Šátek Lopesan

2.9.2022

V dnešním video návodu si uháčkujeme půlkruhový šátek z duhovky Design Yarn od Hravá Klubka.

Design Yarn České Švýcarsko je klubíčko třínitka, 50% akryl a 50% bavlna, má 1000m a 200g. Limitovaná edice České Švýcarsko I. a II. byl charitativní projekt na podporu požárem zasaženého Hřenska. Nákupem klubíčka jsme každá přispěla 200 Kč na transparentní účet. Stejným způsobem probíhal projekt Pálava pro oblasti zasažené tornádem nebo Ukrajina ke zvládnutí první uprchlické vlny. Celkem bylo k dispozici více než 250 kusů klubíček vyrobených podle fotografií Českého Švýcarska a limitky byly hned pryč. Měla jsem štěstí a klubíčka na www.hravaklubka.cz ulovila.

Článek o projektu a ukázka klubíček zde, video z rozbalování balíčku naleznete zde. POZOR! E-shop má do 22.9.2022 stěhování, takže klubíčka můžete objednávat znovu po tomto datu.

No a protože mě čekal desetihodinový let na dovolenou, vzala jsem si klubíčko s sebou do letadla. Až na letišti vznikl nápad na šátek do půlkruhu a hledala jsem inspiraci na Pinterestu. Ta přišla v podobě nákresu na háčkovaný deštník a křížkovou výšivku. Takže jsem vše zkombinovala a vznikl základ pro tento šátek. Na dovolené jsme bydleli v krásném hotelu s názvem Lopesan. I když času moc nebylo, pár řad jsem na dovolené zvládla. No a název hotelu dal název šátku.

Háčky jsem si do letadla vzala dva. Jeden se silikonovou ručkou a kovovým koncem (oranžový) a druhý celý plastový (zelená ručka, šedý háček). Jednalo se o charterový let společnosti Lott a s háčkem nebyl ani na jedné kontrole problém. Do podpalubí jsem si ale vzala pro jistotu další háček č. 3 pro případ, že by mi oba háčky kontrola zabavila. Nechtěla jsem se připravit o možnost háčkovat i v cílové destinaci. Také nákres/návod doporučuji vytisknout nebo si uložit printscreen do mobilu. V letadle jste totiž bez připojení, tj. bez signálu a dosahu na požadované sítě.

Co se týče šátku, skládá se ze dvou krajních výsečí s jakoby polovinou vzoru, tří plnohodnotných vzorů růží a 4 „rohů“ šátku. Navíc i nejdelší strana má svůj ozdobný lem, který se háčkuje hned na začátku a konci řady. Nejdelší strana není vyloženě rovná, mírně se stáčí do půl kruhu. Pokud se Vám šátek vlní po vnější straně, je potřeba upravit přidávání v „rozích“ šátku. Řady v rozích se opakují tři. POZOR! filetové čtverečky přidáváme jen v „rozích“ (4x) , začátek a konec řady je stále stejný! Pokud vnější strana šátku táhne, přidáváme v rohu více, pokud se strana vlní, opakujeme poslední rozšíření v rohu. Tím však docílíte jiného počtu filetových čtverečků než je v návodu a musíte upravit vzor puntíků a krajkový vzor-lem.

Co se týče vzoru, začínáme půlkruhovým středem. Na něj navazuje vzor č. 1 se vzorem květin-růží filetovou technikou. Dále navazuje vzor č. 2 se vzorem puntíků filetovou technikou a končíme vzorem č. 3 krajkový lem. Video je zpracováno pro půlkruhový střed, dále ukázka, jak háčkovat filetové vzory a rohy šátku, puntíkovou část, a pak krajkový lem. Pro háčkování vzoru růží doporučuji vytisknout nákres pod tímto návodem, pomáhat si pravítkem a odškrtávat řady.

Šátek nosíme přehozený přes ramena v kombinaci se sponou nebo ho motáme kolem krku. Šátek unosíme celoročně jak na lehké letní šaty tak zachumlaný na kabátu.

Klubíčka podle vlastního nápadu nebo již předchystaná zakoupíte na HravaKlubka.cz. Ukázku klubíček v rozbalování můžete shlédnout zde a článek o paní majitelce e-shopu si můžete přečíst zde. Jak Design Yarn vypadají ve výrobku se můžete podívat na tyto video návody:

Věřím, že se Vám šátek povede a udělá Vám radost. Pokud máte chuť se podělit a pochlubit se šátkem Lopesan podle tohoto návodu, prosím přidávejte fotečky v naší FB skupince Krampolinka zde nebo s #sateklopesan na Instagramu. Moc děkuji, že sdílíte zkušenosti a že si radíte navzájem.

Šátek Lopesan
Materiál: duhovka Design Yarn
Spotřeba: 1000 metrů třínitka na tuto velikost
Háček: 3 mm
Rozměry: 62 cm výška středu, 152 cm délka šátku
Dále potřebujeme: jehla s velkým ouškem, kožený štítek, 4 x označovače

Použitý vzor:
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhé sloupky
Pecička – 5xnahazovaný sloupek sháčkovaný do jednoho očka, ŘO
PO – pevné oko
DS – dlouhý sloupek
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
4/5NPDS – 4x/5x nahazovaný polodlouhý sloupek sháčkovaný do jednoho očka + ŘO
MK – magický kroužek

Postup:
Háčkujeme od magického kroužku po řadách tam, otočíme a háčkujeme zpět. Kraj šátku tvoří ozdobný lem. Náhrada za DS jsou 2 ŘO. Do „rohů“ šátku vložíme označovače. Prázdný filetový čtvereček tvoří DS a 2 ŘO. Plný filetový čtvereček tvoří 2 DS pod ŘO a DS do DS. Dva filetové čtverečky mají celkem 1+6 DS, tři filetové čtverečky mají celkem 9+1 DS, čtyři filetové čtverečky mají celkem 12+1 DS. Nákres vzoru č. 1 naleznete pod textem.

Střed šátku, háček 3 mm
1. řada: Do MK háčkujeme 3 ŘO, DS-ŘO-2DS, 2 ŘO, 2DS-ŘO-2DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.
2. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, středový vzor ŘO, 2DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

3. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, středový vzor ŘO, 2DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO, 2DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO. V této řadě máme 3 sloupce vzoru a 2 x krajový vzor.
4. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, středový vzor ŘO,  2DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO, pozor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO, 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO, 2DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO. V této řadě máme 5 sloupců vzoru a 2 x krajový vzor.

5. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO, středový vzor ŘO přeskočíme a háčkujeme DS do DS, DS do DS, 2 DS pod ŘO mezi DS, DS do DS, DS do DS, ŘO přeskočíme a háčkujeme DS do DS, DS do DS, 2 DS pod ŘO mezi DS, DS do DS, DS do DS, pozor DS pod ŘO, dále DS do DS, DS do DS, DS pod ŘO mezi DS, DS do DS, DS do DS, DS pod ŘO. Dále doháčkujeme DS do DS, DS do DS, 2 DS pod ŘO mezi DS, ŘO přeskočíme, DS do DS, DS do DS, 2 DS pod ŘO mezi DS, ŘO přeskočíme a uháčkujeme ŘO. Krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO. V této řadě máme 31 DS a 2x krajový vzor.

6. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO. Středový vzor DS do DS, DS do DS, 2 ŘO, jeden sloupek přeskočíme, do následujícího háčkujeme DS, 2 ŘO, dva sloupky přeskočíme a do třetího háčkujeme DS-ŘO-DS, 2 ŘO, dva sloupky přeskočíme, do třetího háčkujeme DS, 2 ŘO, dva sloupky přeskočíme, do třetího háčkujeme DS-ŘO-DS, 2 ŘO, dva sloupky přeskočíme, do třetího háčkujeme DS, 2 ŘO, dva sloupky přeskočíme, do třetího háčkujeme DS-ŘO-DS, 2 ŘO, dva sloupky přeskočíme, do třetího háčkujeme DS, 2 ŘO, dva sloupky přeskočíme, do třetího háčkujeme DS-ŘO-DS, 2 ŘO, dva sloupky přeskočíme, do třetího háčkujeme DS, 2 ŘO,  jeden sloupek přeskočíme a končíme DS do DS, DS do DS, ŘO. Krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO. V této řadě máme základ pro 14 filetových čtverečků.

7. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO. Středový vzor DS do DS, DS do DS. Dále háčkujeme schéma 2 ŘO, 2DS do DS, 2 ŘO, DS do DS, 2 ŘO, DS do DS. Opakujeme schéma do konce řady. Řadu končíme DS do DS, DS do DS, ŘO. Krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO. V této řadě máme základ pro 19 filetových čtverečků.

8. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO. Středový vzor DS do DS, DS do DS. Dále háčkujeme v celé řadě prázdné filetové čtverečky, tj. DS, 2 ŘO. Řadu končíme DS do DS, DS do DS, ŘO. Krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO. V této řadě máme základ pro 19 filetových čtverečků.

Filetový vzor růže, háček 3 mm
9. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO. Středový vzor DS do DS, DS do DS. Výseč 1: prázdný filetový, plný filetový, prázdý filetový čtvereček. Základ pro roh, tj. 2 ŘO-DS pod ŘO – 2 ŘO. Výseč 2: prázdný filetový, plný filetový, prázdný filetový čtvereček. Základ pro roh, tj. 2 ŘO-DS pod ŘO – 2 ŘO. Výseč 3: prázdný filetový, plný filetový, prázdný filetový čtvereček. Základ pro roh, tj. 2 ŘO-DS pod ŘO – 2 ŘO. Výseč 4: prázdný filetový, plný filetový, prázdný filetový čtvereček. Základ pro roh, tj. 2 ŘO-DS pod ŘO – 2 ŘO. Výseč 5: prázdný filetový, plný filetový, prázdný filetový čtvereček. Řadu končíme DS do DS, DS do DS, ŘO. Krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

10. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO. Středový vzor DS do DS, DS do DS. Výseč 1: plný filetový, prázdný viletový, plný filetový, prázdný filetový čtvereček. Roh: 2 DS do DS, který jsme háčkovali pod ŘO! Výseč 2: prázdný, plný, prázdný, plný, prázdný filetový čtvereček. Roh: 2 DS do DS, který jsme háčkovali pod ŘO! Výseč 3: prázdný, plný, prázdný, plný, prázdný filetový čtvereček. Roh: 2 DS do DS, který jsme háčkovali pod ŘO! Výseč 4: prázdný, plný, prázdný, plný, prázdný filetový čtvereček. Roh: 2 DS do DS, který jsme háčkovali pod ŘO! Výseč 5: prázdný, plný, prázdný, plný filetový čtvereček. Řadu končíme DS do DS, DS do DS, ŘO. Krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

11. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO. Středový vzor DS do DS, DS do DS. Výseč 1: prázdný, plný, prázdný, prázdný filetový čtvereček. Roh: DS do DS, ŘO, DS mezi dva DS z předchozí řady, ŘO, DS do DS. Výseč 2: prázdný, prázdný, plný, prázdný, prázdný filetový čtvereček. Roh: DS do DS, ŘO, DS mezi dva DS z předchozí řady, ŘO, DS do DS. Výseč 3: prázdný, prázdný, plný, prázdný, prázdný filetový čtvereček. Roh: DS do DS, ŘO, DS mezi dva DS z předchozí řady, ŘO, DS do DS.  Výseč 4: prázdný, prázdný, plný, prázdný, prázdný filetový čtvereček. Roh: DS do DS, ŘO, DS mezi dva DS z předchozí řady, ŘO, DS do DS.  Výseč 5: prázdný, prázdný, plný, prázdný filetový čtvereček.

Řadu končíme DS do DS, DS do DS, ŘO. Krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

12. řada: krajový vzor 3 ŘO, DS pod ŘO-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, ŘO. Středový vzor DS do DS, DS do DS. Výseč 1: plný, prázdný, plný, prázdný, prázdný. Roh: zde háčkujeme pouze DS do DS, vložíme sem označovač, jelikož bychom mohli tento „roh“ v příští řadě opomenout rozšířit. Výseč 2: prázdný, prázdný, plný, prázdný, plný, prázdný, prázdný filetový čtvereček. Roh: zde háčkujeme pouze DS do DS, vložíme sem označovač, jelikož bychom mohli tento „roh“ v příští řadě opomenout rozšířit. Výseč 3: prázdný, prázdný, plný, prázdný, plný, prázdný, prázdný filetový čtvereček. Roh: zde háčkujeme pouze DS do DS, vložíme sem označovač, jelikož bychom mohli tento „roh“ v příští řadě opomenout rozšířit.

Výseč 4: prázdný, prázdný, plný, prázdný, plný, prázdný, prázdný filetový čtvereček. Roh: zde háčkujeme pouze DS do DS, vložíme sem označovač, jelikož bychom mohli tento „roh“ v příští řadě opomenout rozšířit. Výseč 5: prázdný, prázdný, plný, prázdný, plný filetový čtvereček. Řadu končíme DS do DS, DS do DS, ŘO. Krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

Pozn. Šátek se skládá z pěti výsečí – první poloviny vzoru, tří plných výsečí a končí polovinou vzoru růží. POZOR! na zrcadlové opakování vzoru v jednotlivých cípech, především na začátku a konci řady!

13. – 53. řada: viz nákres růže. Vždy na začátku háčkujeme krajový vzor, tj. 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS, ŘO. Středový vzor vždy začíná na dva DS, které nejsou součástí vzoru růží. „Rohy“ šátku háčkujeme podle nákresu a slouží k přidávání jednotlivých filetových čtverečků. Na konci řady háčkujeme opět dva krajové DS, které nejsou součástí vzoru růží a ŘO. Řadu končíme krajovým vzorem 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO. ROHY řadě č. 37 opakujeme totožně jako v řadě 36. 

Pozn. Pokud se práce vlní, zopakujeme poslední řadu háčkování „rohu“, tj. zachováme v rozích počet filetových čtverečků. Pokud řada tzv. táhne, přidáváme v rohu více filetových čtverečků, tj. jakoby jednu řadu rohu přeskočíme. DOPORUČUJI spíše než upravovat počet filetových čtverečků v rozích, v případě vlnění/táhnutí šátku zvolit jinou velikost háčku (každá utahujeme jinak). POZOR! Sama jsem zachovala jednu řadu rohu v řadě č. 37. Díky tomu mám v poslední řadě jiný počet filetových čtverečků a tedy i počet dlouhých sloupků. Doporučuji držet se návodu, ať nemusíte přepočítávat krajkový vzor na konci šátku.

Filetový vzor puntíky, háček 3 mm
54. – 56. řada: krajový vzor tj. 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS, ŘO. Středový vzor háčkujeme DS do DS, DS do DS a dále navazují prázdné filetové čtverečky. Na konci středového vzoru háčkujeme DS do DS, DS do DS a ŘO. Řadu končíme krajovým vzorem 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

57. řada: krajový vzor tj. 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS, ŘO. Středový vzor háčkujeme DS do DS, DS do DS. Do každého šestého filetového čtverečku háčkujeme DS do DS, ŘO, 5xnahazovaný polodlouhý sloupek, ŘO a DS do DS. Opakujeme do konce středového vzoru. V „rozích“ přidáváme podle nákresu jak se vzor jeví. Na konci středového vzoru háčkujeme DS do DS, DS do DS a ŘO. Řadu končíme krajovým vzorem 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

58. řada: krajový vzor tj. 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS, ŘO. Středový vzor háčkujeme DS do DS, DS do DS a dále navazují prázdné filetové čtverečky. Nad plnými filetovými čtverečky háčkujeme DS do DS, 2 ŘO a DS do DS. V „rozích“ přidáváme podle nákresu jak se vzor jeví. Na konci středového vzoru háčkujeme DS do DS, DS do DS a ŘO. Řadu končíme krajovým vzorem 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

59. řada: krajový vzor tj. 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS, ŘO. Středový vzor háčkujeme DS do DS, DS do DS. Na začátku řady do čtvrtého dále do každého šestého filetového čtverečku háčkujeme DS do DS, ŘO, 5xnahazovaný polodlouhý sloupek, ŘO a DS do DS. Opakujeme do konce středového vzoru. V „rozích“ přidáváme podle nákresu jak se vzor jeví. Puntíky by měly vycházet šachovnicově oproti 56-té řadě. Na konci středového vzoru háčkujeme DS do DS, DS do DS a ŘO. Řadu končíme krajovým vzorem 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

60. řada: krajový vzor tj. 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS, ŘO. Středový vzor háčkujeme DS do DS, DS do DS a dále navazují prázdné filetové čtverečky. Nad plnými filetovými čtverečky háčkujeme DS do DS, 2 ŘO a DS do DS. V „rozích“ přidáváme podle nákresu jak se vzor jeví. Na konci středového vzoru háčkujeme DS do DS, DS do DS a ŘO. Řadu končíme krajovým vzorem 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

61. řada: krajový vzor tj. 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS, ŘO. Středový vzor háčkujeme DS do DS, DS do DS. Do každého šestého filetového čtverečku háčkujeme DS do DS, ŘO, 5xnahazovaný polodlouhý sloupek, ŘO a DS do DS. Opakujeme do konce středového vzoru. V „rozích“ přidáváme podle nákresu jak se vzor jeví. Na konci středového vzoru háčkujeme DS do DS, DS do DS a ŘO. Řadu končíme krajovým vzorem 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

62. – 64. řada: krajový vzor tj. 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS, ŘO. Středový vzor háčkujeme DS do DS, DS do DS a dále navazují prázdné filetové čtverečky. Nad plnými filetovými čtverečky háčkujeme DS do DS, 2 ŘO a DS do DS. V „rozích“ přidáváme podle nákresu jak se vzor jeví. Na konci středového vzoru háčkujeme DS do DS, DS do DS a ŘO. Řadu končíme krajovým vzorem 2DS-ŘO-2DS pod ŘO mezi DS, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

Krajkový vzor – lem šátku, háček 3 mm
65. řada: krajový vzor 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS. Dále háčkujeme plné filetové čtverečky, tj. 2 DS pod ŘO a DS do DS. V „rohu“ šátku háčkujeme DS do DS, 3 DS mezi DS do mezery, DS do DS. Řadu končíme DS do DS, DS do DS, ŘO a krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO, otočíme, ŘO a PO pod ŘO. V řadě máme 71 DS včetně krajových – 3 DS v rohu – 130 DS – 3 DS v rohu – 130 DS – 3 DS v rohu – 130 DS – 3 DS v rohu 71 DS včetně krajových. Celkem 544 DS, tj. počet ok dělitelný 17-ti + 13 ok na poslední opakování + 4 krajové DS.

Pozn. Dále se v krajkovém vzoru – lemu JIŽ NEHÁČKUJÍ ROHY! Pokud jste v průběhu háčkování vzoru růží neopakovali jednu řadu v rohu nebo naopak jste v rozích rozšiřovali podle toho, jak se práce jevila, je v řadě 64 potřeba srovnat počet DS na počet ok dělitelný 17-ti oky a k počtu připočíst 13 ok (1/2 vzoru). 4 krajové DS jsou volitelné!

66. řada: krajový vzor 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS. Dále háčkujeme VZOR, tj. DS do tří následujících DS, 4 ŘO, KS do čtvrtého očka, 4 ŘO a do čtvrtého očka háčkujeme DS, dále DS do DS, DS do DS. Dále háčkujeme 5 ŘO a od pátého sloupku opakujeme vzor. Vzor se opakuje na 17-ti očkách a na konci Vám zůstane 13 ok na 1/2 vzoru. Řada končí DS do DS, DS do DS, ŘO a krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

Pozn. Na začátku a konci řady máme vedle sebe 5 DS a to je v pořádku.

67. řada: krajový vzor 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS. Dále háčkujeme VZOR, tj. DS do tří následujících DS, 2 ŘO, KS pod ŘO, 2 ŘO, KS pod ŘO, 2 ŘO a DS do tří následujících DS. Dále háčkujeme 2 ŘO, DS-3ŘO-DS pod ŘO, 2 ŘO. Následuje vzor, který opakujeme do konce řady. Řada končí DS do DS, DS do DS, ŘO a krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.
68. řada: krajový vzor 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS. Dále háčkujeme VZOR, tj. DS do tří následujících DS, 3 ŘO, KS pod ŘO, 3 ŘO, DS do tří následujících DS. Dále háčkujeme 2 ŘO, 7 DS pod ŘO mezi DS, 2 ŘO. Následuje vzor, který opakujeme do konce řady. Řada končí DS do DS, DS do DS, ŘO a krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.

69. řada: krajový vzor 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS. Dále háčkujeme VZOR, tj. DS do tří následujících DS, ŘO, DS do tří následujících DS. Dále háčkujeme 2 ŘO, DS do DS a ŘO (7x), 2 ŘO. Následuje vzor, který opakujeme do konce řady. Řada končí DS do DS, DS do DS, ŘO a krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO, otočíme, ŘO a PO pod ŘO.
70. řada: krajový vzor 2 ŘO, DS-ŘO-2DS pod ŘO, ŘO, DS do DS, DS do DS. Dále háčkujeme VZOR, tj. háček vedeme do prvního, třetího, čtvrtého a šestého sloupku, uháčkujeme vždy polovinu DS a všechna očka na háčku sháčkujeme do jednoho oka, 3 ŘO a pod ŘO mezi sloupky háčkujeme 4xnahazovaný PDS, 2 ŘO. Řada končí DS do DS, DS do DS, ŘO a krajový vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO, přízi ukončíme.

Pozn. Počet řetízkových ok přizpůsobíme vlastnímu utahování a práci. Pokud se kraj spíše vlní, háčkujeme méně ŘO, pokud je spíše napnutý, háčkujeme více ŘO. Po každé řadě mírně prsty vytáhneme vznikající cípy. Tím si práce hezky sedne a sloupky se srovnají.

Dokončení
Volné konce zapošijeme, šátek můžeme dozdobit štítkem nebo střapci.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

12 Comments

 • Reply Duhová klubka Makronky do krabičky - www.krampolinka.cz 4.1.2023 at 21:12

  […] Půlkruhový šátek Lopesan  […]

 • Reply Šálo šátek Hravá Klubka - www.krampolinka.cz 9.2.2023 at 13:33

  […] Půlkruhový šátek Lopesan  […]

 • Reply Šálo šátek Design Yarn - www.krampolinka.cz 2.4.2023 at 18:36

  […] dva typy klubíček. Z prvního jsme si uháčkovali půlkruhový šátek Lopesan, video návod zde. No a na toto klubíčko došlo právě teď a vytvoříme si trendy šálo šátek, který […]

 • Reply Desing Yarn Vasanta a Nebe - www.krampolinka.cz 7.4.2023 at 13:55

  […] Půlkruhový šátek Lopesan  […]

 • Reply Svetřík NEBE - www.krampolinka.cz 24.6.2023 at 19:09

  […] Půlkruhový šátek Lopesan […]

 • Reply Háčkované šaty Vasanta 6.9.2023 at 19:40

  […] Půlkruhový šátek Lopesan […]

 • Reply Deka čtyři roční období Hravá klubka - www.krampolinka.cz 15.10.2023 at 17:44

  […] Půlkruhový šátek Lopesan […]

 • Reply Podcast z obchůdku Hravá klubka - www.krampolinka.cz 17.10.2023 at 18:53

  […] Půlkruhový šátek Lopesan […]

 • Reply Háčkovaná šiška Drahokam - www.krampolinka.cz 5.12.2023 at 16:42

  […] Půlkruhový šátek Lopesan […]

 • Reply Háčkovaný stromeček Design Yarn - www.krampolinka.cz 9.12.2023 at 19:16

  […] Půlkruhový šátek Lopesan […]

 • Reply Háčkovaná baňka Hravá klubka - www.krampolinka.cz 16.12.2023 at 17:32

  […] Půlkruhový šátek Lopesan […]

 • Reply Háčkovaný svetřík čtyřka pro malé slečny - www.krampolinka.cz 22.12.2023 at 17:20

  […] Půlkruhový šátek Lopesan […]

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..