Kytičková Nako Ombre

18.11.2018

Když máte doma téměř rok poklad, který objevíte na počátku další sezóny, a pak se zamilujete – to je NAKO Ombre.

Stogramové klubíčko má návin 190 metrů a jedná se o 75% prémiový akryl a 25% vlnu. Vlákno je „nestálé“, to znamená, že mění mírně tloušťku. Příze je ale krásně měkoučká, po přiložení na krk mne vůbec nekousala, hřeje a především – dělá nádherné přechody. Z jednoho klubíčka vytvoříte homelesku na obvod 56 cm v délce 28-30 cm, záleží od barvičky (z tyrkysové mám homelesku o řadu-dvě kratší, na víc už mi nezůstalo, ale z fialové bych klidně udělala ještě další dvě řady). Co do obvodu – i zde se to mírně liší. Na jednu čepulku mi stačilo 32 kytiček, na jinou bylo pro stejnou velikost 34 kytek akorát. Musím říct, že doporučený háček tři mi ale vůbec nevyhovoval, takže jsem i díky podílu akryl-vlna sáhla po devítce háčku, jinak bych musela homelesku asi doslova zlomit, aby mi přepadla. Ale i s takto velkým háčkem se nemusíte obávat dírek. Vzorek je dostatečně hustý a navíc krásně vynikne oboje. Jak vzor, tak příze.

Fialová a tyrkysová homeleska na fotkách byla vydražena a částka putovala na konto nadace Šance onkoláčkům. Přízi do projektu na dvě homelesky věnovala www.primaprize.cz, kde jsem také tuto přízi objevila, zakoupila svůj zkušební vzorek, zapomněla na něj a vrátila se k němu v letošní sezóně, kdy mi www.primaprize.cz zaslala novinky na testování.

Obávám se, že tuto přízi ale zastihne stejný osud jako loňskou novinku Alize Show Punto Batik nebo letošní Kartopu Melange Wool Tweed – bude brzy nedostatková, jelikož se povedla :). Tak se do ní pustíme, ať máte ještě krásný vánoční dárek.


Homeleska Nako Ombre, obvod 55-56 cm, hloubka 29-30 cm

Příze: Nako Ombre, jedno klubíčko, zakoupíte na www.primaprize.cz
Háček: 9 mm, 7 mm a 6,5 mm

Na dozdobení knoflík, štítek, dovyrobit poutko, mašličku, kytičku
Hodinový rozpočet: cca 3,5 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky (s videem)

MK – magický kroužek, jak na magický kroužek naleznete zde
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
Kytička tři nožičky – POUZE čtvrtá řada, tj. nahodíme, vedeme háček do ŘO (střed sousední kytičky), nahodíme, vedeme háček do očka, kde končí předchozí kytička, nahodíme a vedeme háček do sousedního očka, s nahozením sháčkujeme vše dohromady, uděláme ŘO (na háčku máme 7 nitek)

Kytička tři nožičky – používáme pro rozšíření ve vzorku, tj. nahodíme, vedeme háček do ŘO (střed sousední kytičky), nahodíme, vedeme háček do očka, kde končí předchozí kytička, nahodíme a vedeme háček pod nitku z předchozí řady, s nahozením sháčkujeme vše dohromady, uděláme ŘO (na háčku máme 7 nitek), následuje trojnožičková kytička, tj. nahodíme, vedeme háček do ŘO (střed sousední kytičky), nahodíme, vedeme háček do očka, kde končí předchozí kytička, nahodíme a vedeme háček do ŘO z předchozí řady (největší dírka), s nahozením sháčkujeme vše dohromady, uděláme ŘO (na háčku máme 7 nitek)

Kytička čtyři nožičky – nahodíme, vedeme háček do ŘO (střed sousední kytičky), nahodíme, vedeme háček do očka, kde končí předchozí kytička, nahodíme a vedeme háček pod nitku z předchozí řady (viz video), nahodíme a vedeme háček do ŘO z předchozí řady (největší dírka), s nahozením sháčkujeme vše dohromady, uděláme ŘO (na háčku máme 9 nitek)

Kytička z krátkých sloupků – bez nahození – vedeme háček do ŘO (střed sousední kytičky), vedeme háček do očka, kde končí předchozí kytička, vedeme háček pod nitku z předchozí řady, vedeme háček do ŘO z předchozí řady (největší dírka), s nahozením sháčkujeme a uděláme ŘO.

Náhrada N jedno volné ŘO za PDS nebo u vzorku kytiček jsou to 2 ŘO. Čepička je háčkovaná ze začátku po řadách a řady končí PO a začínají N, od třetí řady je háčkováno dokola.

Nako Ombre, háček 9 mm
1. řada: 8 PDS do MK, PO
2. řada: N, zdvojíme každý PDS, tj. 16 PDS, PO

TIP: oproti videu je lepší začít háčkovat dokola už od druhé řady, lépe se pak navazuje na háčkování kytiček dokola

3. řada: N, háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS, tj. 22 PDS, končíme PO
4. řada: N tj. 2 ŘO, nahodíme a vedeme háček do jednoho z ŘO, nahodíme, vedeme háček do stejného místa jako je N, nahodíme a vedeme háček do sousedního očka, s nahozením stáhneme do kytičky, uděláme ŘO, tj. kytička má tři nožičky. Opakujeme dokola celé řady, máme 21 kytiček, plynule přejdeme do následující řady, tj. háčkujeme dokola.
5. řada: zde budeme mít schéma 2 x kytička čtyřnožičková a 2 x kytička tří nožičková ta, kterou rozšiřujeme vzorek , tj. 28 kytiček na konci řady
6. řada: háčkujeme pouze kytičku čtyři nožky dokola, tj. 28 kytek
7. řada: háčkujeme 2 x kytička tří nožičková rozšiřovací, 6 x kytička čtyři nožky, 2 x kytička tří nožičková rozšiřovací, 6 x kytička čtyři nožky, 2 x kytička tří nožičková rozšiřovací, 6 x kytička čtyři nožky, tj. 32 kytek
8. řada: háčkujeme pouze kytičku čtyři nožky dokola, tj. 32 kytek
9. řada: zde záleží, jakou barvou háčkujete nebo jak utahujete, pokud se čepička jeví malá, v této řadě 1-2x rozšiřte na větší obvod, jinak háčkujeme pouze kytičky 4 nožky dokola, tj. 32 kytek
10.-15. řada: 32 kytek dokola

háček 7 mm
16.-19. řada: 32 kytek dokola

háček 6.5 mm
20.-21. řada: 32 kytek dokola, pro plynulejší přechod před koncem řady háčkujeme 2 kytičky z KS čtyřnožkové, 2 x kytičky z KS třínožkové, 2 x PO TIP oproti videu celou 21. řadu můžete háčkovat kytičky z krátkých sloupků a posledních pár kytiček udělat stejně viz výše.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, dozdobíme kytičkou, knoflíkem, mašličkou nebo cedulkou.

Návod je chráněný autorským zákonem a je určen pro háčkování pouze pro vlastní potřebu!!!! Pro komerční využití mne prosím kontaktujte. Zneužití návodu pro komerční účely bez souhlasu autora je v rozporu s autorským zákonem.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply Kateřina Procházková 22.11.2018 at 23:42

  jste uzasna super video dekuji a smekam

 • Reply Karen Hunter 16.1.2019 at 2:52

  Is this pattern available in English? I would love to make lots of your patterns, but I can’t translate them.

 • Reply Novinka Nepál od Vlna-Hep - www.krampolinka.cz 9.9.2022 at 14:18

  […] Pokud se Vám nechce čekat na video návod na zimního kulicha Nepál, který pro Vás právě chystám, můžete vyzkošuet homelesku Ombre, kterou můžete vyrobit bez úpravy návodu, video návod zde. […]

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..