Nákrčník Dolphin s knoflíkem

2.10.2017

Nákrčníky zprava, zleva, jsou zkrátka populární. Za mne jsou vhodné pro dítka, která minimálně sedí, u ležících drobečků mi nákrčník přijde značně nepraktický, tam preferuji šátečky. Ovšem sto hlav, sto názorů, takže záleží na Vaší volbě.

Výhodou tohoto kousku je, že má knoflík. Jednak se bude pohodlněji oblékat než ho neprakticky rvát přes hlavu a riskovat roztažení a odstávání kolem krku, a jednak posunutím zapínání můžeme docílit právě pevnější dotažení, případně větrání při rozepnutí.

Tento nákrčník je jednoduchá záležitost, zvládne každý začátečník. Takže jdeme na něj.

Nákrčník Dolphin s knoflíkem
Velikost: 46-48 cm, roční dítko, výška cca 12-13 cm.
Příze: Himalaya Baby Dolphin bílá (80301) a Himalaya Baby Dolphin červená (80318) zakoupíte zde 
Háček: číslo 6 a číslo 5,5 na olem
Krajka 2,5 cm široká
Mašlička 1,5 cm široká
Knoflík cca 2.5 cm
Jehla a nit
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek – háčkujeme do mezer
Začínáme tzv. náhradou, tj. 1 volné ŘO za první PDS. První řady jsou háčkovány tam a zpět, od čtvrté řady jsem háčkovala dokola, kdo si netroufne, můžete končit PO a začínat náhradou.

Bílá, háček 6
1. řada: 51 ŘO, otočíme
2. řada: píchneme do druhého očka od háčku a uděláme první PDS, dále PDS do ŘO (celkem 50 PDS), otočíme
3. řada: PDS do mezer (50 PDS), máme pásek široký tři řady, zde si rozmyslíme, na které straně budeme chtít zapínání, zdali z čelního pohledu vlevo nebo vpravo.
4. řada: přeložíme si nákrčník na půl, odpočítáme si zapínací část, tj. 8 PDS a do deváté mezery napojíme čtvrtou řadu a odtud háčkujeme dokola tj. 42 PDS
5. řada: červená příze, 42 PDS do mezer
6. – 10. řada: bílá příze, 41 PDS do mezer, KS do mezery a PO.

Obháčkování nákrčníku:
Spodní strana nákrčníku je obháčkována červenou přízí. Do každého druhého očka/mezery uděláme vějířek KS, PDS, KS.

Vrchní strana nákrčníku je obháčkována bílou přízí. Do každého druhého očka/mezery uděláme vějířek KS, PDS, KS boční a spodní část zapínání jsou KS.

Dokončení
Konce očistíme od žinylky, jednu ze dvou vnitřních nitek protáhneme sousedním očkem a uděláme dva uzlíky. Přišijeme knoflík a dotvoříme dekoraci (kytičku, mašličku, cedulku, apod.)

Návod prosím používejte k výrobě výrobků pro vlastní potřebu. Návod je pro Vás zdarma, avšak netýká se prodeje. Pro prodej výrobků dle tohoto návodu mne prosím kontaktujte (souhlas ohledně Autorského zákona). Pokud se Vám návod líbí, prosím volně sdílejte na sociálních sítích, ať může háčkovat více lidiček. Budu ráda, když u příspěvků uvedete odkaz či jméno autora návodu.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..