Háčkovaný adventní kalendář

25.10.2020

Dvacet čtyři háčkovaných pytlíčků – sáčků do adventního kalendáře. Nebojte, nechci Vás umořit. Budeme háčkovat z žinylky, takže rychlovka. Nechci strašit, ale advent je za rohem.

Háčkované pytlíčky jsou vyrobeny ze zbytků z žinylkové příze. Ideálně, pokud máte zbytky ve vánočních barvách. Červená,  zelená, bílá, vínová. Ale nadčasově bude vypadat adventní kalendář i z odstínů šedé, modré, případně zlatavé. Můžete použití jak YarnArt Dolce, tak Himalaya Dolphin Baby, tj. klubíčko 100g/120 metrů, 100% polyester nebo mikro polyester.

Sáček je háčkovaný od řetízku dokola po řadách krátkými sloupky. Oba pytlíčky mají před ukončením vytvořené otvory k protažení stuhy. Větší sáček je zakončený obloučky, menší pouze zdvojenými krátkými sloupky. Do většího se vejde mini balíček Haribo, do menšího jednotlivé sladkosti. Pytlíčky můžete zavěsit na režný motouz pomocí kolíčků na prádlo, případně vybavit tenčím provázkem a na motouz hezky přivázat.

Co se týče dozdobení, můžete použít buď filcové či papírové číslovky. Ty lze připevnit buď tavnou pistolí nebo přilepit Herkulesem. Pro menší děti, které neumí ještě číst, doporučuji dozdobit filcovými obrázky, samolepkami, nebo obrázkovými knoflíky či aplikacemi.

No a my se pustíme do práce, díky silnější přízi jde práce rychle od háčku.

Háčkovaný adventní kalendář
Příze: YarnArt Dolce nebo Himalaya Dolphin Baby
Spotřeba: zbytky z klubíček
Háček: 5 mm
Rozměry: větší pytlíček 8.5cm šířka, 10 cm výška, váha 12g; menší pytlíček 6.5 cm šířka a 8.5 cm výška a váha 4g
Jehla s velkým ouškem, knoflíky, číslovky, aplikace, lepidlo, motouz, stuha cca 35 cm na jeden pytlíček, označovače
Časový rozpočet: 20 minut/pytlíček
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek

Pytlíček se háčkuje od řetízku po řadách a dokola. Řada končí pevným okem a začíná náhradou “N”, tj. 1 ŘO za první KS, 2 ŘO za PDS. Náhrada JE zahrnuta do součtu ok. Doporučuji používat označovače pro začátek a konec řady.

Větší pytlíček, háček 5 mm
1. řada: 9 + 2ŘO, háček vedeme do třetího očka od háčku a uháčkujeme KS (vložíme označovač), dále 7 KS do následujících sedmi oček, 3 KS do posledního očka řetízku, pokračujeme na druhé straně 7 KS do oček a končíme KS do prvního očka s označovačem. Řadu končíme PO.
2. – 8. řada: N za KS, dále háčkujeme KS do KS, řadu končíme PO (20)
9. řada: N za KS, +ŘO, očko přeskočíme, KS+, opakujeme, řadu končíme PO (20)
10. řada: N za KS, háčkujeme +KS pod ŘO a KS do KS+, opakujeme, řadu končíme PO
11. řada: N za PDS, do stejného místa uháčkujeme ještě 3 PDS, +očko přeskočíme, KS, očko přeskočíme, 4 PDS+, opakujeme, řadu končíme PO. Přízi ukončíme.

Menší pytlíček, háček 5 mm
1. řada: 6 + 2ŘO, háček vedeme do třetího očka od háčku a uháčkujeme KS (vložíme označovač), dále 4 KS do následujících čtyřech oček, 3 KS do posledního očka řetízku, pokračujeme na druhé straně 4 KS do oček a končíme KS do prvního očka s označovačem. Řadu končíme PO.
2. – 7. řada: N za KS, dále háčkujeme KS do KS, řadu končíme PO (14)
8. řada: N za KS, +ŘO, očko přeskočíme, KS+, opakujeme, řadu končíme PO
9. řada: N za KS, háčkujeme +KS pod ŘO a KS do KS+, opakujeme, řadu končíme PO (14)
10. řada: N za KS, do následujícího očka háčkujeme dva KS, do následujícího jeden KS. Opakujeme, řadu končíme PO. Přízi ukončíme.

Dokončení 
Volné konce žinylky zapravíme, například podle tohoto článku. Sáček dozdobíme podle fantazie. Vzniklým otvorem provlečeme stuhu, vložíme sladkost a zavážeme na mašličku.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

A moc děkuji VV za pomoc při focení.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Video návody na háčkované vánoční dekorace - www.krampolinka.cz 6.9.2022 at 11:05

    […] Ještě stále stihneme výrobu adventních pytlíčků do adventního kalendáře pro děti. Stačí uháčkovat 24 sáčků malých či velkých ze zbytků žinylkové příze Himalaya Dolphin nebo YarnArt Baby. Jdou opravdu rychle od háčku. Video návod zde. […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.