako správná česká žena, jsem si řekla, že to musím vyzkoušet. Barvení se mi povedlo, líbilo se mi a líbilo se i zákaznicím. Od té doby barvím a barvím. 

Jani, jste více pletařka nebo háčkařka?

Mám moc ráda obě techniky a nejraději kombinuji oba druhy.

Jaký materiál nejraději barvíte?

Nejraději barvím kombinaci len s bavlnou. Len je pekelně těžký nabarvit tak, jak si přestavuji. Vždy chytá jinak a velmi těžce, a proto je to pro mě vždy výzva. Naopak Merino je úžasný materiál, který perfektně chytá barvu. Ale každý materiál má své přednosti, takže vybrat nejoblíbenější prostě nejde.

Co a z čeho právě tvoříte?

Rozpracované mám zrovna pletené šaty z ručně barveného (jak jinak) lnu. Doufám, že se mi povedou.

Co byste doporučila ze svého obchůdku jako top materiál ostatním tvořilkám?

Jako top materiál bych doporučila merino/hedvábí, který se hodí na pletení a háčkování modelů od jara do podzimu.

Kde jsou Vaše klubka k dostání? Plánujete e-shop?

Vlastní webové stránky ani e-shop neplánuji. Mám pro tyto účely facebookovou skupinu Levné pletací příze od Jany nebo stránku na Facebooku JaBa Klubka. Tady jsem v přímém spojení se svými tvořilkami. Jinak mám malý obchůdek na Fleru a k zastižení jsem i na Instagramu

Já moc děkuji za zajímavé informace, tipy a doporučení. Velké díky za možnost rozbalit balíček online. Mrkněte do galerie pod článkem na umění ručního barvení.

Moc se těším na tvoření z klubíček a vy se můžete těšit na návody.

Krásný a pohodový víkend všem.

Katka

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Háčkovaný svetr Marshmallow - www.krampolinka.cz 18.4.2022 at 20:02

    […] ve skupince Levné pletací příze od Jany a rozhovor s paní Janou Balogh naleznete v tomto článku. Dříve jsme si již uháčkovali top Čerstvý vánek, video návod naleznete […]

  • Reply Top nebo vesta z ručně barvené příze - www.krampolinka.cz 6.9.2022 at 11:29

    […] Ručně barvená klubíčka zakoupíte přímo u paní majitelky na Facebooku ve skupince Levné pletací příze od Jany a rozhovor s paní Janou Balogh naleznete v tomto článku. […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.