Baňka Hravá klubka

16.12.2023

V dnešním video návodu si uháčkujeme neobvyklou vánoční baňku z klubíček Makronky nebo Drahokam od Hravá klubka.

Hravá klubka DRAHOKAM je krabička se čtyřmi duhovými klubíčky v různých nejen vánočních odstínech. Jedná se o nitku bavlny, nitku akrylu, matnou viskózovou nitku a lurexovou nitku. Kombinace v síle dvojnitky je naprosto unikátní a vzhled sluší nejen vánočnímu tvoření. Lze využít na háčkování slavnostních halenek, topíků, šatiček, nadýchaných lehkých sukýnek či šatů. Pokud budete háčkovat z Drahokamů, je potřeba přizpůsobit návod, jelikož je příze tenčí než ta, kterou používám ve videu. Klubíčka Drahokamy od Hravá klubka naleznete zde a růžová kolekce je zde.

Hravá klubka MAKRONKY je krabička ze čtyřmi duhovými klubíčky 50g/250m, v síle třínitky s přidanou viskózovou nebo lurexovou nitkou. Celkový návin je 1000 metrů. Z této krabičky jsme si uháčkovali třeba svetřík Nebe, odkaz viz níže. Z této příze jsem háčkovala vánoční baňku. Hravá klubka Makronky naleznete zde. Dobrá zpráva je, že si můžete koupit také každé klubíčko zvlášť v různých návinech.

VIDEO NÁVOD

  • Co se týče vánoční koule, jak se u nás říká baňky, budeme potřebovat plastový plochý korpus šířka 8 cm. Ten svůj jsem pořídila na Joom, ale věřím, že naleznete i v Teddi nebo v jiných obchůdcích s podobným zaměřením. Háčkujeme do magického kroužku od vrchní části – stříbný vršek se zavěšením až po úplně stažení v dolní části. Háčkujeme rovnou na plastovém korpusu. Proto tento návod doporučuji mírně pokročilejším. Háčkujeme dokola, ale ukončujeme řady pevným okem. Dá se říct, že se vzor opakuje na přední a zadní straně ozdoby.
  • Co se týče vzoru, budeme háčkovat dlouhý sloupek, řetízkové očko, krátký sloupek a pevné oko. Nic složitého to není, jen si zvyknout na fakt, že háčkujeme rovnou na ozdobu. Pod textem naleznete grafický nákres jedné strany vzoru.

TIPY PRO VÁS:
Věřím, že tento typ ozdoby bude krásný v jakékoliv barvě, ale slavnostní ráz dodává lurexová nitka nebo viskóza.

A co jsme si ještě uháčkovali z duhových klubíček Hravá klubka?

Ať se Vám baňka Hravá klubka podaří. Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s háčkováním baňky Hravá klubka? Fotečky vkládejte prosím do SKUPINKY KRAMPOLINKA na FB . Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #bankahravaklubka.

BAŇKA HRAVÁ KLUBKA
Příze: duhové klubíčko s lurexem a viskózou, třeba Makronky od Hravá klubka
Spotřeba: jedno klubíčko 50g
Háček: 2 mm
Jehla s ouškem, plastová plochá vánoční ozdoba
Časový rozpočet: cca 60 minut
Pro mírně pokročilé

KS – krátký sloupek
MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko

Baňka, 2 mm
1. řada: necháme si dostatečně volný magický kroužek (budeme ho nasazovat na široké hrdlo baňky). Do magického kroužku háčkujeme 2 ŘO místo DS, ŘO. Dále 19 x DS a ŘO. Končíme PO. Nasadíme na ozdobu. Pomocí PO se posuneme pod ŘO.

Tip: pokud umíte háčkovat do velkého magického kroužku a nestahovat ho, můžete až do 5-té řady háčkovat bez ozdoby, poté můžete nasadit.
2. řada: 2 ŘO místo DS, DS pod ŘO, ŘO, 2 DS (boční vzor). Vynecháme čtyři mezery, 5 ŘO a do páté mezery háčkujeme střed vzoru DS-ŘO (5x). Dále 5 ŘO, vynecháme čtyři mezery a do páté háčkujeme boční vzor 2DS-ŘO-2DS. Vynecháme čtyři mezery, 5 ŘO a do páté mezery háčkujeme střed vzoru DS-ŘO (5x). Dále 5 ŘO, vynecháme čtyři mezery a končíme PO. Pomocí PO se posuneme pod ŘO.

3. řada: 2 ŘO místo DS, DS pod ŘO, ŘO, 2 DS (boční vzor). 3 ŘO, KS pod oblouk z pěti ŘO, 3 ŘO. Středový vzor je KS pod ŘO-3 ŘO, KS pod ŘO-3 ŘO, KS pod ŘO-3ŘO, KS pod ŘO, 3 ŘO a KS pod oblouk z pěti ŘO, 3 ŘO. Boční vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO z předchozí řady. Protější stranu zrcadlíme. Řadu končíme PO.

4. řada: 2 ŘO místo DS, DS pod ŘO, ŘO, 2 DS (boční vzor). 7 ŘO, KS pod ŘO, 3 ŘO. Středový vzor je KS pod ŘO-3 ŘO, KS pod ŘO-3 ŘO, KS pod ŘO-3ŘO, KS pod ŘO a 7 ŘO. Boční vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO z předchozí řady. Protější stranu zrcadlíme. Řadu končíme PO.

5. řada: 2 ŘO místo DS, DS pod ŘO, ŘO, 2 DS (boční vzor). 4 ŘO, KS pod oblouk ze sedmi ŘO, 4 ŘO. Středový vzor je KS pod ŘO-3 ŘO, KS pod ŘO-3 ŘO, KS pod ŘO-3ŘO, KS pod ŘO-4 ŘO, KS pod oblouk ze sedmi ŘO, 4 ŘO. Boční vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO z předchozí řady. Protější stranu zrcadlíme. Řadu končíme PO.

6. řada: 2 ŘO místo DS, DS pod ŘO, ŘO, 2 DS (boční vzor). 7 ŘO, KS pod ŘO ve středovém vzoru – 3 ŘO, KS pod ŘO-3 ŘO, KS pod ŘO, 7 ŘO. Boční vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO z předchozí řady. Protější stranu zrcadlíme. Řadu končíme PO.

7. řada: 2 ŘO místo DS, DS pod ŘO, ŘO, 2 DS (boční vzor). 3 ŘO, KS pod oblouk ze sedmi ŘO, 3 ŘO. Středový vzor je KS pod ŘO-3 ŘO, KS pod ŘO-3 ŘO a KS pod oblouk ze sedmi ŘO, 3 ŘO. Boční vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO z předchozí řady. Protější stranu zrcadlíme. Řadu končíme PO.

8. řada: 2 ŘO místo DS, DS pod ŘO, ŘO, 2 DS (boční vzor). 2 ŘO. Do KS háčkujeme 2DS-ŘO-2DS. 2 ŘO, KS pod ŘO, 2 ŘO. Do KS háčkujeme 2DS-ŘO-2DS, 2 ŘO. Boční vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO z předchozí řady. Protější stranu zrcadlíme. Řadu končíme PO.

9. řada: 2 ŘO místo DS, DS pod ŘO, ŘO, 2 DS (boční vzor). Pod ŘO mezi DS z předchozí řady háčkujeme 2DS-ŘO-2DS. Do KS háčkujeme 2DS-ŘO-2DS. Pod ŘO mezi DS z předchozí řady háčkujeme 2DS-ŘO-2DS. Boční vzor 2DS-ŘO-2DS pod ŘO z předchozí řady. Protější stranu zrcadlíme. Řadu končíme PO.

10. řada: 2 ŘO, ŘO, DS pod ŘO (boční vzor). Pod ŘO háčkujeme DS-ŘO-DS (3x). Boční vzor DS-ŘO-DS. Protější stranu zrcadlíme. Řadu končíme PO.

11. řada: 2 ŘO místo DS. Pod každé ŘO háčkujeme jeden DS. Končíme PO. Přízi ukončíme, zbylý otvor zašijeme.

Dokončení
Zapošijeme volný konec.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, video podcast, tipy a triky můžete sledovat:

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..