Pruhované háčkování

28.2.2023

Ve video podcastu Povídání u klubíčka #56 jsme si prolistovali parádní knižní novinku Pruhované háčkování od Knihcentrum.cz.

PRUHOVANÉ HÁČKOVÁNÍ je kniha holandské autorky Haafner Linssenové. Publikace je rozdělena do tří částí. V první části naleznete 20 návodů na háčkované deky v různých pruhovaných kombinacích a v různých vzorech. U návodů je uveden postup, pořadí barev a nákres vzoru. Návody jsou velice jednoduché pro začátečníky až po mírně pokročilé. Deky nesou názevy světových měst. Na konci první kapitoly naleznete i postup a grafické nákresy k různým obrubám a háčkovaným lemům. Každou deku si tak můžete zakončit jinou obrubou.

Ve druhé části knihy je pět dalších návodů na kobereček, chňapku, polštář, nástěnnou dekoraci nebo velkou zigzag deku na postel. Ve třetí části knihy se dozvíte, jak deky zvětšit – změnšit, jak přizpůsobit vzor, jak střídat barvy a jak napojovat přízi včetně malého obrázkového kurzu háčkování sloupků.

Autorka v publikaci používá přízi DROPS Belle, Paris nebo DMC Natura Just Cotton. Stejné nebo příze s podobným návinem lze koupit i u nás.

Pruhované háčkování je super tip na knihu, když potřebujete jednoduché a rychlé dárky nebo zužitkovat zbytky přízí. Kniha má 124 stran a za 297 Kč pořídíte na Knihcentrum.cz.

Pohodové háčkování.

K.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..