Unboxing novinky s Propleta

27.4.2022

Další letní lákadlo v podobě krásných klubíček od e-shopu Propleta. Pojďte mrknout.

Pro letní tvoření se hodí příze, které jsou ideálně přírodního rázu – hedvábí, len, směs, viskóza nebo tenká mercerovaná bavlna. Hedvábí je antibakteriální, lesklé a splývavé. Len je přírodní s chladivým efektem. Viskóza je splývavá a chladivá a mercerovaná bavlna má lesk a stálou barevnost. Klubíčka na letní sukýnky, šaty či plédy kupujeme v návinu 50g/150-300 metrů a více (100g/300-600 m). Čím tenčí příze, tím lehčí výrobek a tím pádem se tyto tenké příze hodí na větší projekty. Na trička a topíky volíme přírodní materiály v návinu už od 280 metrů ve 100 g.

V balíčku od e-shopu Propleta.cz jsme si tentokrát rozbalili přízi bulharského výrobce Stenli. Klubíčko s názvem Stenli Nirvana je luxusnější směsová letní záležitost. Klubíčko 50g má 200 m, což je návin klasických duhovek. Složení je vyloženě letní – 50% morušové hedvábí, 25% viskóza a 25% bavlna . Příze je lehoučká, antibaktriální, chladivá a bude se hodit i na delší sukně nebo dlouhé šaty. Já mám nádhernou pudrovou růžovou s leskem, takže vyrobím topík nebo tuniku. Vlákno se tváří jakoby melírové, což je nejvíce vidět na tmavších odstínech, třeba šedočerná nebo jeansově modrá. Mrkněte na Propleta.cz na výběr barviček.

Co se týče přízí na letní tvoření, zaujala mě i Stenli New York, což je 100g klubíčko 350 metrů ve složení 40% bavlna, 40% viskoza a 20% lurex a Stenli Havana, což je 100g klubíčo s návinem 270 metrů. Směsová Havana 75% bavlna a 25% viskoza se bude hodit na letní tričko nebo nátělníček. Pokud máte chuť vyzkoušet recyklovanou bavlnu i třeba v melíru, mrkněte na Stenli Eco Love, což je klubíčko 100g a 280m, směs 80% recy bavlny a 20% polyesteru.

A co jsme si s Propleta.cz již uháčkovali? Třeba dětskou kulišanku Merino Soft a k ní retro šálu Merino Soft. Nebo háčkovanou homelesku Supremo, která vypadá jako pletená a k ní nákrčník Supremo. Vyzkoušeli jsme i parádní unisex šálu Supremo, kterou zvládne i začátečník. A pro miminko jsme si vyrobili dětské šatičky Sugar z příze z cukrové třtiny.

Ať se Vám letně nakupuje

Hezký den přeje Katka

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Háčkovaný topík Nirvana - www.krampolinka.cz 23.6.2022 at 5:36

    […] Video z rozbalování balíčku můžete prohlédnout zde a článek si můžete přečíst zde. Vsadku jsem pořídila na JOOM, video z rozbalování balíčku […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..