Unboxing Lana Gatto s Propleta

14.10.2022

V posledním video podcastu Povídání u Klubíčka #47 jsme si rozbalili Italská klubíčka Lana Gatto od Propleta.cz. Pojďte mrknout na hitovku letošní sezóny s velbloudí srstí.

S e-shopem Propleta.cz spolupracujeme již nějakou dobu. Nachází se v Říčanech u Prahy. Paní Šárka Srpová nabízí ve svém obchůdku příze různých výrobců, u kterých vybírá ta klubíčka, která jsou přírodního rázu. Můžete si vybrat z široké nabídky bavlny, hedvábí, lnu a variant viskózy na letní období. Na zimu určitě najdete nabídku merina a jeho směsí, dále klasickou vlnu, kašmír či hitovky – příze s podílem velbloudí srsti. Velbloudí srst (Camel Hair) je jedním z dražších materiálů. Přízi většinou doplňuje a dodává nebo podporuje teplotní komfort a užitné vlastnosti hlavního materiálního podílu v klubíčku. Příze s „velbloudem“ jsou jemné, hřejivé a mívají mírný chloupek.

Paní Šárka pro nás tentokrát vybrala novinky Italské firmy Lana Gatto, které se hodí na výrobu zimních čepic, šál, nákrčníků, plédů či svetrů, zkrátka čehokoliv, co Vás má zahřát. Můžete doma udělat takový test. Když vezmete do ruky klubíčko 100% akrylu, pak klubíčko vlny/merina nebo směsí s jakem, velbloudem, angorou, alpacou atd., zkuste chvilku klubíčka podržet v rukou nebo položit na nohy. U vlněných klubíček ucítíte tzv. suché teplo. Klubíčko hřeje samo o sobě, zatímco akrylová klubíčka mají hřejivý moment za delší dobu.

No a co nás čekalo v balíčku?

Lana Gatto Super Soft. Klubíčko má 50g a návin 125 metrů. Jedná se o 100% jemné merino, které pořídíte u Propleta.cz. Klubíčko se hodí na silnější háčkovaný svetr, čepice, rukavice a tunely. Na merino zpravidla brávám větší háček než je uvedeno na pásce. Příze se pěkně rozvine a výrobek je nadýchanější. Co budeme z Lana Gatto Super Soft tvořit? Ráda bych vyzkoušela pánského kulicha s pruhy.

Dalším klubíčkem je Lana Gatto Camel Hair. Klubíčko má také 50g a návin 125 metrů. Jedná se o směs 60% jemné merino a 40% velbloudí srsti. Klubíčko pořídíte u Propleta.cz. Na omak je úžasně nadýchané a jemné a na první dojem hřálo víc než Super Soft. I z Camel Hair budeme tvořit pánského kulicha.

Italská firma Lana Gatto působí na trhu od roku 1900. Zrovna v loňském roce Lana Gatto slavila velké výročí, více zde. Ve znaku mají angorského kocoura a výroba Lana Gatto je směřována na zpracování rostlinných a zvířecích vláken. A co jsme již tvořili ať už z Lana Gatto nebo z jiných přízí od Propleta.cz?

Propletu.cz naleznete i na sociálních sítích FB nebo na Instagramu.

Pohodový nákup a zimní tvoření.

K.

VIDEO PODCAST Povídání u klubíčka č. 47

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..