Adventní kalendář 2022

24.12.2022

Adventní kalendář 2022 Krampolinka plný háčko dobrot a tvoření na každý den. Pojďte si otevřít virtuální okénka. Každý den až do Štědrého dne!

ADVENTNÍ KALENDÁŘ

1. PROSINEC 

První den adventního kalendáře patří háčkované dečce na stůl. Video návod na DEČKU MOONLIGHT naleznete zde. a dečku jsem použila přízi Vlna Hep Moonlight, kterou pořídíte v pestré škále barev třeba na MojeGalanterka.cz.

Když jsem se kdysi dávno učila háčkovat, háčkované dečky byl můj cíl. Babička měla ubrusy a ubrousky krásně na stole a s láskou je pravidelně vyměňovala za ještě krásnější. Doma jsme vždy mívali háčkovaný ubrus nebo dečku v obývacím pokoji a háčkovaná dečka krásně zútulnila interiér. Mívala jsem takovou tradici, že jsem vždy o štědrém dnu uháčkovala jeden malý ubrus.

Když jsem plánovala tento kalendář, věděla jsem, že háčkovaná dečka nesmí chybět. Ačkoliv je na internetu dostupných spousta nákresů, tento jsem pro Vás vymyslela, abychom měli něco vlastního, unikátního. Dečka o průměru 55 cm je háčkovaná od středu filetovou technikou. Použila jsem háčkovaný motiv srdíček,  a ačkoliv to nebyl záměr, díky tomu, jak jsou boky sríček u sebe, vytvořila se ve středu dečky hvězda. Takže dvojité Vánoce.  Háčkujeme nejdříve kruh, poté doháčkujeme jednotlivé cípy a končíme lemem dečky. Ve videu si ukážeme, jak takovou dečku vypínám a škrobím. To se může hodit při háčkování třeba hvězdiček a vloček.

Věřím, že s videem tuto dečku MOONLIGHT zvládne i odvážný začátečník. My si tímto návodem otevřeme dveře do projektu do nového roku, který pro Vás chystám. Krásný den všem a posílám vánoční náladu do vánočního tvoření.

2. PROSINEC

Ve druhém adventním okénku máme “něco na sebe”. Připravila jsem pro Vás video návod na háčkovanou SUKÝNKU LOFOTY. Sukýnku budeme háčkovat do pletené gumy a použijeme oblíbený véčkový vzorek. Díky tomu vynine jak samovzorovací efekt příze Vlna Hep Lofoty, tak je vzorek hezky hustý, neprosvítá a současně v kombinaci s materiálem je sukýnka krásně teploučká.

Sukýnka je zpracovaná na velikost 42-44, spotřeba jsou tři klubíčka Vlna Hep Lofoty, 100g/420m, 75% vlna superwash a 25% polyamid. Ač se jedná o přízi ponožkovou, zdá se mi jemnější a na sukýnku naprosto super. Mám odzkoušeno na sobě. Co se týče gumy, pátrejte po položce guma pletená, šíře 5 cm. Kupovala jsem na Bubulákovo, Klubíčka od Srdíčka, Pro Háčkování, Příze Alize, Salesmall. Určitě NE tutu pásek. Je tenčí a sukýnku pro dospělého tohoto typu by v pase neudržel. Pohodové háčkování, ať můžete do nového roku vykročit v novém outfitu.

Již dnes bych ráda pozvala na ONLINE STREAM Povídání u klubíčka #51. Tentokrát mám pro Vás hromadu překvapení od PrimaPrize.cz a skvělou vychytávku od Joom.com. Právě běží SLEVA na nákup zboží na e-shopu Primaprize.cz. Stačí zadat kód 133-KRAMPOLINKA a do 4.12. 2022 do půlnoci můžete nakupovat klubíčka s 5% SLEVOU! Takže hurá na nákupy! (sleva se nevztahuje na zboží s akční cenou a zboží v doprodeji)

Krásný den všem.

3. PROSINEC

Kulíšek s unisex vzorem, který bude slušet pánům, dámám i dětěm. Dnes mám pro Vás video návod na háčkovaný KULICH CAMEL HAIR. Když mrknete na strukturu vzoru, na první pohled vypadá jako pletený, ale není. Kulíšek je háčkovaný od spodního lemu, takže můžete přizpůsobit velikost na jakoukoliv hlavičku. Potřebujeme jen počet řad dělitelný počtem čtyři. A pak jde vše jak po másle. Střídáme přední a zadní reliéfní sloupky a vznikne tento typ parádního vzorečku.

Kulich jsem původně zamýšlela pouze pro pány, a to i díky velmi luxusní přízi italského výrobce Lana Gatto. Jedná se o novinku Camel Hair, což je směs 60% jemné merino a 40% velbloudí srsti. Příze je velice jemná, nadýchaná a hřeje. Jestli chcete překvapit svého chlapa pod stromečkem a ještě k tomu zapojit svou vášeň pro háček, tak s tímto kulíškem nešlápnete vedle. Přízi zakoupíte na Propleta.cz, a protože budou Vánoce, až do 15. prosince 2022 můžete přízi Lana Gatto Camel Hair pořídit s 15% SLEVOU! Cena je pro Vás rovnou snížena, takže nepotřebujete žádný kód. Neváhejte dlouho. Lana Gatto Camel Hair je opravdu exklusivní, není jinde k mání za tuto super cenu a máte super příležitost si vyzkoušet jemného “velblouda” na háčku.

Jo a když přidáte obří bambuli, třeba z Joom, tak se můžete rozmazlit a máte parádní zimní kulíšek i pro sebe.

Pohodové dárkování a těším se zítra při online vysílání v 10:00 hodin na YT ve streamu Povídání u kubíčka.

4. PROSINEC

Je druhá adventní neděle a v našem adventním kalendáři otevíráme virutální okénko s video návodem na háčkovaný VĚNEČEK MOONLIGHT. Věneček slouží jako dekorace do okna, na dveře nebo jako milý dárek pro kolegyni.

Budeme háčkovat na šperkovou obruč průměr 12 cm od Ceske-koralky.cz. Při nákupu na e-shopu České Korálky obdržíte k objednávce malý dáreček. Na věneček jsem použila přízi Vlna Hep Moonlight, kterou pořídíte v oblíbeném e-shopu. Celkový průměr věnečku je 23 cm a věřím, že s videem věneček zvládne i mírně pokročilý začátečník.

V 10:00 hodin se dnes můžeme potkat v online streamu na YT Krampolinka Povídání u klubíčka #51, kde si společně rozbalíme balíček s klubíčky od PrimaPrize.cz a Joom.com. Dnes odpoledne také vylosuji soutěž o 4 balíčky klubíček Vlna Hep Tulip. Soutěže běží na mém Instagramu a ve FB skupince Krampolinka. Po vylosování si na Instagramu dáme soutěž o Pletací mlýnek Sentro, 48 jehel od Joom.com, ať máte hezkého Ježíška.

Těším se na Vás v online na YT.

PS: Připomínám, že právě běží SLEVA na nákup zboží na e-shopu Primaprize.cz. Stačí zadat kód 133-KRAMPOLINKA a do 4.12. 2022 do půlnoci můžete nakupovat klubíčka s 5% SLEVOU! Takže hurá na nákupy! (sleva se nevztahuje na zboží s akční cenou a zboží v doprodeji)

5. PROSINEC

V dnešním video návodu si uháčkujeme unisex kulíšek z příze Vlna Hep Nepál nebo Vlna Hep Nepál Ombre. Díky zvolenému vzhledu vzoru jsem ho pojmenovala KULICH NEPÁL GEO. Na tento kulíšek budeme potřebovat dvě kontrastní barvy. Osvědčila se mi tmavá barva Nepál Ombre a světlá barva Nepál. Budeme háčkovat propichované krátké sloupky. Tento vzor je krásně hutný a připomíná pleteninu. Nejdříve uháčkujeme pružný lem čepice, na který vystavíme tělo kulichu. Kulíšek jde rychle od háčku a tento typ čepice bude slušet jak pánům, tak dámám či dětem. Bambuli jsem pořídila na Joom.

Klubíčka Vlna Hep Nepál nebo Vlna Hep Nepál Ombre pořídíte v oblíbeném e-shopu, třeba u Mojegalanterka.cz

Ať se kulíšky podaří. Věřím, že do Vánoc jich ještě pár stihnete.

Připomínám, že právě probíhá soutěž ve FB skupince o cestovní sadu na háčkování zde a soutěž na Instagramu o pletací mlýnek Sentro, 48 jehel zde.

6. PROSINEC

V dnešním okénku jsme si otevřeli video návod na háčkovaný KULICH NIKE. Zvláštností této čepice je, že vypadá jako pletená, ale přitom je háčkovaná. Naučíme se háčkovat propichované krátké sloupky na čepici, která je háčkovaná od magického kroužku. Ve videu si ukážeme, jak velká má být základní placka pro čepici a jakým způsobem si případně změřit počet konečných sloupců vzoru na který rozšiřovat, aby nám čepice pěkně sedla. Díky tomu si můžete tento video návod upravit na jakoukoliv velikost hlavy potřebujete. Video návod na kulich Nike je zde.

KULICH NIKE jsem háčkovala z parádní a luxusní italské příze Borgo de Pazzi NIKE, směs 50% vlny, 38% bambusu a 12% velbloudí srsti. Přadeno má 50 gramů a 110 metrů, je krásně nadýchané, hřejivé a nekouše. Ze tří přadének si uháčkujeme parádní kulich ČELENKU NIKE, která má stejný vzor. Přadénka NIKE pořídíte pouze v e-shopu Klubíčka od srdíčka.

Tento e-shop také motá vlastní duhovky. Letošním hitem jsou tajné duhovky s názvem ADVENTNÍ PŘEKVAPENÍ. Koupíte krabičku s víčkem a označením začátek a střed klubíčka, a do poslední minuty ani Ježíšek nebude vědět, jaká barevná kombinace na Vás čeká. Protože jsou duhovky Klubíčka od srdíčka vždycky luxusně sladěné, nešlápnete vedle. Navíc – Ti, kteří mají rádi úplné překvapení, mohou háčkovat přímo z uzavřené krabičky. Změnu barvičky zjistíte až u každého barevného přechodu po celou dobu háčkování. A tomu říkám parádní adrenalin.

Adventní překvapení tajné duhovky Klubíčka od srdíčka pořídíte zde v návinu 1000 a 1500 metrů, ve variantách bavlna/akryl a merino s mohérovou/hedvábnou nitkou. Adventní překvapení lze objednat do 15. prosince 2022. 

Ať se Vám dnešní kulíšek NIKE podaří. Věřím, že se s novou háčkovací technikou brzy skamarádíte a pletený vzhled vzoru Vás okouzlí stejně jako mne. No a pokud si chcete dopřát vlastního Ježíška, tak určitě zkuste duhovky Adventní překvapení.

7. PROSINEC

V dnešním adventním okénku nás čeká video návod na parádní OVERSIZE ŠÁLU BABY FOX, kterou si uháčkujeme z heboučké žinylky. Na šálu spotřebujeme 4 klubíčka tón v tónu nebo kontrastní barviče. Délka šály je krásných 214 cm a šířka 31 cm. Šálu háčkujeme po řadách tam a zpět a za jedno odpoledne máme hotovo. I když je vzoreček vzdušný, do šály se můžeme krásně zachumlat, takže nás zahřeje.

Šálu jsem háčkovala z příze BABY FOX, kterou nabízí Toptex.cz. A mám pro Vás skvělou nabídku! Až do neděle 11. prosince 2022 můžete žinylku Baby Fox (100g/120m, 100% polyester) pořídit za parádních 64 Kč místo 74 Kč. Kód zadávat nemusíte, vše je pro Vás nachystáno a ještě dostanete DÁREK!

Z příze Baby Fox jsme si vloni uháčkovali třeba capáčky Baby Fox. Celkově můžete z tohoto webu použít spousty video návodů na háčkované čepice, šátky či deky, na které se Baby Fox bez přepočítání vzorku parádně hodí.

Pohodové háčkování.

8. PROSINEC

V osmém okénku na nás vykoukne další video návod na parádní a teplý KULICH NEPÁL OMBRE. Pokud máte chuť vyzkoušet úplně jednoduchý copánkový vzor, je tento kulich pro Vás to pravé. Kulich háčkujeme od lemu na který vystavíme tělo kulíšku s jednoduchým křížením. Vzor jednoduchého copánku vynikne na jednobarevné světlejší nebo světlé ombre verzi příze. Stejný vzor jsem použila i na rychlou deku nebo na nákrčník.

Klubíčko Vlna Hep Nepál Ombre má 100g/190m a na kulíšek Vám stačí jediné klubko. Ze stejného materiálu jsme si již uháčkovali Kulich Nepál I. nebo Kulich Nepál Geo. Ať se kulíšek podaří. Ve video návodu naleznete dvě velikosti.

A víte co? Večer číhejte na NOVOU SOUTĚŽ s Vlna Hep o klubíčka Camilla. Zapojit se můžete ve FB skupince zde a na mém Instagramovém profilu zde. Losujeme vždy dva výherce balíčku po osmi klubíčcích Vlna Hep Camilla, a to v pondělí 12. prosince 2022 v průběhu dne. Nenechejte si utéct předposlední soutěž letošního roku!

9. PROSINEC

V devátem okénku otevíráme video návod na háčkovaný pánský KULICH SUPER SOFT. Kulich je háčkovaný od lemu a vzor je tak jednoduchý, že i začátečník tento kulíšek zvládne. Podobný vzoreček jsme vyzkoušeli na Kulišance Merino Soft pro miminko již v roce 2018.

Na tento kulich jsem zvolila italskou luxusní přízi LANA GATTO SUPER SOFT, 50g/125m, 100% jemné merino, které pořídíte na Propleta.cz. Na tuto dospělou velikost budou stačit dvě kubíčka tiptop. Příze Super Soft je úžasná na dotek a věřím, že bude slušet nejen pánům, ale i dětem. Navíc mám pro Vás SUPER AKCI. Lana Gatto Super Soft až do 15. prosince 2022 pořídíte s 15% SLEVOU. Nemusíte zadávat žádný kód, zkrátka jen pořídíte a vyzkoušíte lahodu na háčku.

Ať se kulíšky podaří.

PS: Chlubící vlákna ke každému novému video návodu nachystám do nového roku, abyste případně neprozradili Ježíškovy dárečky. A já se moc těším na Vaše výrobky podle video návodů z našeho adventního kalendáře.

10. PROSINEC

V dnešním okénku si otevřenem video návod na háčkovaný SVETŘÍK AIR pro miminka. Tento svetřík je velikost 62-68, 0-6 měsíců, a je perfektní od podzimu do jara. Svetřík je na rozepínání a má kapuci. Jedná se o jednoduchý střih i vzor. Začátek řady a celý díl stačí přiměřovat k větší mikince a svetřík jednoduše zvětšíte na požadovanou velikost. Budeme háčkovat rozšířený krátký sloupek za zadní nitku, takže na svetříku vznikne parádní plastický vzor.

Háčkovala jsem z novinkové příze Drops Air, klubíčko 50g/150m. Jedná se o směs jemné 65% alpaky, 28% polyamidu a 7% vlny, vše v krásných barvách. Je to nádherně měkké a nadýchané klubíčko a typově funguje jako péřová bunda, a to i přesto, že je příze tenká. Velkou výhodou je, že je výrobek lehoučký jako pírko a miminko je ve svetříku jako v bavlnce.  Spotřeba na svetřík je fantastická. Kdybych neháčkovala kapuci, tak mi stačí 2 klubíčka. Na celý svetřík jsem spotřebovala 2,5 klubíčka. Drops Air pořídíte za zvýhodněnou cenu u DameVlnu.cz. Ať se svetřík podaří a miminků přeji hodně zdravíčka.

MEGA SLEVA 40% na knihu VESELÁ HÁČKOVANÁ ZVÍŘÁTKA. Stačí skočit na Knihcentrum.cz, zadat kód: veselazviratka a pořídít vánoční dárek s fantastickou SLEVOU! Kód platí pouze dnes. Moc děkujeme Knihcentrum.cz a Bookmedia.cz za akci pouze pro nás!

11. PROSINEC

Přeji Vám krásnou třetí neděli a stejně tak jako minulý týden, nedělní okénko patří věnečkům. Dnes si spolu uháčkujeme trendy VĚNEČEK PATTY, který vyapdá jako pletený. Kouzlo spočívá v polodlouhém sloupku za druhou a třetí nitku a šmrnc dodá materiál Vlna Hep Patty, 100g/185 metrů, 98% premium akryl se 2% metalického polyesteru. Patty je krásně jemná a hlavně se parádně třpytí, což je u vánočních věnečků vyloženě výhoda.

Věneček tvoří polysterenový korpus o průměru 22 cm, který potáhneme uháčkovaným obdélníkem. Kraje sháčkujeme a obháčkujeme pevnými oky. Věneček můžeme dozodbit a pověsit na dveře nebo dotvořit do adventního věnce. Takže kdo nestíhá, tento věneček je za odpoledne hotový a ještě stále si můžete vytvořit tento moderní homedekor. Věneček může být i krásným dárkem pro kolegyni nebo může vyzdobit kancelář. Ať se věneček povede.

Další video návody z příze Vlna Hep Patty:

 • ušanka Patty pro děti, video návod zde
 • maxi šála Patty, video návod zde
 • bezprstové rukavice Patty pro dospělé, video návod zde
 • bezprstové rukavice Patty pro děti, video návod zde
 • čelenka Patty pro miminka, video návod zde

Dnes mám pro Vás i tip na Vánoční dárek. Máte chuť se naučit něco nového? Znáte tunisské háčkování? Lucka z Hunor.cz má pro nás UNIKÁTNÍ SLEVOVÝ kód KRAMPOLINKA10 na KURZ TUNISSKÉHO HÁČKOVÁNÍ, který začíná od ledna 2023. SLEVA 10% na SADU NA KURZ platí pouze dnes 11. prosince 2022, takže neváhejte, ať stihnete jak Ježíška, tak kurz. Startovací sada obsahuje 2 přadena BioSock Merino na šátek DJERBA tunisskou technikou, háček KnitPro s lankem, přístupový kód do kurzu s instrukcemi k výukovým videím a dárkovou krabičku. Sadu na kurz můžete pořídit a z ručně barvených přadének vybírat zde. Nezapomeňte před zaplacením použít kód KRAMPOLINKA10 k získání 10% SLEVY. 

Hodně štěstí při zvládnutí nové háčkovací techniky.

12. PROSINEC

V dnešním okénku přináším video návod na krásný KULICH ELEN BABY. Kulich je háčkovaný od lemu a dále háčkujeme pouze krátké sloupky a reliéfní krátké sloupky. Vychytávkou tohoto modelu je dvojitý lem, díky kterému čepice kolem uší krásně hřeje. A že je vzor krátkých sloupků jiný? Háčkujeme jednu řadu krátkých sloupků tam a druhou zpátky. Takže na kulichu ELEN BABY vznikne zajímavá textura. Návod je zpracován pro dětskou a dospělou velikost a ve videu si ukážeme, jak přišívám bambuli.

Kulich je háčkovaný z příze Vlna Hep ELEN BABY, 100g/250m, jemný antipilling 100% akryl v krásné škále barev. Ze dvou klubíček vyrobíte dva krásné kulichy. Doporučuji kontrastní barvy nebo kombinaci s melírovou ELEN BABY BATIK. Bambuli jsem pořídila na Joom. A co jsme si ještě uháčkovali z Elen Baby nebo podobných typů příze?

 • ZigZag svetr zde
 • Háčkovaný kardigan Elenev, video návod zde
 • Dětský kardigan Elen Baby zde.
 • Srdíčková čepice Baby Best zde
 • Homeleska Baby Best zde
 • Baret Viking zde
 • Šátek Viking zde 
 • Sukně reliéfy zde
 • Sukně hladká zde

Dnes mám pro Vaše vánoční klubíčkové nákupy krásnou SLEVU 5%  u MojeGalanterka.cz. Stačí zadat kód KRAMPOLINKA a až do 24. prosince 2022 si můžete užívat slevové nákupy. Třeba na klubíčka Vlna Hep, které jsme použili v tomto adventním kalendáři.

Šťastné a klubíčkové.

13. PROSINEC

V dnešním okénku na Vás čeká video návod na háčkovanou MAŠLIČKU MOONLIGHT. Mašličku tvoří dva díly, které jsou háčkované filetovou technikou po řadách tam a zpět. Díly obháčkujeme a spojíme do tvaru mašličky. Mašlička drží tvar i bez škrobení.  V návodu naleznete dvě velikosti. Mašličku můžeme použít jako dekoraci na dáreček nebo ozdobu na Vánoční stromeček či větvičky ve váze.

Na mašličku jsem použila přízi Vlna Hep Moonlight bílé barvy, 100g/550m, 100% bavlna, kterou zakoupíte třeba na MojeGalanterka.cz. Pro nákup můžete využít kód KRAMPOLINKA a získáte 5% SLEVU na nákup. Z letošního adventního kalendáře jsme si již uháčkovali DEČKU MOONLIGHT nebo VĚNEČEK MOONLIGHT. Na webu naleznete také několik video návodů na háčkované nebo obháčkované baňky z příze Moonlight.

Ať se mašličky podaří a dělají Vám radost.

14. PROSINEC

V dnešním okénku si uháčkujeme unisex KULICH JEANS BIG, který se hodí na podzimní a zimojarní počasí. Kulich háčkujeme od lemu, takže si můžete jednoduše přizpůsobit velikost. Opět si vyzkoušíme háčkování propichovaných krátkých sloupků, tentokrát se střídáním tří barev. Vzorek vypadá jako pletený a střídání barev dodá kulichu šmrnc. Ze tří klubíček vyrobíte tři kulíšky.

Vlna Hep Jeans Big je směsová příze 55% bavlny a 45% akrylu. V klubíčku 100g máme 160 metrů a složením se hodí na podzim a zimojaří. Jeans Big je jednou tak silná příze než klasická Jeans. Klubíčka pořídíte na MojeGalanterka.cz. Pro nákup můžete využít kód KRAMPOLINKA a získáte 5% SLEVU na nákup. Mrkněte na barevnici. V adventním kalendáři na Vás číhají ještě dva video návody z této stejné příze.

Ať se kulíšek podaří.

15. PROSINEC

A pomalu přecházíme na malé a rychlé projekty. V dnešním okénku na nás čeká háčkovaný SKŘÍTEK JEANS. Je to jednoduchý a rychlý projekt pro začátečníky. Skřítek se skládá ze dvou trojúhelníků, které tvoří čepici. Dále potřebujeme pásek s chloupkem nebo umělou kožešinu, korálek a na čepici hvězdičku nebo bambulku. Skřítky si můžeme pověsit na vánoční dekoraci, ozdobit dáreček nebo vytvořit sadu třeba pro děti do škol a školek na jarmarky a podobné události.

Háčkujeme z příze buď Vlna Hep JEANS BIG nebo ze dvou vláken Vlna Hep JEANS. Klubíčka pořídíte na MojeGalanterka.cz. Pro nákup můžete využít kód KRAMPOLINKA a získáte 5% SLEVU na nákup.

Ať se skřítci podaří. A dnes pro Vás chystám poslední vánoční soutěž o klubíčka Vlna Hep Jeans, tak hlídejte instagram a FB skupinku, ať si můžete udělat klubíčkového Ježíška.

Pohodové tvoření

16. PROSINEC

Dnešní rychlý video návod patří ČELENCE JEANS BIG. Čelenka je háčkovaná ve dvou krocích. Nejdřív základní část, což je háčkovaný pruh na obvod hlavy. Pak horní i spodní část základního pruhu obháčkujeme větším háčkem pevnými oky. Čelenka je hezky vysoká a sluší všem s culíkem nebo krátkými vlásky. Navíc pevná oka fungují jako “zmenšovadlo”, takže čelenka hezky přilne k hlavě. Čelenku Jeans Big unosíme na podzim i na zimojaří.

Háčkovala jsem z příze Vlna Hep JEANS BIG, 100g/160m, 55% bavlna a 45% akryl. Pokud nemáte JEANS BIG, klidně vezměte dvě vlákna Vlna Hep JEANS a docílíte super efektu (třeba i melírů) s minimální změnou návodu. Klubíčka Vlna Hep JEANS BIG pořídíte na MojeGalanterka.cz. Pro nákup můžete využít kód KRAMPOLINKA a získáte 5% SLEVU na nákup až do 24. prosince 2022. 

Včera jsem pro Vás zpracovala články z adventního UNBOXINGU #51. Dočtete se v článku o Novinkách na zimojaří od PrimaPrize.cz a vychytávky v Rozbalování balíčku s JOOM č. 21. Navíc přišlo i nové zimní číslo časopisu ONA VÍ. Návod zdarma na háčkovaný sáček Scarleta naleznte v nové upoutávce v článku. Navíc si společně časopisem prolistujeme v nedělním Povídání u klubíčka. 

Což mě přivádí na pozvánku na nedělní ONLINE STREAM s vánoční tématikou, poslední STREAM tohoto roku! Tentokrát budeme rozbalovat novinky od bulharského výrobce PERFORMANCEYARN a mám pro Vás zajímavou zkušenost. Dále prolistujeme časopisem ONA VÍ, a když se se mnou dneska potká pošta, tak pro Vás budu mít i rozbalování DUHOVKOVÉHO CUKROVÍ od Hravá klubka. Takže neváhejte, udělejte pauzu mezi pečením a uklídem a budu se na Vás těšit na mém YouTubovém kanále v živém vysílání v neděli 18. prosince 2022 v 10:00 hodin. 

Pohodový pátek všem

17. PROSINEC

V dnešním okénku si otevřeme video návod na háčkovaný KULICH NEPÁL II. Je to jednoduší verze než KULICH NEPÁL I, byť se jedná o stejný motiv srdíčka. Já si ho tak zamilovala, že se s tímto srdíčkovým motivem v příštím roce ještě určitě “potkáme”. Kulich je háčkovaný od lemu, takže si můžete jednoduše přizpůsobit velikost. Motiv srdíček se opakuje na 11 očkách, takže je ideální mít počet řad lemu dělitelný číslem jedenáct. Budeme opět háčkovat propichované krátké sloupky. Chce to volnou ruku a silnější přízi ideálně s podílem merina nebo vlny (mírně pruží). Jakmile si techniku osvojíte, můžete si vytvářet kulíšky podle vlastní fantazie, třeba KULICH NEPÁL GEO.

Háčkujeme z příze Vlna Hep Nepál nebo Vlna Hep Nepál Ombre, 100g/190m, 75% akryl a 25% jemná vlna.. Aby vynikl efekt srdíček a puntíků, potřebujeme dvě kontrastní barvy. Ze dvou klubíček vyrobíme dva dospělácké kulíšky. Klubíčka Vlna Hep Nepál a Nepál Ombre pořídíte na MojeGalanterka.cz. Pro nákup můžete využít kód KRAMPOLINKA a získáte 5% SLEVU na nákup až do 24. prosince 2022. 

JEN DNES mám pro Vás super akci na knižního Ježíška u Knihcentrum.cz. Stačí zadat tajný kód: advent10 a získáte 10% SLEVU na nákup. Co třeba Háčkování pro miminka z mého pera? Nebo další vychytané knížky z edice TOPP? Nebo zkrátka jakoukoliv knížku nejen o tvoření, se kterou uděláte radost sobě nebo někomu blízkému. Nezapomeňte, že tato SUPER SLEVA 10% platí pouze dnes, 17. prosince 2022. Tak honééém nakupovat.

Věřím, že se Vám vánočně laděné kulíšky podaří. Pohodový víkend a zítra se na Vás těším v 10:00 hodin na mém YT kanále u online rozbalování balíčků od PerformanceYarn, Hravá Klubka a listování časopisem Ona Ví.

18. PROSINEC

Je čtvrtá adventní neděle a mám pro Vás další video návod na věneček, který k adventu patří. VĚNEČEK MACRAME je jednoduchý a rychlý návod a výrobu zvládne i začátečník. Stačí umět krátký sloupek a mít doma po ruce kroužek na záclony průměr 5 cm. Na první řadu věnečku vystavíme pevná oka, takže vznikne decentní a krásná ozdoba třeba na vánoční tabuli nebo vánoční stromeček. Věnečk jsem háčkovala ze šňůry 2 mm (má oblíbená šířka) YarnArt Macrame Cotton, 250g návin 225 metrů, složení 85% bavlna a 15% polyester. Zakoupíte na Pletemesi.cz nebo Pletiemesi.sk. Na věneček doporučuji pastelové a světlé barvy.

Z YarnArt Macrame Cotton naleznete na webu dále tyto návody a video návody:

ONLINE STREAM Povídání u klubíčka #52 s Performanceyarn.com Duhovkové cukroví od HravaKlubka.cz a listování časopisem Ona Ví

19. PROSINEC

V dnešním okénku máme videonávod i pro ty, kteří neháčkují. Společně si vyrobíme macramé PTÁČKA TWIST. Ptáček je vyroben ze šňůry VlnaHep Twist, 500g/150 metrů, 100% recyklovaná bavlna. Vlákno má nulový zákrut, takže se dá parádně rozčesat. Z tohoto důvodu se hodí na techniku macramé/drhání a díky rozčesávání lze vyrobit třásně a střapce.

Ptáček Twist může být ozdoba na vánoční stromeček, ale i dekorace na Velikonoce.

Pro nákup VlnaHep Twist můžete využít kód KRAMPOLINKA a získáte 5% SLEVU na nákup u MojeGalanterka.cz do 24. prosince 2022. 

20. PROSINEC

Dnešní okénko opět patří technice makramé. Vyrobíme si VÍLU TWISTED. Tento jednoduchý návod zvládnou i děti od osmi let. Stačí pořídit materiál YarnArt Twisted Macrame VR od Pletemesi.cz nebo Pletiemesi.sk. Na křídla potřebujeme efektní přízi VLNIKA MEGAN, kterou pořídíte na Vlnika.cz. U Vlnika.cz připomínám STŘEDEČNÍ CENOSKOK – vybrané příze ve slevě, mrkněte sem.

Makramé víly mohou být rychlým dárkem na poslední chvíli třeba na Vánoce. Věřím, že víla Vám přinese štěstí i v novém roce.

Pokud skočíte na stránky Pletemesi.cz, mrkněte na sekci OUTLET. Právě teď běží akce na 17 druhů přízí. Koupíte balík klubek a druhý CELÝ BALÍK dostanete ZDARMA! Jako vážně. Akce běží do vyprodání zásob.

Pohodové makramé tvoření.

21. PROSINEC

V dnešním okénku si vyzkoušíme malou makramé andělku do dlaně. ANDÍLEK TWISTED má místo křídel srdíčkový knoflíček, který je k tělíčku přišitý. Stejný typ andělky s knoflíkem jsem ještě neviděla a věřím, že si andílka oblíbíte. Andílek může být krásná dekorace na stromeček nebo rychlý celoroční dáreček.  Andílek je vyrobený z příze YarnArt Twisted Macrame 3 mm LUREX nebo YarnArt Twisted Macrame 3 mm. Je to krásná rozčesávací šňůra, která je na tento typ tvoření právě ideální. Lurexová nitka dodává andělce slavnostní ráz. YarnArt Twisted Macrame pořídíte na Pletemesi.cz nebo Pletiemesi.sk.

Připomínám, že je k dispozici ještě pár klubíček z akce 1+1 BALÍK ZDARMA z OUTLETU Pletemesi.cz. Vámi požadovanou barvu balení ZDARMA uveďte do poznámky při vytváření objednávky, jak je uvedeno v tomto příspěvku. Akce běží do vyprodání zásob. Mrkla jsem a přidávám tipy, co si z outletových klubíček můžete vyrobit:

Pohodové makramé tvoření a od zítra zase s háčkem.

22. PROSINEC

V dnešním adventním okénku si uháčkujeme ŽALUD KORDONETKA. Ve videu si ukážeme žalud háčkovaný z polodlouhých sloupků (jednodušší) a z krátkých sloupků. Už dříve jsem avizovala, že až půjdete na procházku, nezapomeňte si pár hlaviček k žaludům posbírat. Ti, kteří už mají, se směle mohou pustit do práce. Je to titěrná práce háčkem 1 mm, ale výsledek stojí za to! Navíc je žalud za dvacet minut hotový a krásně Vám ozvláštní vánoční tabuli.

Vlna Hep Kordonetka 30 barva okr zakoupíte na MojeGalanterka.cz a pro nákup můžete využít kód KRAMPOLINKA a získáte 5% SLEVU až do 24. prosince 2022. 

Pohodové tvoření

23. PROSINEC

V dnešním předštědrovečerním okénku otevíráme video návod na zavinovací SVETR ANGORA LUXUS. Svetřík je háčkovaný jako tři samostatné díly, které se sháčkují. Rukávy mají dlouhý patent ozdobený volánkem. Ten na rukáv háčkovat samozřejmě nemusíte, ale já ho nutně potřebovala vyzkoušet. Svetřík má vázačky a nosí se zavázaný – zavinutý. Tento typ svetříku sluší všem včetně těhulek, jen je potřeba správně zvolit délku vůči postavě. Ideální je délku svetříku poměřujte podle oblíbeného kousku v šatníku.

Vlna Hep Angora Luxus Simli Batik je klubíčko 100g/550m, směs 75% prémiového akrylu, 15% vlny, 5% mohéru a 5% metalického polyesteru. Mne osobně nekouše, ale citlivějším doporučuji klubíčko osahat. Díky podílu mohéru svetřík, byť tenký a vzdušný, krásně hřeje. Spotřeba je fantastická. Tři a půl klubíčka na velikost 40-42. Z Vlna Hep Angora Luxus Simli Batik jsme si již uháčkovali parádního homelesku/kulicha nebo nadýchanou šálu.

Vlna Hep Angora Luxus Simli Batik zakoupíte ještě dnes a zítra na MojeGalanterka.cz s 5% SLEVOU po zadání kódu KRAMPOLINKA

24. PROSINEC

V poslední okénku našeho adventního kalendáře tvoření na každý den si otevíráme video návod na háčkované SRDÍČKO CORDY MACRAME. Srdíčko háčkujeme menším háčkem a drží krásně tvar. Srdíčko jsem vytvořila z příze Vlna Hep Cordy Macrame (2mm), kterou ještě dnes zakoupíte s 5% SLEVOU po zadání kódu KRAMPOLINKA na MojeGalanterka.cz.

A to je z pátého ročníku adventního kalendáře vše. Je čas popřát si krásné a pohodové Vánoce.

Přeji Vám, hodně zdraví, štěstí a odvahu ke splnění všech přání. 

“Pokud chcete čehokoliv dosáhnout nebo cokoliv změnit, tak začněte” Tomáš Baťa z knihy Inspirace Baťa.

Veselé Klubíčkové přeje Krampolinka

KRAMPOLINKU a vše ze světa háčkování a klubíček sledujte:

 • Ve FB skupince Krampolinka, doporučuji se k nám PŘIDAT.
 • Na FB stránce Krampolinka. Místo, odkud lze návody SDÍLET.
 • Na Instagramu. Přehlednější a jednodušší platforma pro Vás s krátkými videi REELS.
 • Na YouTube, i pro zdejší komunitu pro online vysílání, video podcast a živé přenosy #povidaniuklubicka.

Dřívější ročníky adventních kalendářů:

 • Mrkněte na loňský adventní kalendář 2021, mrkněte sem
 • Mohou se hodit návody a videa z adventního kalendáře 2020, mrkněte sem
 • Adventní kalendář 2019, který dal základ vzhledu dalších ročníků, mrkněte sem
 • Pilotní projekt byl adventní kalendář 2017, mrkněte sem

Tip na dárek – kniha z mého pera s názvem Háčkujeme pro miminka (2021).

Poslední šance pořídit 13 návodů YarnArt v kalendáři (2022) za výprodejovou cenu zde.

K.

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply Joom číslo 20 a další tipy pro Vaše tvoření - www.krampolinka.cz 28.11.2022 at 20:08

  […] ADVENTNÍ KALENDÁŘ KRAMPOLINKA 2022, o tento mlýnek budeme […]

 • Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.