Šiška Drahokam

5.12.2023

V dnešním video návodu si uháčkujeme krásnou a jemnou šišku z duhového klubíčka Drahokam od Hravá klubka.

Hravá klubka DRAHOKAM je krabička se čtyřmi duhovými klubíčky v různých nejen vánočních odstínech. Jedná se o nitku bavlny, nitku akrylu, matnou viskózovou nitku a lurexovou nitku. Kombinace v síle dvojnitky je naprosto unikátní a vzhled sluší nejen vánočnímu tvoření. Lze využít na háčkování slavnostních halenek, topíků, šatiček, nadýchaných lehkých sukýnek či šatů.

Naprosto unikátně a neobvykle jsem jedno z klubíček použila na háčkování vánočních ozdob. A věřte, že nezůstane u jediné ozdoby. Na příští rok pro Vás nachystám celou kolekci ozdob, co říkáte? Klubíčka Drahokamy od Hravá klubka naleznete zde a růžová kolekce je zde. Dobrá zpráva je, že si můžete koupit také každé klubíčko zvlášť v různých návinech.

VIDEO NÁVOD

  • Co se týče šišky, mám z ní velkou radost. Je jednoduchá na výrobu a díky lurexu a viskóze lze z Drahokamu vyrobit úžasnou vánoční jemnou dekoraci. Šišku háčkujeme nejdříve jako podélný váleček. Dále šišku vycpeme dutým vláknem a při háčkování zpět naháčkujeme šupinky.
  • Co se týče vzoru, budeme háčkovat krátký sloupek za zadní nitku. Tím si vytvoříme prostor na naháčkování šupinek. Šupinky tvoří dlouhé sloupky a pevná oka.

TIPY PRO VÁS:
Pro háčkování těla šišky používáme označovače. Řadu neukončujeme, ale háčkujeme stále dokola. Od označovače odpočítáváme počet sloupků v řadě.

A co jsme si ještě uháčkovali z duhových klubíček Hravá klubka?

Ať se Vám šiška Drahokam podaří. Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s háčkováním šišky Drahokam? Fotečky vkládejte prosím do SKUPINKY KRAMPOLINKA na FB . Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #siskadrahokam.

ŠIŠKA DRAHOKAM
Příze: duhové klubíčko Drahokam od Hravá klubka
Spotřeba: jedno klubíčko 50g
Háček: 2 mm
Jehla s ouškem, duté vlákno, označovač
Časový rozpočet: cca 60 minut
Pro odvážné začátečníky

KS – krátký sloupek
KSZN – krátký sloupek za zadní nitku
MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko

Tělo šišky, 2 mm
1. řada: necháme si dostatečně dlouhý volný konec, do magického kroužku háčkujeme ŘO (nepočítáme), dále 5 KS. Do další řady přejdeme vzorem.
2. řada: do prvního KS háčkujeme dva KSZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále háčkujeme do každého očka dva KSZN. (10)

3. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSZN – 1 KSZN. (15)
4. řada: do sloupku s označovačem háčkujeme 2 KSZN. Do prvního ze dvou vložíme označovač. Dále uháčkujeme KSZN a do dalšího očka KSZN a do dalšího KSZN. Od dalšího sloupku háčkujeme schéma 2 KSZN – 1 KSZN – 1 KSZN – 1 KSZN, 2 KSZN – 1 KSZN – 1 KSZN – 1 KSZN a doháčkujeme KSZN do konce řady. (18)

5. – 7. řada: háčkujeme KSZN do každého očka. (18)
8. řada: sháčkujeme 2 KSZN do jednoho očka, dále sháčkujeme šestý a sedmý KSZN a jedenáctý a dvanáctý KSZN. Doháčkujeme KSZN. Šišku vycpeme. (15)
9. řada: sháčkujeme vždy 2 KSZN do jednoho očka do úplného stažení. Přízi neukončíme a háčkujeme ve spirále za zadní nitky šupinky šišky.

Šupinky šišky, 2 mm
Za první zadní nitku háčkujeme šupinku, kterou tvoří PO, 2 ŘO, 1/2 DS a za následující zadní nitku háčkujeme další 1/2 DS, s nahozením vše sháčkujeme a do stejného místa končíme PO.  Takto háčkujeme šupinky směrem k magickému kroužku.

Dokončení
Končíme na dvě pevná oka, necháme si dostatečně dlouhý volný konec, který protáhneme středem. Stáhneme magický kroužek a volný konec z MK, svážeme na uzel. Volné konce svážeme v dostatečné vzdálenosti tak, aby vzniklo poutko.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, video podcast, tipy a triky můžete sledovat:

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..