Povídání u klubíčka 75 s Propleta

6.11.2023

Tématem nedělního podcastu Povídání u klubíčka bylo merino od Proplety a pozvánky na nadcházející akce. Pojďte mrknout.

Představili jsme si zimní novinku italské firmy Rial Filati, kterou poskytl e-shop Propleta.cz. Propletu naleznete u Prahy v Říčanech a e-shop se zaměřuje především na klubíčka přírodního základu od různých dodavatelů, kteří na český trh běžně nedodávají. Například italské firmy již zmíněná Rial Filati, Lana Gatto, Silke. Dále třeba norská Drops, turecká Alize, ale třeba i bulahrské firmy Performance Yarn nebo Stenli. V e-shopu naleznete i širokou nabídku galanterie všeho druhu.

Povídání u klubíčka #75

SOUTĚŽ O LÍSTKY ZDARMA NA VÝSTAVU KREATIV FB SKUPINKA a INSTAGRAM. Losování ve středu 8. listopadu 2023!

V balíčku dorazila novinka Rial Filati MEGA MORBIDONE Fantasy Color, což je 100% merino vlna. Vlákno tvoří 16 jemně seskaných vláken. Příze je nadýchaná, silná a hřejivá. Klubíčko má 100g/90m a hodí se na zimní výrobky typu čepice, šály, tunely, a oblečení oversize svetry či vesty. Příze má úpravu superwash – lze prát v pračce na jemné praní a nižší teplotu. Rial Filati si zakládá na zpracování materiálu způsobem mulesing free. Klubíčka Mega Morbidone pořídíte s 25% slevou, která běží do konce listopadu zde. Barva klubíčka ve videu je 610.

Pokud máte chuť vyzkoušet její tenčí sestru Rial Filati MORBIDONE, ta je k dostání v jednobarevném provedení. Jedná se o 100% merino, 100g/180 metrů a je v nabídce v krásné barevné škále. Hodí se taktéž na čepice, šály, tunely, svetry či vesty. Krásná bude i na dětskou deku do kočárku. Na nabídku mrkněte sem.

CO JE MULESING FREE – jedná se o způsob stříhání vlny z oveček kolem konečníku a ocásku humánním způsobem. Ještě dnes se při stříhání vlny postupuje tak,  že je ovečkám kolikrát bez podání jakékoliv tišící látky doslova amputován ocásek proto, aby i zadní partie oveček byla důkladně ostříhána. Přední zpracovatelé vlny si v dnešní době zakládají na tom, aby takto ostříhanou vlnu vůbec nevykupovali a k ovečkám a celkově stříhání vlny se přistupovalo s největší péčí a respektem ke zvířatům. U klubíček to poznáte i tak, že mají například certifikát GOTS, který by vlně stříhané mulesing způsobem nebyl udělen.

A co jsme si již vyrobili z klubíček od Propleta.cz?

 • KULICH SUPER SOFT, video návod zde 
 • KULICH CAMEL HAIR, video návod zde 
 • HOMELESKA SUPREMO, video návod zde 
 • ŠÁLA SUPREMO, video návod zde 
 • NÁKRČNÍK SUPREMO, video návod zde 
 • RETRO ŠÁLA MERINO SOFT, video návod zde 
 • KULIŠANKA MERINO SOFT, video návod zde 
 • TOP HAVANA, video návod zde 
 • TOP NIRVANA, video návod zde
 • ŠATOVKA SUGAR, video návod zde 

E-shop Propleta můžete sledovat na sociální síti FB nebo na Instagramu.

Pohodové háčkování a tvoření přeje

Katka

 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply Kulich na culík nebo s bambulí - www.krampolinka.cz 15.12.2023 at 11:56

  […] můžete prohlédnout v podcastu Povídání u klubíčka zde a článek si přečíst zde. Klubíčka pořídíte u […]

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..