Adventní kalendář 2020

30.11.2020

I v letošním roce spolu a s háčkem strávíme předvánoční čas. I letos si spolu v adventním kalendáři vytvoříme spoustu dárků a dekorací pro své blízké.

1. PROSINEC

V dnešním prvním okénku adventního kalendáře otevíráme video návod na (nejen) pánský svetr z příze YarnArt Recital (150g/330m, 9%alpaka, 10% vlna, 9% viskóza, 72%akryl), barva 664. Video návod je zpracován pro velikost 42-44 (dámská 44) a je krásně nadýchaný a teploučký. Vzorek připomíná pleteninu a ve své podstatě je velice jednoduchý. Přízi věnoval dovozce YarnArt www.bezvapleteni.cz, moc děkuji a pořídíte na www.pletemesi.cz a www.pletiemesi.sk.

Spotřeba je 4,5 klubíčka, ale pokud budete chtít “víc”, raději vezměte klubíček šest.

Video návod na pánský svetr Recital zde

2. PROSINEC

Druhé okénko nabízí projekt pro úplné začátečníky. Budeme obháčkovávat vánoční koule o průměru 6 cm (běžně dostupná velikost). Použila jsem přízi Vlna-Hep Moonlight 8002, (100% bavlna, 100g/550m). Háčkujeme od magického kroužku, v polovině práce nasadíme obal na baňku a doháčkujeme přímo na vánoční kouli. Videonávod na jednoduchou baňku s obloučky naleznete zde

Klubíčko jsem pořídila na www.mojegalanterka.cz.

3. PROSINEC

Ve třetím okénku na nás čeká video návod na pánskou čepici Recital zde. Ono návodů na pánské čepice vpravdě není mnoho, ale jelikož jsem tvořila svetr a zůstala mi příze a jelikož jsem měla i pánský model, povedlo se to krásně skloubit a vznikl videonávod na rychlou, efektní a teplou čepici pro pány.

Přízi YarnArt Recital (150g/330m, 9%alpaka, 10% vlna, 9% viskóza, 72%akryl), barva 664, věnoval dovozce YarnArt www.bezvapleteni.cz, moc děkuji, a pořídíte na www.pletemesi.cz a www.pletiemesi.sk. Spotřeba je necelé klubíčko.

A nebojte, o nákrčník Vás neošidím. Jen je potřeba v kalendáři vyčkat na správné políčko. Jen napovím, že na nákrčník je spotřeba jedno klubíčko.

4. PROSINEC

Ve čtvrtém okénku na nás vykoukla opět obháčkovaná baňka, tentokrát ta větší, tj. průměr 8 cm. Video návod na velkou baňku se svislými pruhy naleznete zde. Použila jsem přízi Vlna-Hep Moonlight 8002, (100% bavlna, 100g/550m). Háčkujeme od magického kroužku, v polovině práce nasadíme obal na baňku a doháčkujeme přímo na vánoční kouli.

Klubíčko jsem pořídila na www.mojegalanterka.cz.

5. PROSINEC

V pátém okénku na nás čeká pánský nákrčník Recital, video návod zde. Nákrčník ladí do setu s čepicí a svetrem. Stačí si vybrat z barev YarnArt Recital, kterou zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk. Na nákrčník je spotřeba jedno klubíčko, na celý set se svetrem a čepicí 6 klubíček.

Přízi YarnArt Recital (150g/330m, 9%alpaka, 10% vlna, 9% viskóza, 72%akryl), barva 664, věnoval dovozce YarnArt www.bezvapleteni.cz, moc děkuji.

A nezapomeňte, v neděli 6.12. 2020 v 10:00 hodin si na FB ve skupince Krampolinka rozbalíme novinky YarnArt na letošní sezónu. Nemáte FB? Nevadí, rozbalování proběhne po desáté hodině i na mém Instagramu a do týdne můžete mrknout na můj YT kanál. Těším se na Vás!

6. PROSINEC

V dnešním okénku na náš čekala dětská ušanka Tulip. Je pravda spíše pro mírně pokročilejší háčkařky, ale zato je to parádní kombinace VlnaHep Tulip a Tulip Color antracitová 4236, Color 5601, kterou zakoupíte na MojeGalanterka.cz.

VlnaHep Tulip je 100% akryl s antipillingem a českým atestem TZÚ. Ve 100g má klubíčko 170 m a hodí se na mírnou zimu, podzim a chladné jaro. Má parádní výběr a vloni se barevnice rozrostla o velkou škálu moderních barviček.

Ať se ušanka zadaří.

7. PROSINEC

Je sezóna svetříků. Proč neobléct svetr i vánoční baňce? Na tuto jsem použila přízi YarnArt Begonia a YarnArt Begonia Melange, 100% mercerovaná bavlna s leskem, 50g/169m, barvičky červená 6358, melír 0188. YarnArt Begonia je suprová příze na jarní a letní projekty, která má český atest TZÚ a je vhodná pro miminka. Klubíčka zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk. Víte, že si můžete zakoupit i klubíčkovou bonbonieru z Begonie? Parádní balení a tip pro Ježíška zde.

Video návod na svetřík Begonia na baňku naleznete zde.

Průhledný komponent na baňku průměr cca 8 cm jsem viděla u Stoklasy, ale v rámci upcyclingu můžete dát kabátek staré baňce, co máte doma.

Máte chuť si ZASOUTĚŽIT o velký balík přízí značky YarnArt pro Vaše tvoření? Od 7. prosince do 10. prosince 2020 probíhá soutěž o balíček klubíček v hodnotě více než tisíc korun na mé FB stránce. Sponzorem soutěže je www.pletemesi.cz.

A jelikož máme ještě dva soutěžní balíčky, číhejte příští pondělí na mém Instagramu nebo YT kanále na další soutěž.

8. PROSINEC

Osmé okénko odkrylo čepici pro kluky. Použila jsem samovzorovací přízi Gründl Lolly Pop, modrá č. 3582-02, 150g/240m, 100% akryl německého výrobce, zakoupíte www.unezbednychklubicek.cz. Spotřeba byla necelé klubíčko, ale klidně pořiďte dvě, blíží se okénko s doplňkem k ušance :).

Ušanka je háčkovaná pružným vzorem a sedí na velikost 48-51 cm. Video návod na ušanku naleznete zde

Bambulka je ruční výroby od Mia HandMade Design.

Ať se zadaří

9. PROSINEC

V devátém okénku na nás vykoukla neháčkovaná, ale krásná ozdoba nejen na vánoční stromeček ve tvaru baňky. Vánoční koule je vytvořena metodou zigzag a kromě tenké příze VlnaHep Moonlight (100g/550 m, 100% mercerovaná bavlna) potřebujete tekutý škrob, polystyrenovou podložku, zdravotnické jehly, potravinovou fólii, šablonu a štětec.

Videonávod na Zigzag baňku naleznete zde.

10. PROSINEC

Desáté okénko nabídne praktickou dětskou háčkovanou šálu Lolly Pop, která krásně ladí do sady s ušankou. Šála má na délku téměř 180 cm a na šířku 7 cm a je dozdobená retro třásněmi. Na šálu jsem spotřebovala jedno celé klubíčko Gründl Lolly Pop (a zbytek z klubíčka z ušanky), modrá č. 3582-02, 150g/240m, 100% akryl německého výrobce, zakoupíte www.unezbednychklubicek.cz.

Video návod na šálu Lolly Pop naleznete zde.

11. PROSINEC

V jedenáctém okénku na nás čeká skřítek, jako závěs na utěrku. Lze využít třeba v kuchyni či v koupelně. Řešila jsem, jak vtipně a stylově uchytit utěrku za úchyt v kuchyni, když nemám po ruce žádný háklík. Nechala jsem se inspirovat Pinterestem a šitou variantou a vznikla skřítkovská čepice, která se pomocí knoflíku připevní za úchyt. Uvnitř čepice je našitý kovový kroužek, za který pohodlně zavěsíte utěrku. A když vše hezky naaranžujete, tak utěrka vypadá jako vous skřítka.

Na závěs na utěrku ve tvaru skřítka jsem použila přízi YarnArt Begonia, 100% mercerovaná bavlna s leskem, 50g/169m, barvičky červená 6358. YarnArt Begonia je suprová příze na jarní a letní projekty, která má český atest TZÚ a je vhodná pro miminka. Klubíčka zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk.

Video návod na praktického pomocníka – skřítka nejen do kuchyně naleznete zde.

12. PROSINEC

Ve dvanáctém okénku a v polovině našeho adventního kalendáře na nás čekala háčkovaná dárková taška z příze YarnMellow Berry, 3 mm, žlutá, návin cca 100 metrů, kterou zakoupíte na www.tvorboshop.cz. Taška je velice jednoduchá, má čtveratou základnu a háčkujeme krátké sloupky za zadní nitku. Na výšku má cca 30 cm a na dárkovou tašku padlo jedno klubíčko. Do tašky se vejdou láhve jak čtvercového základu, tak kulaté.

Háčkovaná taška je sama o sobě dárkem, navíc ji můžeme použít opakovaně a nejen na Vánoce, ale i pro jiné příležitosti.

Video návod na dárkovou tašku Berry naleznete zde.

13. PROSINEC

Třinácté okénko odkrylo video návod na háčkované sáňky. Komponent na sáňky nám zaslal obchůdek na Fleru MyBall a sáňky mají rozměr 10x20cm, síla překližky 4 mm.

Na košíkovou část jsem zvolila šňůry Mila Glitter, které zakoupíte na e-shopu www.kreatinka.cz. Z pětkových šňůr vyrobíte dvoje-troje sáňky.

Video návod na sáňky Glitter naleznete zde.

14. PROSINEC

Obal na láhev ve tvaru svetříku? No proč ne! Svetr ve vánočních barvičkách zahalí celou láhev vína, takže obdarovaný zůstane napjatý až do poslední chvíle. Svetřík jsem háčkovala z příze YarnArt Begonia a YarnArt Begonia Melange, 100% mercerovaná bavlna, 50g/169m, český atest pro děti do tří let. Příze má mírný lesk. Svetřík stačí dozdobit a naaranžovat rukávy. Klubíčka zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk.

Videonávod na svetřík na láhev vína naleznete zde.

A jestli máte chuť si zasoutěžit o klubíčka YarnArt, stačí se do čtvrtka 17.12. 2020 zúčastnit na mém instagramu zde. Soutěž sponzoruje e-shop www.pletemesi.cz. Hodně štěstí v soutěži. Pokud máte spíše štěstí v lásce, soutěžní klubíčka zakoupíte u sponzora soutěže.

15. PROSINEC

V patnáctém okénku jsme si otevřeli video návod na dětskou kytičkovou homelesku ze zdvojeného duhového klubíčka MOOL Mix. Díky tomu vznikl parádní kousek na jaro či na podzim. Duhovky se prodávají ve složení 50% bavlna a 50% akryl, a když tuto tří nitku zdvojíte, získáte teplejší šestinitku a z toho už vyčarujeme čepičku právě na jarní či podzimní sezónu.

Mool Mix, barva č. 122, je v návinu 750 metrů a při zdvojení jsem cca z poloviny uháčkovala dětskou homelesku a druhou půlku jsem použila na šátek – nechejte se překvapit. Mool Mix je české vlastnoruční výroby a toto klubíčko nám věnoval e-shop www.i-prize.cz, kde MOOL zakoupíte.

Video návod na dětskou kytičkovou homelesku naleznete zde.

16. PROSINEC

Dnes na nás čeká jeden dětský šátek ve vánočních barvičkách ve velikosti 60x60x83 cm. Šátek je velice jednoduchý, opakují se tři řady, takže buď s videem nebo nákresem zvládne každý začátečník. Použila jsem mini duhovku německého výrobce Lady Dees ve vánoční limitované edici, kterou zakoupíte pouze na www.klubickaodsrdicka.cz. Mini duhovka s názvem Vánoční kouzlo má váhu 50 gramů. návin 250 metrů a čtyři nitky.

Video návod na dětský šátek Malé Vánoční Kouzlo naleznete zde.

17. PROSINEC

Sedmnácté okénko nabídne video návod na háčkovanou ušanku s puntíky z příze Himalaya Snow. Ušanka je zpracována pro velikost 50-51 cm a padlo na ní jedno klubíčko šedé a část fuchsiové Snow.

Himalaya Snow zakoupíte na www.primaprize.cz a je to novinková záležitost, 100g/107 m, 100% akryl, krásně jemná a příjemná na omak, na háčku a hřeje. Ať se zadaří.

Video návod na ušanku Snow zde

18. PROSINEC

V dnešním okénku si uháčkujeme šátek z příze Mool Mix od www.i-prize.cz. Z jednoho klubíčka č. 122 s návinem 750 metrů si vyrobíme šátek a homelesku ze zdvojené příze. Máme tak parádní set na jaro nebo na podzim.

Duhovka Mool Mix je velice příjemná záležitost, 50% bavlna a 50% akryl a háčkování si určitě užijete. Ať se dětský kytičkový šátek zadaří. Video návod zde.

19. PROSINEC

V dnešním okénku si vyrobíme neháčkovanou vánoční ozdobu ve tvaru domečku. Budeme potřebovat VlnaHep Moonlight, polystyrenovou podložku, zdravotnické jehly, potravinovou fólii, tekutý škrob, štětec a šablonu. Necháme zaschnout 24 hodin a ozdobu můžeme dát na stromeček nebo odekorovat vánoční nadílku.

Přízi VlnaHep Moonlight zakoupíte na www.mojegalanterka.cz.

Video návod na zigzag domeček naleznete zde.

20. PROSINEC

Ve dvacátém okénku si společně vyrobíme kapsu na příbor. Kapsa je vyrobená z YarnArt Macrame Cotton Lurex a díky třpytkám se perfektně hodí k vánočně prostřenému stolu. Kapsu dozdobíme krajkou nebo vánočním dekorem.

YarnArt Macrame Cotton Lurex zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk.

Video návod na kapsu na příbor naleznete zde.

21. PROSINEC

V dnešním okénku si spolu vyrobíme další ozdobu ze série zigzag, tentokrát srdíčko. Použila jsem přízi VlnaHep Moonlight, 8002, kterou zakoupíte na www.mojegalanterka.cz.

Kromě klubíčka budete potřebovat tekutý škrob, štětec, polystyrenovou podložku, potravinovou fólii, šablonu a zdravotnické jehly. Postup na zigzag srdíčko nalezente zde. Ať se zadaří.

Dnes jsem spustila poslední soutěž tohoto roku o balík klubíček YarnArt. Sponzorem soutěže je www.pletmesi.cz a soutěž probíhá na mé FB stránce, zde. Losování 24. 12. 2020. Hodně štěstí!

22. PROSINEC

Dnešní okénko nám nabídlo háčkovaný obal na květináč z klubíčka YarnMellow Berry. Video návod je určen pro úplné začátečníky. Nemá dno a můžete obalit buď starší obal a dát mu nový kabátek, nebo stejně jako já, využít kelímek od polévky jako obal a ten doslova “zamaskovat” háčkovaným obalem. Využití nechám na Vás a věřím, že se bude hodit nejen na Vánoce.

Přízi YarnMelllow Berry zakoupíte na www.tvorboshop.cz.

Video návod na obal na květináč Berry zde

23. PROSINEC

Den před Štědrým dnem patří posledním přípravám. Pokud Vám zbyde krapet času, můžete si vyrobit zigzag hvězdu z příze VlnaHep Moonlight, č. 8002. Kromě klubíčka budeme potřebovat polystyrenovou podložku, zdravotnické jehly, tekutý škrob, štětec, potravinovou fólii a šablonu. Hvězdička schne 24 hodin, takže ještě zítra může posloužit jako dekorace na štědrovečerní tabuli.

Klubíčko VlnaHep Moonlight zakoupíte na www.mojegalanterka.cz.

Video návod na zigzag hvězdu naleznete zde.

24. PROSINEC

V posledním okénku si společně uháčkujeme naprosto jednoduchý šátek. Použila jsem přízi Kokonki Soft 1000 metrů tří nitka, 100% akryl s kašmírovým vzhledem barva 179 a na olem 200 metrů tří nitka barva Piwonia. Klubíčko zakoupíte na www.moty-moty.cz.

Šátek jsem nazvala Soft okénka a video návod a nákres naleznete zde.

 

Veselé vánoce, hodně štěstí a zdravíčka do nového roku a navzdory době kovidové bezstarostné chvilky s háčkem

Přeje Kačka a Mili

 

 

Upoutávky na video návody naleznete:

  • ve FB skupince Krampolinka, přidat se můžete zde;
  • na FB stránce Krampolinka, sledovat stránku můžete zde;
  • na mém instagramovém profilu, sledovat insta můžete zde;
  • no a samozřejmě na mém YT kanále, k odběru se můžete přihlásit zde

Pokud jste nenašli v adventním kalendáři, co se Vám líbí, můžete mrknout do archívu na rok 2017 nebo rok 2019, případně do přehledu vánočních dekorací do tohoto článku.

PS: Tip na povánoční dárek doslova z mého háčku. Kniha Krampolinka – Háčkujeme pro miminka již v předprodeji u Grady zde. Tištěná podoba knihy vychází 18. ledna 2021. Náklad 2000 výtisků bude rozvezen do kamenných knihkupectví po celé České a Slovenské republice.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.