Šála Dolce s háčkovanými bambulemi Happy

20.12.2019

Jednoduchá, ale praktická dětská šála z žinylkové příze, která je určena především pro ty, co s žinylkovými přízemi začínají. Jako bonus přidávám návod na háčkované bambule Happy.

YarnArt Dolce, 100g/120m, 100% mikropolyester, se pyšní českým atestem TZÚ, a je tedy vhodná pro děti do tří let. Stejně tak efektní příze YarnArt Happy, 100g/175m, 100% mikropolyester, ze které jsem háčkovala bambule.

Rozměr šály v návodu je kalkulován pro roční dítko a vzorek jsem záměrně zvolila tak, že začátečník může nahmatat pohodlně očka. Pokud ne, tak stačí mít po ruce 4 označovače, které umístíte pod ŘO mezi KS a máte vyhráno. Po pár řadách háčkování získáte cvik a šálu máte do hodinky hotovou.

Co se týče bambulek, jsou to v podstatě uháčkované kuličky vyplněné dutým vláknem a díky struktuře příze vypadají velice efektně. Pokud by se bambule nedařila (při háčkování se používá více hmat než zrak), tak pořídíte bambule kupované a máte vystaráno. No a my se pustíme do výroby.

Šála Dolce, délka
Příze: YarnArt Dolce, jedno necelé klubíčko, YarnArt Happy, jedno necelé klubíčko, zakoupíte na www.pletiemesi.sk a www.pletemesi.cz
Háček: 8 mm šála, 5 mm bambule
Rozměry: šála šířka 10 cm, délka 140 cm, bambule průměr 9-10 cm
Jehla s velkým ouškem, cedulka/knoflík, duté vlákno na bambuli
Časový rozpočet: 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

Šála Dolce, háček 8 mm
1. řada: 10 ŘO
2. řada: háček vedeme do druhého očka od háčku a +uháčkujeme KS, dále ŘO a očko přeskočíme+, vzor mezi znaménky opakujeme, končíme KS do prvního oka řetízku 3. řada: N za KS, ŘO, háček vedeme pod ŘO z předchozí řady a uháčkujeme KS, dále ŘO, opakujeme vzor KS pod ŘO a ŘO nad KS, končíme KS do N z předchozí řady, v každé řadě máme opakování vzorku 4x
4. – 100. řada: háčkujeme vzorek, tj. střídáme KS a ŘO 4x v řadě, končíme KS do N.

Šálu obháčkujeme pomocí KS.

Bambule Happy, háček 5 mm, háčkujeme 2x
1. řada: N za PDS, 9 PDS do MK
2. řada: N za PDS, zdvojíme každé očko z předchozí řady, tj. 20 PDS, PO
3. řada: N za PDS, háčkujeme do mezer z předchozí řady, zdvojíme každou druhou mezeru, háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, tj. 30 PDS, PO
4. – 7. řada: N za PDS, háčkujeme PDS do mezer, tj. 30 PDS, PO
8. – 10. řada: N za PDS, sháčkujeme 2 PDS, háčkujeme PDS, sháčkujeme 2 PDS, opakujeme bez ukončení řad PO až do úplného sháčkování. Před úplným stažením nezapomeneme bambuli vycpat dutým vláknem.

Dokončení
Volné konce šály zapošijeme, a poté zapravíme žinylku, návod zde. Šálu dozdobíme cedulkou a přišijeme uháčkované bambule.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.