Stromeček Design Yarn

9.12.2023

V dnešním video návodu si uháčkujeme jednoduchý stromeček z duhového klubíčka Design Yarn od Hravá klubka.

Hravá klubka DRAHOKAM je krabička se čtyřmi duhovými klubíčky v různých nejen vánočních odstínech. Jedná se o nitku bavlny, nitku akrylu, matnou viskózovou nitku a lurexovou nitku. Kombinace v síle dvojnitky je naprosto unikátní a vzhled sluší nejen vánočnímu tvoření. Lze využít na háčkování slavnostních halenek, topíků, šatiček, nadýchaných lehkých sukýnek či šatů. Pokud budete háčkovat z Drahokamů, je potřeba přizpůsobit návod, jelikož je příze tenčí než ta, kterou používám ve videu. Klubíčka Drahokamy od Hravá klubka naleznete zde a růžová kolekce je zde.

Hravá klubka MAKRONKY je krabička ze čtyřmi duhovými klubíčky 50g/250m, v síle třínitky s přidanou viskózovou nebo lurexovou nitkou. Celkový návin je 1000 metrů. Z této krabičky jsme si uháčkovali třeba svetřík Nebe, odkaz viz níže. Z této příze jsem háčkovala vánoční baňku. Hravá klubka Makronky naleznete zde. Dobrá zpráva je, že si můžete koupit také každé klubíčko zvlášť v různých návinech.

VIDEO NÁVOD

  • Co se týče stromečku, budeme háčkovat od špičky směrem k základně po řadách tam a zpět a současně od základny směrem ke špičce. Stromeček tedy háčkujeme jako jediný kus. V posledním kroku sháčkujeme boky stromečku pomocí krátkých sloupků a před uzavřením vyplníme dutým vláknem. Stromečky jsem dozdobila perličkami a dřevěným knoflíkem. Stromeček může být drobností pro kamarádku, ozdobou vánočního dárku nebo přívěškem na klíče.
  • Co se týče vzoru, budeme háčkovat dlouhý sloupek, řetízkové očko a pevné oko. Stromeček zvládne levou zadní i začátečník.

TIPY PRO VÁS:
Pro háčkování stromečku doporučuji přízi s obsahem lurexového vlákna nebo viskózového vlákna. Dodá to výrobku slavnostní ráz.

A co jsme si ještě uháčkovali z duhových klubíček Hravá klubka?

Ať se Vám baňka Hravá klubka podaří. Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s háčkováním baňky Hravá klubka? Fotečky vkládejte prosím do SKUPINKY KRAMPOLINKA na FB . Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #bankahravaklubka.

STROMEČEK DESIGN YARN
Příze: duhové klubíčko s lurexem a viskózou, třeba Makronky od Hravá klubka
Spotřeba: jedno klubíčko 50g
Háček: 2 mm
Jehla s ouškem, duté vlákno, perličky a dřevěný knoflík
Časový rozpočet: cca 60 minut
Pro mírně pokročilé

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko
KS – krátký sloupek
PRDS – přední reliéfní dlouhý sloupek

Stromeček, 2 mm
1. řada: necháme si delší volný konec, který využijeme jako poutko. Do magického kroužku uháčkujeme 2 ŘO místo prvního DS, dále 2 DS. Stáhneme MK. Otočíme. (3)
2. řada: 3 ŘO místo prvního DS, dále do prvního očka DS, dále DS do následujícího očka, dále 2 DS do posledního DS. Otočíme. (5)
3. řada: 3 ŘO místo prvního DS, dále do prvního očka DS. Háčkujeme DS do DS. Na konci řady do posledního očka háčkujeme 2 DS. Otočíme. (7)

4. řada: 3 ŘO místo prvního DS, dále do prvního očka DS. Háčkujeme DS do DS. Na konci řady do posledního očka háčkujeme 2 DS. Otočíme. (9)
5. řada: 3 ŘO místo prvního DS, dále do prvního očka DS. Háčkujeme DS do DS. Na konci řady do posledního očka háčkujeme 2 DS. Otočíme. (11)
6. řada: 3 ŘO místo prvního DS, dále do prvního očka DS. Háčkujeme DS do DS. Na konci řady do posledního očka háčkujeme 2 DS. Otočíme. (13)

7. řada: 3 ŘO místo prvního DS, dále do prvního očka DS. Háčkujeme DS do DS. Na konci řady do posledního očka háčkujeme 2 DS. Otočíme. (15)
8.-9. řada: V této řadě nepřidáváme. 3 ŘO místo prvního DS. Dále háčkujeme DS do DS. Na konci řady do posledního očka háčkujeme DS. Počítáme. Vznikne prodloužený trojúhelník. Otočíme. (15)
10. řada: 3 ŘO, PRDS kolem DS z předchozí řady. Končíme DS do posledního očka. Otočíme. (15)

11. – 12. řada: V této řadě nepřidáváme. 3 ŘO místo prvního DS. Dále háčkujeme DS do DS. Na konci řady do posledního očka háčkujeme DS. Počítáme. Vznikne prodloužený trojúhelník. Otočíme. (15)
13. řada: 3 ŘO, háček vedeme do následujícího oka, uháčkujeme 1/2DS, háček vedeme do sousedního očka, uháčkujeme 1/2 DS a s nahozením sháčkujeme. Dále háčkujeme DS do DS. Sháčkujeme třetí a druhý sloupek od konce stejným způsobem. Končíme DS do posledního očka. Otočíme (13)

14. řada: 3 ŘO, háček vedeme do následujícího oka, uháčkujeme 1/2DS, háček vedeme do sousedního očka, uháčkujeme 1/2 DS a s nahozením sháčkujeme. Dále háčkujeme DS do DS. Sháčkujeme třetí a druhý sloupek od konce stejným způsobem. Končíme DS do posledního očka. Otočíme (11)
15. řada: 3 ŘO, háček vedeme do následujícího oka, uháčkujeme 1/2DS, háček vedeme do sousedního očka, uháčkujeme 1/2 DS a s nahozením sháčkujeme. Dále háčkujeme DS do DS. Sháčkujeme třetí a druhý sloupek od konce stejným způsobem. Končíme DS do posledního očka. Otočíme (9)

16. řada: 3 ŘO, háček vedeme do následujícího oka, uháčkujeme 1/2DS, háček vedeme do sousedního očka, uháčkujeme 1/2 DS a s nahozením sháčkujeme. Dále háčkujeme DS do DS. Sháčkujeme třetí a druhý sloupek od konce stejným způsobem. Končíme DS do posledního očka. Otočíme (7)
17. řada: 3 ŘO, háček vedeme do následujícího oka, uháčkujeme 1/2DS, háček vedeme do sousedního očka, uháčkujeme 1/2 DS a s nahozením sháčkujeme. Dále háčkujeme DS do DS. Sháčkujeme třetí a druhý sloupek od konce stejným způsobem. Končíme DS do posledního očka. Otočíme (5)

18. řada: 3 ŘO, háček vedeme do následujícího oka, uháčkujeme 1/2 DS, háček vedeme do sousedního očka, uháčkujeme 1/2 DS, háček vedeme do sousedního očka, uháčkujeme 1/2 DS a háček vedeme do posledního očka a uháčkujeme 1/2 DS. S nahozením sháčkujeme vše do jednoho očka. Přízi neukončíme a pokračujeme ve sháčkování stromečku.

Sháčkování bočních stran
Pomocí pevného oka spojíme špičky stromečku dohromady. Dále budeme háčkovat 2 KS na jednu vodorovnou řadu. Na konci boční strany háčkujeme KS, dále 2 DS a KS do rohu stromečku. Vznikne oblouček. V místě reliéfních sloupků háčkujeme KS. V rohu háčkujeme KS, 2 DS a KS a pokračujeme v háčkování směrem ke špičce. Nezapomeneme stromeček vyplnit dutým vláknem.

Dokončení
Zapošijeme volný konec. Ustřihneme delší vlákna a pomocí liščí smyčky připevníme do středu spodní hrany stromečku. Dozdobíme perličkami a knoflíkem.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, video podcast, tipy a triky můžete sledovat:

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..