Návštěva nové galanterie Jablíčko 17 ve Vyškově

3.10.2020

Objednala jsem pro malou fixky na malování kamínků a balíček jsem si nechala poslat do úloženky ve Vyškově. Jaké bylo moje překvapení, když jsem doslova vplula do nové galanterie plné klubíček. To si jdete pro malý balíček a najednou odcházíte s krabicí jako hrom.

Takové úskalí na Vás může číhat v nové galanterii Jablíčko 17, kterou naleznete na Palánku ve Vyškově. S www.jablicko17.cz jsem již spolupracovala, pamatujete? Otevírání balíčku naleznete zde. Tehdy jsme si z příze Niťárna Mirka uháčkovali srdíčko s rouškou, video návod zde. Dále elzovskou čepičku s kytičkovým vzorkem, video návod zde a do říjnových dnů ideální tzv. kůrovou čepičku New Sonja, video návod zde.

To, že má paní Jana Novotná galanterii v Koryčanech, jsem věděla, ale že mám jednu krásnou, novou a super vybavenou prodejnu přímo pod nosem, jsem nevěděla. Když se tedy se mnou podíváte na virtuální video prohlídku (video pod článkem), určitě Vám srdce zaplesá. Navíc, pokud jste z okolí a nakoupíte v online e-shopu www.jablicko17.cz, tak si můžete balíček zdarma v prodejně vyzvednout. Ovšem není nad „pomazlení“ s klubíčky přímo v kamenném obchůdku.

Co na Vás čeká? Tak třeba Alize Puffy na pyžamkožrouty nebo dětské deky. Výhodou tohoto klubíčka je, že se očka provlékají a deku zvládne i nepletařka, či neháčkující kreativka. Dále mne zaujaly bodýčka, sady do porodnice, pletené vyteplené fusaky, nepřeberné množství pletených capáčků a ponožek všech velikostí, drobná galanterie jako zipy, knoflíky, jehly, atd. Pro šití roušek má paní Jana látky, gumky, nitě a samozřejmě velký výběr přízí jak českých značek (Vlna-Hep, Niťárna, Vlnap) tak zahraničních (YarnArt, Alize, Himalaya atd.).

V obchůdku také pořídíte ručně vyráběné načechrané bambule od Mia HandMade Design.

Když to shrnu – vybere si každý. A pokud ještě neháčkujete ani nepletete, v obchůdku zakoupíte knížky o pletení, háčkování či vyšívání. Otevírací doba obchůdku ve Vyškově je denně od pondělí do pátku od 8 hodin do 17 hodin.

Paní Janu jsem pro Vás vyzpovídala v krátkém rozhovoru.

Název Vašeho e-shopu „Jablicko17“ je velmi netradiční. Kde se vzal?
Ano, je pravda, že toto je často pokládaná otázka. Moje pletařská činnost začala cca v roce 2010, kdy se zrodil nápad. Seděla jsem na zahradě u babičky a pletla jsem ponožky. V té době jsem pletla hlavně ponožky z příze Regia a šály na rukou z Bravo big. Tenkrát jsem potřebovala vymyslet e-mail a nick na fler.cz. Byl víkend a ten den bylo 17., a protože jsem seděla pod jabloní tak jsem zadala „jablicko“ a to nestačilo, chtělo to ještě nějaké číslo. Zvolila jsem tedy 17. – datum toho dne. Po letech když už nás tak hromada lidí zná tak jsme jen zapíchli jehlice do jablíčka.

Co bylo dříve? Obchůdek nebo e-shop?
Jako první byl fler.cz, potvor.cz, akce s „Ona dnes“ – výstaviště Brno. Hromady klubíček se mi časem už nevešly do bytu. Zřídila jsem malý sklad v Koryčanech nad poštou, kde se shodou okolností objevily další volné prostory s levným nájmem do začátku. A vznikl malinkej obchůdek asi 4×4 metrů, kde jsem se osobně začala setkávat se svými zákazníky.

Jehlice nebo háček?
100% jehlice a to nejraději ponožkové. Mám ráda, když mi výrobek „vypadne celej“.

Na čem právě pracujete?
Nyní mám rozpletenou novou kolekci návleků na ruce z nejnovějších barev od VlnaHep – Tulip a v mezičase doplétám velké velikosti ponožek, neboť od velikosti 40 – 45 „jdou“ nejvíc.

Jak se Vaše pletené ponožky dostaly do Hollywoodu? Zjistila jsem na Instagramu, že jste pracovala pro Warner Bros Pictures. O co šlo?
Upřímně pro koho pracuji přesně zjistil můj přítel, až jsem odeslala zakázku. Byl to velmi hektický rok! První jsem stěhovala s pomocí rodiny prodejnu z prostorů nad poštou do velké cca 94 m nové galanterie na Náměstí v Koryčanech (moje první prodejna v rodném městě). Hned na to jsme se stěhovali z bytu do domu u Vyškova. Do toho všeho zavolala paní a říká: „Potřebuji asi 20 párů ručně pletených ponožek do zítra, a to jen smetanové nebo bílé barvy plus tyto a tyto velikosti“. Tak jsem paní hned vysvětlila, že by to šlo, ale že určitě do dalšího dne nestihnu tolik párů. Nakonec mi dala den navíc.

S babičkou od přítele (84 let) jsme stihly uplést deset párů. Paní mi na prodejnu poslala kurýra, co zásilku vyzvedl. Ten balík jsem vyfotila příteli s poznámkou „uf“. No a na to konto mi hned poslal pro koho jsem pletla. Až následně jsme našli, že tyto ponožky jsou určeny pro film s krycím jménem Bosco – a to pro Spidermana. Film ale zatím není hotový. Upřímně to byla fakt náhoda, že si vybraly právě mě. Moc si toho vážím.

Jakou přízi z Vašeho obchůdku byste všem doporučila?
Mohu doporučit mé oblíbené příze a to Vlna-hep Tulip, Tulip Color, Vlnap Lada Luxus, Vlna-hep Best Socks, Socks, VSV Elian klasik, neon, YarnArt Melody, VSV Elian Mimi Color, nebo YarnArt Gina/Jeans.

Samozřejmě nejoblíbenější jsou stále Himalaya Dolphin Baby, Yarnart Dolce, Bonbon a hitem letošního roku se určitě stala Alize Puffy s očky vhodná nejvíce na deky, šály či nákrčníky.

V obchůdku máte nejen klubíčka. Co je taková zákaznická TOPKA?
Zákaznickou topkou bych nazvala softshellové oblečení pro děti hlavně školkového věku a pletené ponožky (u nich se mnoho lidí zastaví a nakoupí je jako dárek).

Při minulém rozbalování balíčku na mne vykoukly i úžasně jemné, krásné a voňavé bambule. Jak vznikla Vaše spolupráce s Mia HandMade Design?
Paní Míšu jsem potkala na jarmarku ve Slavkově u Brna. Řeknu Vám, že od té doby se z nás staly nerozlučné kolegyně. Ta precizní práce, ať vezmu čepice, medvídky nebo bambulky, je nevídaná. Hned ten den jsem jí řekla, že mám zájem o její čepice do obchodu do Koryčan a nyní spolupracujeme tak, že mi dodává zboží na obě prodejny i e-shop. Mohu říci, že je na ni obrovské spolehnutí.

Dva obchůdky a e-shop. To je kus práce. Co dále plánujete?
Původně jsem chtěla jen sklad pro e-shop. Trochu se to zvrtlo, jak vidíte. Mám kolem sebe hromadu kreativních lidí a ti mi dodávají energii a ženou dál. Trhy sice plánuji, ale bohužel v této situaci jsou ty vnitřní opět zrušené. Usmálo se na nás štěstí, že jedeme na jeden jarmark do Mohelnice, kde plánuji další provozovnu. Takže se tam moc těším.

Co se týče kurzů – to byl jeden z nápadů, ale bohužel, teď mám tolik pletení a plánování úpravy prodejny ve Vyškově, že na to bohužel není čas. Avšak do budoucna bych ráda uspořádala jak kurzy pletení, tak háčkování.

Ráda bych Vás však všechny pozvala na  Den spokojené maminky v Kroměříži se členy Taberny (podnikatelské snídaně) dne 17. 10. 2020 v 10.00 hodin, ulice Moravcova 9, Kroměříž, 2. patro (hlídání pro děti, hry)

Já moc děkuji paní Janě za rozhovor. Galanterii ve Vyškově naleznete na adrese Palánek 374/1A. Galanterii v Koryčanech naleznete na adrese Náměstí 152.

Pohodový nákup a paní Janě přeji hodně štěstí.

KR

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..