Nákrčník Recital

5.12.2020

Pánský nákrčník krásně doplní set svetru a čepice z příze YarnArt Recital. Pokud máte dost materiálu, můžete prodloužit délku a uháčkovat šálu.

YarnArt Recial je novinka 2020 a prodává se v krásném melírovém provedení v klubíčku 150 g a návinem 330 metrů. Co do složení je to kombinace 9% alpaka, 10% vlna, 9% viskóza a 72% akryl. Vlákno je chvilku slabší, chvilku silnější a díky tomu vytváří zajímavý a příjemný vzhled. Příze nekouše (vyzkoušeno na chlapovi) a úžasně hřeje. Když mrknete na vzorník, barevně je vyloženě unisex jak pro muže, tak pro ženy.

Přízi YarnArt Recital nám věnoval výhradní dovozce BezvaPleteni.cz, moc děkuji. Článek k rozbalování balíčku si můžete přečíst zde a na video z rozbalování mrknout sem. Klubíčka zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk. Na komplet svetr (42-44 velikost, výška 172 cm), 2xčepici a nákrčník byla spotřeba přesně 6 klubíček.

Nákrčník je háčkovaný po řadách tam a zpět. Díky tomu se střídají přední reliéfní dlouhé sloupky a dlouhé sloupky v lícové řadě a zadní reliéfní dlouhé sloupky a dlouhé sloupky v rubové straně. Použila jsem na začátek i konec menší háček, aby se okraje lehce zpevnily. Než našijeme knoflíčky, přesvědčíme se, že velikostně projdou mezi sloupky. Pokud budete háčkovat šálu, nechejte si kousek materiálu na střapce.

No a my se do nákrčníku pustíme, za dvě hodinky bude na světě.

Nákrčník Recital
Příze: YarnArt Recital č. 664, zakoupíte www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk
Spotřeba: necelé klubíčko na nákrčník, na dlouhou šálu dvě klubíčka
Háček: 8 mm a 6 mm
Rozměry: 56-58 cm, šíře v lemu 25 cm, celková délka cca 17.5 cm
Jehla s velkým ouškem, 3 větší knoflíky na zapínání, štítek na ozdobení
Časový rozpočet: 2 hodiny na nákrčník
Pro začátečníky

ŘO – řetízkové oko
PRDS – přední reliéfní dlouhý sloupek
ZRDS – zadní reliéfní dlouhý slupek
DS – dlouhý sloupek

Nákrčník se háčkuje od základního řetízku. Ten jsem háčkovala menším háčkem a tentokrát jsem použila klasický řetízek NE pružný. Řada začíná náhradou N, tj. 2 ŘO místo prvního DS. Řada končí DS do náhrady.

Nákrčník Recital, háček 6 mm
1. řada: 24 ŘO + 2 ŘO na otočení. Pokud uděláme oček více – nevadí, můžeme vypárat. Pokud chceme širší šálu, počítáme s lichým počtem sloupků.
2. řada: do třetího očka od háčku uháčkujeme DS, dále DS do každého očka. Otočíme. (25)

Nákrčník Recital, háček 8 mm
3. řada: vždy začínáme N za DS, DS do sousedního očka. Dále opakujeme PRDS a DS. Poslední DS v řadě háčkujeme až téměř k náhradě a úplně poslední (navíc) DS háčkujeme do druhého očka náhrady. Otočíme. (25)
4. řada: N za DS, DS do sousedního očka, háčkujeme ZRDS a DS. Poslední DS v řadě háčkujeme až téměř k náhradě a úplně poslední DS háčkujeme do druhého očka náhrady. Otočíme. (25)

5. – 65. řada: opakujeme řady 3 a 4

Pozn. pro začátečníky doporučuji pro první řady označit místo, kde je přední reliéfní sloupek. Do něho totiž z rubové strany háčkujeme zadní reliéfní sloupek. Občas přepočítáme počet sloupků, abychom omylem nepřidávali a šálu-nákrčník omylem nerozšiřovali.

Nákrčník Recital, háček 6 mm
66. – 71. řada: opakujeme řady 3 a 4

Pozn. Počet řad upravíme dle velikosti a potřeby.

Dokončení 
Volné konce zapošijeme, dozdobíme štítkem. Našijeme knoflíky na okraj podélné části (viz video). Na šálu připevníme třásně.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Adventní tvoření nejen pro milovnice háčku - www.krampolinka.cz 23.9.2022 at 15:29

    […] pátém okénku na nás čeká pánský nákrčník Recital, video návod zde. Nákrčník ladí do setu s čepicí a svetrem. Stačí si vybrat z barev YarnArt Recital, kterou […]

  • Reply Zimní čepice Recital nejen pro pány - www.krampolinka.cz 6.10.2022 at 10:31

    […] nebo http://www.pletiemesi.sk. Na komplet svetr (42-44 velikost, výška 172 cm), 2xčepici a nákrčník byla spotřeba přesně 6 […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..